На території Київщини є чимало принадних для мандрівників містечок, здатних вразити своїм історичним минулим, закладами культури та розваг, а також унікальними архітектурними й природними пам’ятками.
Подальший текст розповість, які пропонує відвідати цікаві місця Богуслав – невелике старовинне містечко, розташоване на півдні Київської області, в 120 км від столиці. Про життя цього населеного пункту в давні часи і тепер та його локації, які не залишать байдужими відвідувачів міста, йдеться далі.
Сторінки історії
За даними науковців, датою заснування цього містечка вважається далекий 1032 рік, а його фундатором – славнозвісний князь київський Ярослав Мудрий.
Але перша писемна згадка про поселення й укріплення під назвою Богуславль, що входило до фортечної Пороської лінії, датується 1195 роком.
З літописів також відомо, що 1240 року ця цитадель була практично знищена монголо-татарськими загарбниками.

У 1362 році Богуслав увійшов до Великого князівства Литовського, а в період з 1569 по 1793 рік він перебував у складі Речі Посполитої, будучи частиною Київського воєводства.
Володарем магдебурзького права та власного герба це поселення стало в 1620 році.
З 1793 по 1918 містечко входило до складу російської імперії спершу в статусі повітового, а пізніше волосного центру.
За часів радянської влади воно залишалося одним із райцентрів Київщини.
Наразі даний населений пункт знаходиться на території Обухівського району. Згідно останніх даних, зараз у ньому мешкає близько 16 тисяч осіб.
Пам’ятники
Допитливим туристам, яких цікавлять визначні місця Богуслава у вигляді монументальних скульптур, варто оглянути декілька локацій, що є своєрідними візитівками цього затишного міста.
Пам’ятник Марусі Богуславці
Знайти таку монументальну скульптуру можна в центрі міста, на скелястому березі річки Рось, неподалік супермаркету «АТБ», на вулиці Івана Франка.

Як свідчать фольклорні джерела, Маруся Богуславка, на честь якої названий цей населений пункт, була полонена турками й продана до гарему турецького паші. Але це не завадило відповідній українській дівчині-полонянці врятувати з турецького полону понад 7 сотень козаків-невільників.
Відомо, що батько Марусі був священиком місцевого Покровського храму. До наших часів ця церква не збереглася, але на її місці встановили пам’ятник відповідній українці. Ім’я Марусі Богуславки, яку ще називають «богуславською Роксоланою», оспіване в народному українському епосі, піснях та думах.
Автором пам’ятника, що зображує легендарну дівчину на камені, є скульпторка Марія Короткевич. Встановлена була дана скульптура в 1981 році.
Пам’ятник Ярославу Мудрому
Цей бронзовий монумент, що подивитись в Богуславі можна на вулиці Тараса Шевченка, 35, був встановлений вже за часів Незалежності. Відкрили його під час відзначення 980-ї річниці від дня заснування Богуслава.

Зображує такий пам’ятник засновника міста. На постаменті можна побачити напис: «Син Великого кн. Володимира – Хрестителя Русі» та особливий «таємничий» візерунок.
Музеї
Музейних закладів у відповідному містечку Київської області є декілька, і кожен із них має власну специфіку.
Музей історії Богуславщини
Інституція, що експонує приблизно 5 тисяч автентичних предметів різних часових епох, у тому числі стародавніх.
Тут можна оглянути предмети побуту, виготовлені в період кам’яного, мідного, бронзового та раннього залізного століття. Колекція, що демонструється в кількох залах, включає реліквії скіфської та козацької доби.

Кожна виставкова зала стилізована від епоху, яку відображають її експонати. Наприклад, одна з них зображує приміщення кам’яної печери, друга – сільську хатину, а третя – інтер’єр старовинного замку.
Окремі виставки присвячені трагічним віхам в житті краю – Голодомору, фашистській окупації та Чорнобильській катастрофі.
Гордістю колекції даного історичного музею, що знаходиться у зовні непоказній будівлі на в. Шевченка, 36, є унікальний проект «Найдовший тканий рушник». У його створенні брали участь понад 1300 майстрів та майстринь.
Вартість екскурсії до цього закладу для дорослої аудиторії складає 100 гривень, для дітей – 50 гривень, а ціна вхідного квитка для дорослого й дитини відповідно становить 30 гривень та 15 гривень. Графік роботи закладу – з 9.00 до 16.00 щодня, крім понеділка. Його контактний номер – +38 097 346 62 23.
Меморіальний музей-садиба Марко Вовчок
Він є єдиним в Україні музейним закладом, присвяченій видатній письменниці, що писала своє полум’яні твори під відповідним псевдонімом. Справжнє ім’я цієї жінки – Марія Олександрівна Вілінська.

Відвідуючи популярні місця для туристів у Богуславі, не оминіть увагою цей музей-садибу, в якому письменниця мешкала в 1886 році.
Відкриття даного закладу, фонд якого налічує понад 5 сотень експонатів у п’яти експозиційних кімнатах-залах, відбулося в 1985 році. Адреса його – вул. Марка Вовчка, 15. Наразі директором музею є Петро Гогуля.
Перед входом до музею встановлене погруддя письменниці. А в його інтер’єрі демонструються численні артефакти – до них можна віднести автентичні меблі й піаніно Марії Вілінської, її особисті речі та матеріали, що розповідають про життя і творчість цієї видатної людини.
Ціна квитка сюди складає 30 грн для дорослого та 15 грн для дитини, а екскурсія обійдеться відвідувачам у 200 гривень.
Працює цей музей-садиба (тел. +38 045 61 51 475) з 9.00 до 17.00 з понеділка по п’ятницю, субота й неділя для нього є вихідними.
Меморіальний музей-садиба Івана Сошенка
Ця відкрита в грудні 1973 року інституція є філією місцевого музею історії. Вона розповідає про відомого українського художника й педагога, який був причетний до визволення, викупу Тараса Шевченка з кріпацтва.

У музейних залах експонуються картини й ескізи митця-уродженця міста, його особисті речі та оригінальні документи. Іван Сошенко народився в Богуславі. Тут минуло його дитинство.
Знайти його музей можна на вул. Зозулі Андрія, 1. Графік роботи цієї інституції – пн.- пт, 9.00-18.00, тел. + 38 (04561) 5-14-75. Дорослий квиток коштує сюди 30 грн, дитячий – 15 грн.
Заслуговує на увагу гостей міста також творча майстерня-галерея Валентини Ткач (Шевченка, 81, тел. +380 97 386 6977). У її стінах можна оглянути справжні шедеври мистецтва ручного ткання килимів, а ще приєднатися до майстер-класів, присвячених килимарству.
Перлини архітектури
Тим, хто хоче довідатися, що цікавого є в Богуславі зі старовинних споруд, варто оглянути кілька його пам’яток, кожна з яких має власні родзинки.
Свято-Миколаївський монастир
Червона споруда на високому пагорбі (в. Озерна, 35) з дивовижною історією, що загалом нараховує 6 століть.
Відвідати цю двоповерхову обитель із золотоверхою дзвіницею, контактний номер якої +380 4461 55 605, можна з понеділка по суботу з 7.00 до 19.00, у неділю – з 9.00 до 19.00.
Костел Святого Владислава
Будівництво даного об’єкту, що демонструє стриманий стиль класицизм, було завершене рівно два століття тому. Виглядає цей католицький храм, спорудження якого ініціювали представники графської династії Браницьких, стримано й дещо суворо. Його фасад зведений із цегли та має невеликий підмурок.

Дана святиня, будівля якої за часів радянщини частково втратила свій первісний вигляд, наразі є діючою, проте конче потребує реставрації та ремонту. Височіє вона на вулиці Шевченка.
Свято-Троїцька церква
Це збудований у 1862 році православний храм на вулиці Пилипа Орлика, 6. Його контактний номер – +38 066 778 69 69.
Відвідати дану святиню можна з 8.00 до 15.00 щодня, крім неділі. У неділю церква відчинена до 12.00.
Архітектурний стиль Свято-Троїцького храму в Богуславі фахівці визначають як пізній класицизм, що для українських храмів Київщини не є типовим. Композиція даного культового об’єкту включає основний фасад округлої геометрії, колонаду, яка оточує будівлю, та увінчану шпилем двоярусну вежу-дзвіницю. Цей храм, куди піти з дітьми (Богуслав) варто православним вірянам, є одним із його атрибутів.
Колишній маєток купця Покраса
Палацова будівля в міському історичному центрі, зведена також у ХІХ століття, в 1887 році. У наш час в ній знаходиться приміщення міської адміністрації.

Виглядає така споруда вишукано й елегантно. Вона відповідає стилю неоренесанс. Автором проекту цього маєтку був зодчий Краусс. Відомо, що першим володарем даного порівняно невеликого будинку був власник міської суконної фабрики купець Покрас.
Не так давно ця старовинна споруда на вул. Шевченка, 40 була відреставрована, і тепер вона виглядає чудово.
Куди сходити в Богуславі за для відпочинку?
Місто має локації, що приємно вразять природолюбів, та інфраструктурні заклади для любителів традиційного дозвілля і розваг.
Богуславське гранітне оголення
Це дивовижне місце, в якому можна побачити скелі заввишки до 12 метрів та каньйон довжиною 1,5 км, ще називають Богуславськими рожевими гранітами.
У теплу пору року воно приваблює любителів засмаги. А ще відповідна локація, яку містяни вважають місцем потужної позитивної енергетики, є прекрасною фотозоною. На думку науковців, орієнтовний вік скель гранітного оголення складає приблизно 2 мільярди років.

Регіональний ландшафтний парк «Богуславль»
Зелена зона площею понад 7 гектарів, заснована в 2008 році.
Рожеві та світло-сірі граніти – частина цієї паркової локації. Значна її ділянка приходиться на міський парк відпочинку. Він затишний, доглянутий та чистий, має оригінальну форму острову та класичну для міського парку інфраструктуру й перетинається в багатьох місцях водоймами – річками, струмками та штучно створеним каналом.
Ця паркова зона, де погуляти (Богуслав) приємно в будь-яку пору року, дарує естетичну насолоду й релаксацію.
Ресторани та готелі
Sunrise park
Таку назву має ресторація на в. Івана Франка (тел. + 38 093 742 0568), що працює щоденно, з 11.00 до 2.00.
Заклад спеціалізується на українській кухні, пропонує різноманітне меню, приємну атмосферу та високу якість страв та гідний рівень обслуговування.
Camelot (Камелот)
Атмосферний ресторанчик на в. Миколаївській, 40. Його переваги – стильний інтер’єр, смачні страви з акуратною подачею, відмінний сервіс та наявність дитячої кімнати.
Завсідники відвідують це місце, щоб випити авторських коктейлів, які їм до смаку. «Камелот» – місце, де поїсти в Богуславі можна з насолодою. Завітати сюди можна щодня з 10.00 до 22.00. Забронювати столик доступно за телефоном + 3 8 063 978 23 89.
SHOSHO БАРАНЧИК
Це заклад грузинської кухні на в. Мисайлівській, 7 із каміном, куди можна приходити разом із чотирилапими улюбленцями.
Його гості в захваті від привітності персоналу, колоритного інтер’єру та неймовірно смачних східних страв. Відчинений «Баранчик» з 10.00 до 22.00 щодня. Номер для резервації столику в ньому – + 3 8 066 545 17 33.
Найпопулярніші готельні заклади містечка – «Богуславль» (вулиця Шевченка, 48/1, + 3 8 097 939 96 99) та гостьовий будинок Apartment on Polevaya 44/12 (+38 063 792-37-47 та +38 093 844-06-95).
А неподалік від міста знаходиться садиба з басейном «Чайка» (с. Чайки, вулиця Урожайна, 34, телефон +38 044 333 6333) та оточена лісом садиба «Лісова» (с. Мисайлівка, вулиця Набережна, 2, контактний номер +38 095 735 7677).