На Дніпропетровщині є багато містечок маловідомих, кожне з яких має власні визначні місця. Ця стаття присвячена адміністративному центру Тернівської міської територіальної громади.
Не так давно Тернівка була одним із райцентрів регіону, підпорядкованому місту Дніпро. Наразі вона територіально відноситься до Павлоградського району.
Про те, що подивитись Тернівка пропонує своїм гостям, які у ній є пам’ятки, гарні місця відпочинку, локації для прогулянок та заклади громадського харчування, розповідається далі.
Трохи історії
Датою заснування відповідного поселення на території Самарської паланки вважається 1775 рік. Це був час ліквідації Запорізької Січі.

Найменування даної слободи, яку спочатку назвали Тернівською, історики пояснюють по-різному. На думку одних дослідників, вона була пов’язана з річкою Велика Тернівка, що протікала поруч. Інші науковці стверджують, що раніше там, де з’явилося це поселення, росли густі чагарники терену, які довелося вирубувати.
У перші роки існування Тернівської слободи в ній була розміщена 5-а рота Молдовського полку. Незабаром у ній збудували дві релігійні споруди. Першою з них стала дерев’яна каплиця (1778), а наступною – Іоанно-Богослівський храм (1781).
Визначні місця Тернівки, що отримала статус міста порівняно недавно, в 1976 році, не є численними. Але місцеві мешканці знають та люблять їх.
Сакральні споруди
Будівлям XVIII століття, що мали відношення до релігійного життя місцевих мешканців, зберегтися на вдалось.
Всі тутешні церкви та каплиці побудовані недавно. Вони не можуть похвалитися давньою історією, але цікаві з точки зору архітектури та християнської духовності.
Один із таких храмів – Вознесенський жіночий монастир (тел. +38 050 966 8147). Знаходиться ця православна святиня на вулиці Інтернаціональній, 60. Для прихожан вона доступна щодня з 8.00 до 17.00.

Свято-Вознесенська церква – актуальна локація для вірян та допитливих гостей містечка, які мають намір відвідати всі цікаві місця Тернівки.
Цей храм невеликий, але привертає увагу арковими вікнами та золоченими куполами, один із яких увінчує чотириярусну вежу-дзвіницю. У його дворику є освячене джерело в гарній альтанці.
Інша церква міста знаходиться на вулиці Ігоря Петрова, 12. Її назва – Свято-Іоанно-Богословський храм. Будівництво його відбувалося вже за часів Незалежної України й тривало з 1994 по 2003 рік. Фасад святині зведений із червоної цегли, а її бані вирізняються оригінальною формою.

Нестандартно виглядає і брама цього архітектурного об’єкту, нагорі якої знаходиться вежа із дзвонами. Біля входу в Свято-Іоанно-Богословську церкву можна побачити табличку, що повідомляє: святиня побудована до великого ювілею 2000-річчя від Різдва Христового. На іншій вивісці зазначені дані архітектора, що створив проект відповідного храму – ним став Яблонський Д.Н.
А на вулиці Київській, 27-а можна побачити храм-каплицю Ікони Божої Матері «Скоропослушниця». Відчинена ця невелика капличка, в якій проводяться богослужіння, щодня, з 8.00 до 16.00. У неділю до неї можна прийти з 7.00 до 16.00.
Пам’ятники та монументи
Пропонує деякі місця для туристів Тернівка й у вигляді монументальних пам’ятників та оригінальних скульптур, які стали своєрідними візитівками цього містечка.
Один із них знаходиться в центрі даного населеного пункту, на майдані. Це пам’ятник Терасу Шевченку, що зображує Кобзаря на п’єдесталі.

Скульптурна композиція «Пам’ятник Невідомому солдату» є меморіальним місцем, біля якого знаходиться дошка, що увіковічує пам’ять загиблих воїнів під час Другої світової війни. Цей пам’ятник споруджений у вигляді постатей чоловіка й жінки, що застигли в скорботі за полеглими героями над вічним вогнем.
Нестандартну концепцію відрізняє пам’ятник чорнобильцям. Його елементами є дзвін над імпровізованою земною кулею, янгол, меморіальні дошки з іменами загиблих ліквідаторів Чорнобильської катастрофи та стовпи з написами.
Арт-об’єкт у вигляді металевого глобуса прикрашає один із паркових масивів міста. Він є гарною локацією для селфі та фотосесій.
Ще одна монументальна скульптура, яка зображує постать бронзового шахтаря, встановлена на в’їзді до міста.
Де погуляти в Тернівці?
Це місто є затишним та тихим. Навіть його центральна частина позбавлена гамору, характерного для обласних центрів.
Знайомлячись із Тернівкою, можна пройтися тротуарами вулиці Героїв України (це колишня Маяковського), обабіч якої стоять акуратні двоповерхові житлові будиночки. Варто прогулятися площею біля міської ради. Тут ростуть пишні ялини, а влітку це місце прикрашають яскраві клумби.

Відпочинковою зоною містечка є парк розваг. Сфотографуватися можна біля його входу, на фоні інсталяції у вигляді величезних яскравих літер, що утворюють слово «ПАРК».
Це доступний цілодобово зелений масив, куди піти з дітьми в Тернівці можна, щоб покататися з ними на атракціонах, відпочити в затінку дерев або біля водойми. Ігрові майданчики та спортивні вуличні комплекси з тренажерами на парковій території є.
Кілька років тому тут відбулася реконструкція площі імені Шевченка та бульвару Героїв Космосу. На відповідній території обладнали доріжки для пішоходів, встановили зручні лавочки. А ще її озеленили, висадивши сотні дерев і кілька тисяч кущів.
Не так давно на території міста відкрився скейт-парк. Цю локацію, в якій можна знайти фігури для трюків, полюбляють шанувальники екстремальних видів спорту.
У Тернівці наявний також оглядовий майданчик. Із нього відкривається краєвид на житловий масив новобудов, водойму та широкі поля на обрії. Тут є лави, ліхтарі та урни для сміття.
А на вулиці Шахтарській, 1-а можна знати фотозону «Я люблю Тернівку».
Де поїсти в Тернівці?
Оглядати все, що цікавого є в Тернівці, не варто на голодний шлунок. Тим більше, закладів громадського харчування в ній з гарною кухнею не бракує.
Один із них – «Варенична» на вулиці Дніпровській, 6 (графік роботи 8.00–20.00, тел. +38 050 157 17 49). Відвідувачі цієї популярної «точки» відзначають, що готують тут смачно, а ціни є доступними.
Не менш гарну репутацію має ресторанчик японської кухні «Bezvilok» (вул. Харківська, 26). Тут можна замовити майстерно приготовані роли та суші в асортименті. Обслуговування якісне, персонал привітний, сервіс передбачає їжу на виніс.
Зробити замовлення, яке доставлять за потрібною адресою, у «Bezvilok» можна за телефоном +38 050 17 68 798 з 11.00 до 20.30, а взагалі робочий день ресторації триває до 21.00.
А поціновувачам італійської кухні рекомендується відвідати ресторан-піцерію «Челентано» (вул. Харківська, 5-г). Контактний номер закладу – +38 095-031-77-14. Працює він з 10.00 до 21.00 без вихідних.
Зупинитися в Тернівці можна в готельно-відпочинковому комплексі «Забава» (вул. Троїцька, 149, тел. +38 066 86 99 810).
Дістатися до цього містечка з Дніпра або Павлограда, якому наразі підпорядковується воно, можна лише на автобусі або на власному авто. Залізничної станції в ньому немає. Автотранспортом їдуть сюди з обласного центру дорогою Е50/М04. Займає відповідна подорож близько 1,5 години.