Новорічні прикраси в оселі, чи на робочому місці неодмінно підніматимуть настрій морозяними зимовими днями. Сьогодні ми пропонуємо вам створити їх власними руками – це чудовий спосіб провести час цікаво та створити щось унікальне й красиве, а якщо долучити до цього заняття всю сім’ю – вийде затишний та веселий тематичний вечір.
Новорічна зірка – підвіска
Один з головних атрибутів Різдва є зірка, саме вона часто є прикрасою верхівки новорічної ялинки. А ми з вами поширимо її й на інші локації – в якості гірлянди, прикраси для кімнатних рослин, каміну, вікон.
Що знадобиться:
- Декоративний папір бажаного кольору
- Ножиці
- Клей
- Невеличка стрічка, або мотузка
Інструкція
Крок 1. Візьміть заготовлений папір та вирізайте його так, щоб утворився рівний квадрат. Для того, щоб легко це зробити прикладіть один з кутиків в протилежну йому сторону, по діагоналі, а зайві краї обріжте.
Крок 2. Зігніть папір по вертикалі, відтисніть лінію згину, після чого розігніть в початкове положення.
Крок 3. Зігніть папір аналоігчно Кроку 2, але по горизонталі, притисніть лінію згину і знову розгорніть. Ось як зараз має виглядати наша заготовка:
Крок 4. Зігніть наш аркуш по діагоналі – протягнувши кут до того, що навпроти нього. Притисніть папір, аби залишилась лінія згину, розгорніть і повторіть ті самі дії з іншими двома кутами. В результаті цих дій ми отримуємо ось таку розгортку:
Крок 5. Для того, аби сформувати майбутні промені зірки, нам потрібно взяти ножиці та зробити надрізи по кожній лінії, що залишилась в результаті виконання 2 і 3 кроку – чотири лінії, що утворюють 4 умовні квадрати. Надрізи слід зробити лише до середини кожної з ліній (для точності, можна виміряти та відмітити точки, де надріз закінчуватиметься).
Крок 6. Ми отримали чотири секції з надрізами з обох сторін. Тепер необхідно взяти кутик, що на надрізі та скласти до лінії посередині (діагональної лінії, що ми зробили у 4 кроці). Те ж саме повторити з другим кутиком квадрату.
Крок 7. Виконуємо 6 крок з усіма чотирма секціями зірки.
Крок 8. Тепер нам знадобиться клей. Наносимо шар клею на зовнішню частину лівого “крила” нашого променю. Повторяємо цю дію з кожним лівим крилом (на чотирьох променях)
Крок 9. Тепер акуратно беремо праве крило променя і накладаємо його на ліве (де нанесений клей). При цьому не утворюючи жодних нових згинів.
Крок 10. Повторюємо дію з 9 кроку з кожним променем і отримуємо першу частину зірки. Для того, щоб зробити повноцінну зірку нам потрібно взяти ще один аркуш паперу і повністю повторити усі дії. Після чого накладаємо дві зірки одна на другу, так, щоб промені не співпадали і “ховаємо” всередині два краї мотузки (попередньо відрізваши на потрібну висоту). Приклеюємо всередині дві основи і отримуємо нашу святкову об’ємну зірку.
Для точності та кращого ефекту не рекомендуємо брати надто маленькі аркуші паперу за основу.
Настільна міні-ялинка з підсвіткою
На заміну звичній анімації зараз є безліч декоративних видів освітлення, а зараз ми покажемо вам як самостійно з гірлянди зробити сучасний та гарний новорічний предмет інтер’єру.
Що знадобиться?
- Декоративна мотузка – канат
- Клей ПВА
- Папір (або картон для творчості)
- Гірлянда “Роса” (або інше джерело світла – свічки на батарейках, діоди)
- Рукавички (за бажанням)
- Декоративні маленькі кульки (діаметром 0,5 – 1 см)
- Харчова плівка
- Ножиці
- Невелика посудина (можна використати одноразову пластмасову, або ту, що не шкода викинути після використання)
Покрокова інструкція
Крок 1. Беремо аркуш паперу, або картону для творчості (останній варіант підійде краще, адже він міцніший, а отже стійкіше буде триматись). Формуємо довільний конус, зайвий папір обрізаємо, або загинаємо до середини.
Якщо ви хочете зробити декілька ялиночок, краще заготуйте потрібну кількість каркасів одразу.
Крок 2. Для того, щоб каркас легко відділився необхідно обмотати паперовий конус харчовою плівкою.
Крок 3. Тепер приступаємо до частини оформлення ялиночки. Переливаємо клей ПВА в заздалегідь підготовлену посудину і починаємо занурювати у нього канат. Можна використовувати для цього підручні предмети, або скориставшись рукавичками, розподілити клей по канату руками.
Крок 4. Починаємо намотувати канат на конус. В залежності від ваших вподобань це можна робити в хаотичному порядку, або рівним серпантином.
Крок 5. Тепер залишаємо наші ялиночки висихати. В залежності від температури в приміщенні та самого клею час висихання може бути різним. Аби бути точно впевненим – доторкніться до ялинки – якщо канат на дотик не липне і достатньо твердий – готово. Тепер слід акуратно дістати зсередини каркас – папір з харчовою плівкою і можна зайнятись оформленням – наклеїти декоративні кульки.
Крок 6. Помістіть гірлянду (чи альтернативне джерело світла) всередині ялинки і розташуйте на потрібному місці та насолоджуйтесь красою.
Якщо у вас довга гірлянда, можна скористатись однією для кількох фігурок ялинки, гарно розташувавши їх поруч.
Новорічні шапочки
Ці милі міні – шапочки можуть стати прикрасою вашого робочого місця, або слугувати елементом декору новорічної ялинки, а робити їх зовсім не складно – з нашою інструкцією з цією задачею впорається навіть дитина.
Що знадобиться:
- Пряжа для в’язання (кольори на ваш розсуд)
- Ножиці (якщо використовуєте звичайні – підготуйте також манікюрні, або пінцет)
- Картон (можна використати основу для паперових рушників)
- Клубочок вати, або синтепуху
Інструкція
Крок 1. Візьміть пряжу та намотайте на шматок картону, або інший предмет з рівними сторонами (наприклад, блокнот). Ширина залежить від того, якого розміру ви хочете зробити шапочки. Після першої спроби ви зможете поміняти параметри, відповідно до того, який розмір готового виробу хочете отримати.
Крок 2. Перший крок робиться для того, аби отримати смужки пряжі однакового розміру. Для цього обріжте смужки рівно по лінії картону (чи іншого предмету).
Крок 3. Тепер нам необхідно зробити каркас. Якщо ви використовуєте звичайний картон – виріжте рівну смужку потрібної вам товщини і склейте кінці, утворивши таким способом коло. А якщо ви використовуєте основну від паперових рушників, то просто відріжте потрібної вам товщини край.
Крок 4. Зігніть одну зі смужок рівно вдвоє та протягніть через середину кола і виведіть на його зовнішнього сторону в зворотному порядку.
Крок 5. В утворену з пряжі петлю, з нижньої сторони протягніть обидва її кінці та злегка затягніть.
Крок 6. Повторіть п’ятий крок по всьому периметру картону. Намагайтесь розташовувати петлі якомога ближче одна до одної.
Крок 7. Усі краї пряжі що утворились слід пропхати в зворотну сторону шапочки. Для того, аби це зручно було зробити зберіть їх усі і злегка покрутіть в одну сторону, після чого пропхайте через отвір всередині картонного каркасу на інший бік.
Крок 8. Після того, як усі кінчики пряжі успішно перемістились на іншу сторону – верх нашої шапочки, можна зробити її верх. Для цього зберіть усі кінчики та перев’яжіть їх міцно невеликим шматочком пряжі.
Крок 9. Тепер потрібно вирівняти “бомбон” шапки. Для цього відріжте лишню довжину (якщо така є) і за допомогою будь – якого гострого кінчика (манікюрних ножиць, голки, або пінцету) розпуште пряжу зверху.
Крок 10. Для того, щоб надати шапочці, об’єму всередину можна помістити невелику кількість вати, або синтепуху.
Ось ми і отримали милі новорічні шапочки, які точно викличуть посмішку у ваших гостей.
В якості експерименту ви можете використовувати пряжу різних кольорів, чергуючи петлі (під час виконання четвертого кроку). Наприклад, червоний і білий колір, блакитний і рожевий, червоний, білий та зелений, різні відтінки коричневого тощо.
Новорічні віночки з помпонів
Новорічні віночки є чудовою прикрасою для вхідних дверей, або як елемент інтер’єру у вітальні. Давайте розглянемо один простий та водночас вишуканий варіант створення вінка – з пухнастих помпонів.
Для того, щоб його створити, вам необхідно лише навчитись робити самі помпони – а це дуже легко та цікаво. А ось надихнутись варіанти оформлення і кольорами ви зможете прикладами робіт після інструкції.
Що знадобиться?
- Пряжа різних кольорів
- Ножиці
- Виделка
Покрокова інструкція створення помпону
1 варіант – на руці.
Цей спосіб підійде, якщо ви плануєте робити композицію з досить великих за розміром помпонів.
Крок 1. Візьміть пряжу бажаного кольору та намотайте наступним чином на руку:
Крок 2. Акуратно зніміть заготовку з руки та розмістіть наступним чином на робочій поверхні.
Крок 3. Візьміть невеликий клаптик пряжі та міцно зв’яжіть заготовку посередині.
Крок 4. Розріжте пряжу з обох сторін по лінії згину.
Крок 5. Ось який результат ми маємо отримати:
Крок 6. Злегка розпуште наш помпон та обріжте краї, щоб надати кульці бажаного об’єму.
Крок 7. Наш помпон готовий. Тепер можна комбінувати різні кольори та розміри, аби створити свій ідеальний вінок чи іншу новорічну прикрасу.
Варіант 2. Цей метод підійде для створення невеличких помпонів. Для цього вам знадобиться звичайна виделка. Ось покрокова інструкція даного методу виготовлення помпонів:
А ось декілька ідей, аби ви надихнулись на свій власний художній витвір.
Милі м’які сніговички
Прекрасним доповненням до вашого різдвяного інтер’єру будуть милі маленькі сніговички зроблені з підручних матеріалів.
Що знадобиться?
- Білі шкарпетки
- Шкарпетки червоного, жовтого чи іншого кольору
- Нитки
- Ножиці
- Чорний, білий та помаранчевий папір (або, якщо ви займаєтесь хенд – мейдом, можливо у вас знайдеться пара іграшкових оченят)
- Наповнювач для іграшок (також підійде звичайна вата)
- Гумова резинка (за потреби можна замінити ниткою)
Покрокова інструкція
Крок 1. Візьміть білу шкарпетку та розріжте її на місці згину (між нижньою та верхньою частиною.
Крок 2. Далі слід щільно наповнити нижню частину синтепухом (чи ватою).
Крок 3. Заповніть шкарпетку майже до кінця, аби лишилось приблизно 1-1,5 сантиметра тканини зверху ( на зрізі). Далі ретельно зв’яжіть залишок тканини ниткою.
Крок 4. Для того, аби відокремити тулуб та голову сніговика нам знадиться гумова резинка, або нитка. Протягніть її з однієї сторони та затягніть так, аби два відокремились.
Крок 5. Тепер нам знадобиться шкарпетка для створення аксесуарів – це може бути будь – який колір, що вам до вподоби. Акуратно відрізаємо верхню частину шкарпетки.
Крок 6. Одягаємо шматочок майбутньої шапочки на голову сніговику, верхньою частиною донизу.
За потреби можна підтягнути до потрібного розміру та скріпити ниткою.
Крок 7. Зв’язуємо верх нашої шапочки та переходимо до приготування шарфа.
Крок 8. Шарф можна зробити з цієї ж шкарпетки, для цього необхідно просто вирізати смужку невеликої товщини і зав’язати сніговику на шию.
Крок 9. Останнім етапом будуть елемент лиця та тулуба нашого сніговика – для цього скористайтесь кольоровим папером та виріжте очі, ніс і гудзички. За бажанням, а також наявністю – ви можете використати справжні гудзики.
Ось наші милі різдвяні персонажі й готові. Показані в інструкції поєднання кольорів та аксесуарів є лише прикладом, не бійтесь експериментувати та втілювати власні фантазії.
Чарівна зимова куля
Усі ми пам’ятаємо як заворожують такі кулі – легкий рух руки і світ всередині оживає та блистить всілякими відтінками. А що, якщо ми скажемо вам що зробити таку власноруч не так вже й важко?
Що знадобиться:
- Скляна банка круглої форми з кришкою (якщо присутнє дно – його можна буде в кінці задекорувати)
- Гліцерин (можна придбати у будь -якій аптеці)
- Вода
- Фігурки для експозиції (чудово підійдуть колекційні зимові фігурки з кіндерів)
- Декоративна стрічка
- Блискітки (їх можна придбати у магазині товарів для рукоділля, канцтоварах, чи навіть у косметичних магазинах, у відділі для манікюру)
- Клейовий пістолет (ви також можете використати інший тип клею, що міцно скріплює та волостійкий)
Інструкція
Крок 1. Беремо нашу баночку, відкриваємо – для першого етапу нам знадобиться саме кришка.
Крок 2. Очистіть внутрішню сторону кришки від бруду та маленьких частинок (за бажанням можете обезжирити будь – яким спиртовим розчином). Підготуйте фігурки, які бажаєте помістити всередину кулі та зробіть приблизну схему, за якою будете їх кріпити. Нанесіть невелику кількість клею з пістолета на внутрішню сторону кришки.
Крок 3. Помістіть на клей усі фігурки по черзі, злегка притисніть та дайте клею застигнути. Якщо ви використовуєте клейовий пістолет та не наклали надто товстий шар – це займе не багато часу (10 хвилин).
Крок 4. Тепер, поки наші фігурки застигають на криші ми почнемо підготовку самої кулі. Для цього заповніть її водою приблизно до горлечка.
Крок 5. Далі беремо наш гліцерин – основний компонент для магічного ефекту. Додаємо до води приблизно дві невеличкі чайні ложки.
Крок 6. Наступними в дію йдуть блискітки – додайте їх до суміші води та гліцерину.
Крок 7. Майже готово! Беремо нашу кришечку, переконуємось, що усі деталі добре закріплені, а клей встиг достатньо застигнути і закриваємо баночку, занурюючи фігурки у воду. Якщо об’єм витіснив частину води – ретельно протріть банку насухо. Закручуємо кулю.
Крок 8. Аби додати яскравості нашій кулі, за допомогою клейового пістолета декоруємо кришку блискучою стрічкою.
Тепер можете прикрасити ваш комод магічною кулею і в будь – який момент “оживляти” її та насолоджуватись зимовою казкою, створеною власноруч.
Нове життя для старих лампочок
У цій інструкції буде детальний огляд того, як можна жати друге життя використаним лампочкам та перетворити їх у прикраси на ялинку.
Що знадобиться:
- Лампочка
- Невеликий шматок пряжі (можна використати декоративну стрічку, або звичайну нитку)
- Гуашеві фарби різних кольорів
- Пензлик
Інструкція
Крок 1. Ретельно протріть лампу від бруду та дрібних частинок, аби поверхня була ідеально гладкою та сухою.
Крок 2. Ми детально розберемо саме малюнок сніговика, тому лампу слід повністю зафарбувати в білий колір.
Крок 3. Далі малюємо сніговику шарф і замальовуємо цоколь тим ж кольором.
Крок 4. Доки шарф висихає малюємо елементарні риси лиця за допомогою крапок чорної фарби – очі, рот, а також гудзички. Додаємо помаранчевий ніс морквинкою і прикрашаємо шарф хаотичними білими цятками.
Наш сніговик майже готовий!
Крок 5. Аби легко закріпити іграшку на ялинку, беремо нитку та зав’язуємо на вузол під основою цоколя.
Крок 6. Розташовуємо кінці ниток на відповідну бажану висоту та зав’язуємо в повітрі вузол – кріплення готове.
Трішки попрактикуючись, ви можете спробувати більш складні дизайни – як от Санта, чи Грінч. А підкреслити образ допоможе звичайна вата, спресована та приклеєна в якості пушка шапочки чи шарфа.
Такі іграшки краще розташовувати на ялинці вище – аби діти не мали змоги дістати, адже лампочки мають дуже тонке скло та легко можуть розбитись.
Бонусна ідея!
Якщо у вас є лише біла фарба та багато лампочок – створіть колекцію веселих сніговичків, використовуючи наступні шаблони малюнку. Вони не складні в виконанні, а для того щоб намалювати ніс, можете додати в невелику кількість фарби куркуму чи карі – ці спеції нададуть жовто – помаранчевого відтінку. Для очей ж можна використати звичайний чорний маркер.
Сподіваємось у вас все вдасться, завдяки нашим детальним покроковим інструкціями створення новорічних прикрас своїми руками і ви прикрасите свою оселю стильно, а головне – унікально.