Багато хто сьогодні не уявляє своє життя без машини, бо вона робить його набагато простішим та зручнішим. Можна економити чимало часу. А як зменшити витрату палива? Це хороше питання, бо цим цікавляться всі автовласники. Високі ціни на пальне змушують задуматися, як оптимізувати витрати і уникнути зайвих витрат.
В рамках даної статті пропонуємо поговорити на цю тему більш детально. Які є методи зменшення витрати палива? Від чого залежить його розхід? Як зрозуміти що авто бере забагато пального? Тут ви зможете знайти відповіді на ці та багато інших питань, пов’язаних з даною темою. Якщо ви є автовласником, то ця стаття буде вам дуже корисною.
Чому витрата пального зростає?
Слід сказати, що причин існує багато. Конкретно у вашому випадку може бути як одна з них, так і цілий комплекс. Зокрема вони пов’язані як із технічним станом автомобіля, так і з манерою водіння. Не слід забувати й про те, що деякі моделі авто просто мають більший «апетит», наприклад, як Subaru Forester, особливо ті, що були випущені на початку нульових. Перейдемо до причин:
- Перш за все, проблема може бути через несправності двигуна. Забруднені форсунки, зношені свічки запалювання чи проблеми з паливною системою можуть суттєво підвищити витрати. Радимо регулярно перевіряти свого «залізного коня». Не забувайте про систематичне ТО.
- Може бути це пов’язано і з неправильним тиском у шинах. Занижений тиск створює додатковий опір, через що двигун працює інтенсивніше, витрачаючи більше пального.
- Також буває виною всьому перевантаження автомобіля. Чим більше ваги, тим більше зусиль потребує двигун для руху. Якщо ви перевозили багато багажу та й в салоні були зайняті всі місця, а потім ви помітили, що пальне закінчилося занадто швидко, то скоріше за все, проблема саме в навантаженні транспортного засобу і далі все буде як завжди.
- Невідрегульований розвал-сходження. Неправильна геометрія коліс збільшує тертя, що призводить до зайвих витрат пального.
- Відкриті вікна створюють додатковий опір повітрю. Так, великої різниці в розході через це не буде, але все ж вона має місце, тому варто було про це казати. Також, все може бути в комплексі потроху, а в результаті ‒ бак порожній.
- Якість пального. Використання низькоякісного пального змушує двигун працювати менш ефективно. Це той випадок, коли скупий платить двічі. Спроба зекономити на одному, призводить до затрат на іншому.
- Важливо сказати й про агресивний стиль водіння. Різкі прискорення, гальмування та висока швидкість сприяють підвищенню витрати.
Що робити, якщо авто витрачає багато пального?
Як вже було сказано вище, економія палива – це те, що цікавить як не всіх, то багатьох автовласників. Саме тому ми пропонуємо декілька корисних рекомендацій, що стануть вам у пригоді, якщо ви задумуєтеся про те, як економити пальне. По суті, вони витікають з того, про що говорилось вище.
По-перше, ви повинні уважно слідкувати за технічним станом машини. Вище вже було сказано, що це напряму може впливати на «апетит» транспортного засобу. Не забувайте про своєчасний техогляд. Цим мають займатися професіонали. Дефіциту СТО та автосервісів зараз немає навіть у невеликих населених пунктах. Зокрема, важливо перевіряти свічки запалювання та повітряні фільтри, слідкувати за маслом, контролювати стан шин.
По-друге, слідкуйте за своєю манерою водіння. Вона має бути плавною. Привчіть себе до цього, щоб така їзда була на рефлекторному рівні. Ось основні поради для економії палива: уникайте різких стартів та гальмувань, підтримуйте постійну швидкість, використовуйте круїз-контроль на трасі, якщо він є та перемикайтеся на вищі передачі за можливості.
По-третє, не варто сильно перевантажувати свою машину. Це ж не спецтехніка. Навантаження мають бути помірними. По суті, кожен зайвий кілограм – це додаткові витрати. Тримайте у багажнику лише необхідні речі, а від важких предметів, якими ви не користуєтеся, краще позбутися. Це теж вплине на зниження витрат пального.
По-четверте, не зловживайте кондиціонером. Якщо немає особливої необхідності в його роботі та можна просто відчинити вікна, то краще віддати перевагу природній вентиляції, бо кондиціонер створює додаткове навантаження на двигун, особливо на низьких швидкостях. Але бувають і виключення з цього правила.
По-п’яте, не варто економити на бензині. Заправляйтеся лише на перевірених АЗС. Якщо ваш автомобіль вимагає паливо з певним октановим числом, дотримуйтесь цих вимог. Це не той випадок, коли економія є доцільною. Пальне поганої якості не лише не дасть можливості заощадити, а й може створити нові проблеми у вигляді поломок.
Три корисні лайфхаки для того, щоб зменшити витрати пального
Вище було сказано про загальні рекомендації. Досвідчені автолюбителі про них і так добре знають. Є й те, що відомо далеко не кожному, а хтось просто про це не задумується. Хай там як, але це працює, то чому б не спробувати?!
- Не відчиняйте вікна на високій швидкості. Якщо машина рухається швидко, то краще увімкнути вентиляцію. Чому? Річ у тім, що відкриті вікна будуть створювати великий опір.
- Якщо планується довга поїздка, наприклад, ви зібралися в робоче відрядження в інше місто, то віддайте перевагу нічній поїздці. Чому? Так, на дорогах буде менше машин і ви зможете рухатися приблизно з однією швидкістю без зайвих зупинок. Довге стояння в заторах суттєво підвищує витрати пального.
- На даху вашого автомобіля є багажник? А чи потрібен він вам? Якщо часто він порожній, то краще його зняти. Чому? Знову ж таки через аеродинаміку ‒ він збільшує аеродинамічний опір і витрати пального
Ось такі вони, секрети економного водіння. Багато хто ігнорує подібні рекомендації, а даремно, бо все в купі призводить до того, що заправлятися доводиться дуже часто.
Підсумуємо
Якщо ви давно цікавилися тим, як оптимізувати витрати палива в автомобілі, бо помітили, що розходи занадто великі, то озвучені в цьому текст поради допоможуть вам переглянути деякі свої звички та непогано заощаджувати на утриманні машини. Якщо навіть після дотримання порад витрати пального залишаються високими, зверніться до фахівців. Діагностика допоможе виявити приховані проблеми, наприклад, витік пального, несправності двигуна чи електроніки.
Добірка корисних статей для автолюбителів:
1. Бензин, дизель чи газ – із яким двигуном обрати авто? Порівняльна характеристика
2. Прогрів двигуна взимку та влітку. Коли, чому, навіщо та чи треба прогрівати двигун?
3. Найкращі хетчбеки. ТОП надійних хетчбеків. Рейтинг
4. Надійні кросовери. ТОП 15 найкращих позашляховиків
5. Найкращі універсали. Практичні і місткі – ТОП-20 моделей