Навіть найдорожча сантехніка, яку було встановлено відповідно до вимог та правил, з часом буде потребувати заміни. Щось служить десятиліттями, а дещо зношується набагато швидше. Це цілком нормально, тому й ставлення до цього має бути відповідним.
Наприклад, може виникнути така ситуація, коли буде необхідна заміна змішувача. Чому протікає змішувач? Він може протікати через зношені ущільнювачі, вапняний наліт, тріщини в корпусі або ослаблені з’єднання. Що робити, якщо ви розумієте, що виріб вже явно відслужив своє та користуватися ним майже неможливо? Перш за все, не потрібно панікувати. Якщо виникло протікання, то потрібно перекрити воду, щоб не влаштувати у себе в домі «потоп». Далі слід придбати підходящий за розмірами та дизайном новий змішувач і зайнятися його монтажем.
Це не так вже й складно, тому зовсім не обов’язково для цього кликати спеціаліста. Установка змішувача – це те, з чим можна справитися і самостійно. Саме про це ми й пропонуємо поговорити у даній статті. В її рамках буде представлена покрокова інструкція заміни змішувача. Знадобляться лише базові навички роботи з інструментами та потрібно дотримуватися правильної послідовності дій.
Що потрібно для заміни змішувача
Рекомендуємо не поспішати. Це те завдання, результат якого безпосередньо залежить від підготовки, тому слід приділити цьому особливу увагу. Ось перелік інструментів та матеріалів, що вам знадобляться:

- Новий змішувач. Обирайте його відповідно до місця встановлення – для кухні або ванної. Також треба підібрати відповідний розмір і дизайн. Щодо останнього, то відштовхуйтеся від того, як оформлений інтер’єр кімнати;
- Розвідний або ріжковий ключ. Зазвичай 10, 12, 14 або 17 мм, залежно від моделі;
- Гнучкі шланги. Як правило, вони йдуть у комплекті, але краще уточнити цей момент при покупці. Якщо їх у наборі немає, то доведеться купити їх окремо;
- ФУМ-стрічка або сантехнічна паста для герметизації з’єднань. Також можна використовувати сантехнічну паклю;
- Пласка викрутка. Вона може знадобитися для демонтажу старого змішувача, тому краще, щоб вона була під рукою;
- Плоскогубці (пасатижі);
- Ємність, а також губка чи ганчірка для збирання залишків води.
Загалом це всі матеріали та інструменти для заміни змішувача, які можуть вам знадобитися. Після того, як все це буде підготовлено, можна приступати до справи.
Як демонтувати старий змішувач?
Цілком очевидно, що перед встановленням нового виробу, потрібно зняти старий. Робити це варто дуже обережно та поетапно. Ось точний алгоритм ваших дій:

По-перше, перекрийте воду. Закрийте запірні вентилі на холодну та гарячу воду, де вона заходить у дім.
По-друге, злийте залишки води. Відкрийте кран, щоб стекла вода, що залишилася в системі. Її там буде не дуже багато, але все залежить від того, як далеко ви знаходитеся від місця, де був перекритий кран. Таким чином, це може бути як кілька літрів, так і відро.
По-третє, від’єднайте шланги. А який ключ потрібен для змішувача? Це робиться за допомогою розвідного або ріжкового ключа. Відкрутіть гайки гнучких шлангів, які підводять воду до змішувача. Іноді їх можна відкрутити й вручну. Якщо працюєте з ключем, то будьте обережним, бо можна перестаратися та розкришити їх.
По-четверте, зніміть фіксуючі елементи. У нижній частині змішувача, під раковиною або мийкою, знаходяться гайки або притискна пластина, що утримує змішувач. Відкрутіть їх ключем.
По-п’яте, вийміть змішувач. Після послаблення кріплення він легко витягується вгору.
Ось і все! Якщо вам було цікаво, як зняти кран з умивальника, то тепер ви знаєте. Демонтаж виконано і можна переходити до установки нового елемента сантехнічної системи.
Монтаж нового змішувача
Без цього етапу інструкція «як поміняти змішувач на кухні своїми руками» буде неповноцінною, тому пропонуємо перейти до цього етапу. Порядок дій такий:

- Підготуйте змішувач. Вставте гнучкі шланги в отвори (якщо вони не були встановлені виробником);
- Встановіть змішувач в отвір. Опустіть його через отвір у раковині чи мийці;
- Закріпіть його. Під раковиною прикрутіть фіксуючі гайки або пластину, щоб виріб був міцно зафіксований. Люфту бути не повинно;
- Підключення змішувача до водопроводу. Приєднайте гнучкі шланги до водопровідних труб. Не забудьте про герметизацію різьбових з’єднань! Використовуйте ФУМ-стрічку/сантехнічну пасту/паклю;
- Перевірте свою роботу. Відкрийте воду та перевірте, чи немає протікання в місцях з’єднання.
Загалом ці п’ять кроків і є відповіддю на питання «Як правильно встановити змішувач?». Робіть все крок за кроком і не буде ніяких проблем.
Вибір змішувача для кухні чи ванної кімнати
Купити підходящий варіант не так вже й складно, бо в магазинах зазвичай представлений досить непоганий вибір. Виробництвом сантехніки сьогодні займається чимало виробників. Є продукція як від закордонних, так і від вітчизняних брендів. Ціни теж різні. Таким чином, можна знайти рішення на будь-який бюджет. Вибір змішувача для ванної чи кухні має базуватися, окрім того, що було сказано вище, на таких факторах, як:
- Матеріал корпусу (латунь, нержавіюча сталь – найнадійніші варіанти);
- Тип управління (одноважільний або двовентильний);
- Довжину і висоту виливу (для кухні краще обирати вищий, для ванни – середньої висоти);
- Тип кріплення (настінний або врізний).

Кілька корисних порад
Пропонуємо до ознайомлення рекомендації, котрі можуть виявитися вам корисними:
- Якщо у вас низький тиск у водопроводі, вибирайте змішувачі з аератором для економії води;
- При виборі змішувача зверніть увагу на його тип: для кухні краще підходять моделі з високим виливом, а для ванної – з можливістю підключення душу;
- Якщо гайки йдуть туго, можна обробити їх WD-40 або аналогічним засобом.
Підсумок
Тепер ви знаєте, як замінити змішувач своїми руками. Як бачите, це досить просте завдання, особливо тоді, коли ти знаєш, що потрібно робити та як це робиться. Зекономте кошти та зробіть все самостійно. Гроші, що залишаться, краще витратьте на себе чи на сім’ю.
Також рекомендуємо до уваги статтю про – Як зробити панно зі шпалер? Ідеї, покрокові інструкції