Актуальним предметом інтер’єру в квартирі чи будинку, де живуть діти-школярі, студенти та будь-які завзяті любителі читання, є спеціальна поличка для книг.
Купувати в магазині меблів такий аксесуар тим, хто має елементарні навички роботи з деревиною і бажання та час майструвати, не обов’язково.
Як зробити полицю для книжок самостійно, ви дізнаєтеся, ознайомившись із пропонованою статтею.
У принципі існує багато видів матеріалів для відповідних меблевих виробів. У продажу можна знайти їх скляні, металеві, виготовлені з похідних деревини типу ДСП, ДВП, МДФ або комбіновані. Як варіант, можна змайструвати поличку, переробивши на неї старі сходи або застосовуючи для цього дощаті палети.
Проте найпоширенішим і при цьому бюджетним матеріалом вважається деревина у вигляді дощок. Перелік інструментів для відповідного робочого процесу, його ключові особливості й алгоритм описані далі.
Інструментарій, матеріали та додаткове обладнання
Якщо елегантна й зручна, зроблена самотужки книжкова полиця handmade входить до ваших планів, перш ніж приступати до її виготовлення, слід запастися всім, що для цієї роботи знадобиться.

У майстра мають бути такі речі.
- Пилка-ножівка. Вона допоможе розпилювати дерев’яні дошки, надаючи їм потрібного розміру.
- Шуруповерт. Це пристрій для фіксації деталей виробу та їх з’єднання. Простим аналогом шуруповерта є звичайна викрутка.
- Машинка для шліфування. Нею оброблять краї і поверхні деревини. З даною метою можна використати й наждачний папір.
- Пристрій для вимірювання. Підійде рулетка, сантиметрова стрічка. Можна скористатися й метром із відповідною розміткою.
- Будівельний рівень. Засіб для того щоб полиці для книг, своїми руками змайстровані, ідеально рівно висіли на стіні.
- Олівець або маркер для нанесення на стіну розмітки.
- Фурнітурні, кріпильні елементи – саморізи, шурупи з металу чи дерева або цвяхи. З’єднувати елементи такої конструкції можна й за допомогою міцного клею.
Додатково, залежно від бажаного дизайну полички, домашньому умільцю можуть знадобиться лакофарбові засоби та пензлі для їх нанесення, а також пристосування для кріплення даного меблевого виробу до стіни чи підлоги.
Трендовим елементом декору сучасних меблів відповідної специфіки є підсвічування. Для цього можна використати LED-лампочки або світлодіодні стрічки.
Етапи та зміст роботи
Покрокова інструкція з виготовлення книжкової полички дерев’яної виглядає так.
1. Проєктування. Дана початкова стадія процесу передбачає виконання плану-креслення виробу. У цьому проекті мають бути чітко вказані всі потрібні розміри й прописані особливості дизайну полиці для книг.

2. Різання дощок. Ріжуть такий матеріал за допомогою пилки-ножівки, керуючись визначеним планом. Особливу увагу слід приділяти точності й акуратності виконання кутів.

3. Шліфування. Обробка поверхні дощок шліфмашиною або наждачним папером є необхідною в разі, якщо цей матеріал не є гладким.

4. Збирання основи. Мається на увазі складання основної конструкції. Такий процес полягає в прикріпленні бічних вертикальних стін до планок, розташованих горизонтально. Необхідної міцності та стійкості набуде саморобна книжкова поличка з дерев’яних дощок, якщо використати на даному етапі шурупи та спеціальний клей для деревини.

5. Встановлення полиці на потрібне місце. Цей меблевий виріб рівно прикріплюють до стіни за допомогою будівельного рівня, цвяхів або шурупів. Полиця має бути встановлена естетично та надійно, безпечно для користувачів.

6. Декор. Декорування, наприклад, лакування або обробка поверхонь виробу фарбою, може бути виконана й до її монтажу, після збирання.

Можна зробити цей предмет інтер’єру ексклюзивним та оригінальним, додавши до нього креативні акценти у вигляді світлової ілюмінації чи оздоблення певним орнаментом.
Поради домашньому майстру на замітку
Якщо ви вирішили зробити для дому такий практичний виріб, як дерев’яна книжкова поличка, власноруч, візьміть до уваги наведені нижче рекомендації.
Найрівніші зрізи під час розпилювання дощок можна отримати, користуючись пилкою-циркуляркою або електричним лобзиком.

Навісні полиці можуть мати різноманітну конструкцію, у тому числі кутову (якщо вони розташовуються на стику двох стін), відкриту (без задньої стінки, передніх стін і передніх дверцят) або закриту (так називають підвісні шафи компактних габаритів).
Перш ніж вішати зібрану конструкцію, на стіну слід нанести розмітку для точного орієнтиру й висвердлити отвори під саморізи.
Альтернативне рішення для вішання виробу – фурнітура типу «вушок», а скріпити між собою складові полички для книг можна за допомогою пазового з’єднання.
Тримачі для полиці використовують накладні (вони монтуються на стіну, а потім на них накладається поличка), чи у вигляді кронштейнів (це рішення для витримування максимальної ваги). А ще кріплення може бути врізаним, встановленим всередині дошки або прихованим, вбудованим безпосередньо в дошку.
Стандартне й оптимальне місце для розташування кріплень – зони кутів виробу.
Конструкції полиць для книг, квітів та іншого цільового призначення багатоярусні, що встановлюються підлогу, називають стелажами.

Можна зробити поличку для книг не лише з натурального дерева, але й із фанери та дощок ДВП, якщо ці матеріали мають достатню товщину й міцність.
Деревина для таких виробів є найпоширенішим варіантом, що зручно й комфортно обробляється і має тривалий термін служби за умови оптимального, невисокого рівня вологості в приміщенні.
Іноді для безпечного підвішування саморобної полиці для книжок доцільно використати спеціальний трос.
Лакування поверхні виробу не лише дозволяє йому набути більш презентабельного вигляду, але й виконує захисну функцію.
Умова якісного виготовлення даного предмету меблювання своїми руками – наявність мінімального досвіду й навичок користування столярними інструментами.
Базовими вимогами для книжкової полички з дерев’яних дощок є добротність, міцність, функціональність та естетичність. Якщо цей виріб усім зазначеним критеріям відповідає, можна привітати майстра з тим, що він зробив свою справу якісно.
Також пропонуємо для цікаві статті про:
1. Як зробити кашпо для квітів зі старого посуду? Інструкція з фото
2. Як зробити паперовий літачок, що далеко літає?
3. Як зробити свічки своїми руками? Детальна інструкція