Не зважаючи не суворі реалії сьогодення, більшість наших співвітчизників не збирається собі відмовляти у подорожі в теплу пору року. Адже саме зараз як ніколи актуальним є вирішення проблеми психологічного перезавантаження та релаксації в мальовничому куточку природи.
Рекомендації про те, де провести відпустку в Україні влітку з оглядовими описами відповідних локацій та даними, актуальними для туристів, містить подальший текст.
Бакота
Знаходиться Бакотська затока на території Хмельниччини, а створена вона була штучно, коли в 1986 році будувалася Дністровська ГЕС.
Відомо, що тоді було вимушено потоплено кілька десятків населених пунктів – їх мешканці змушені були переїжджати.

Наразі Бакота є вибором тих, хто прагне внутрішньої гармонії та фізичної насолоди. На думку фахівців, м’який місцевий клімат нагадує той, що в Криму. Локацію оточує гориста місцевість, яка захищає її від вітру. Бакотську затоку обирають ті, кого цікавить чудовий літній відпочинок в Україні з дітьми – для малечі на узбережжі працює чимало атракціонів та спортмайданчиків, послуги надають аніматори.
Дістатися в таке чудове місце власним автомобілем зручно, але прямих маршрутів громадського транспорту до нього не передбачено. Зазвичай відпочивальники їдуть до Кам’янця-Подільського, а звідти добираються автобусом до Старої Ушиці чи Гораєвки. Ці села розташовані поруч в 2 км від Бакоти. Від них доводиться йти до водойми пішки.
Готелі, в яких туристи зупиняються, розташовані в населених пунктах Устя, Врублівка, Велика слобідка та Колодіївка. Вартість проживання залежить від рівня комфортності номера та сезонності.
Якщо вас цікавить спокійний відпочинок в Україні влітку з купанням у чистій та теплій воді та риболовлею – ця водойма в Хмельницькій області стане ідеальним рішенням.
Голубі озера
Населений пункт, прилеглий до відповідного курортного місця, – село Олешня (Чернігівщина). Свою назву ці три озера, оточені сосновим лісовим масивом, отримали через унікальний блакитний відтінок кришталевої води.

Причиною такого дивовижного її забарвлення стала наявність покладів високоякісного кварцового піску на дні. Цей мінерал застосовується для промислового виробництва скла. Голубі озера Черганівської області є нічим іншим як затопленими після видобутку піску кварцовими кар’єрами.
Багато мешканців північноукраїнського регіону, поміркувавши, куди поїхати в влітку в Україні, віддають перевагу саме цій локації. Тому тут під час сезону купань буває досить багатолюдно.
Село Олешня віддалене від Чернігова всього на 10 км, а залізничний транспорт сюди ходить з обласного центру кілька разів на день. Виходити слід на станції Грибова Рудня – Голубі озера знаходяться поряд.
Крім того, допитливі мандрівники можуть неподалік ознайомитися з пам’ятками сакральної архітектури кінця XVIII – початку ХІХ століть, в тому числі підземним храмовим комплексом Антонієвими печерами.
Відпочивальникам дорослим та малим на таких водоймах доступні всі популярні види водних розваг. А орендувати житло тут можна у місцевих мешканців.
Шацькі озера
Якщо ви плануєте відпочинок на озерах (Україна), можна для цього вирушити і на Волинь. У цьому краї є куточок, що включає три десятки відповідних водойм. Вони є фішкою краю.

Найбільше озеро Волинської області – Світязь. Вода в Шацьких озерах не просто вражає чистотою, а відома й своїм оздоровчим ефектом. У її складі міститься гліцерин, що поліпшує стан шкіри, та срібло.
Курортники з Києва дістаються до відповідної локації потягом, що прямує до Львова або Ковеля. Автобус до Світязю (село Шацьк) курсує з головної ковельської автостанції. Подорож на власному автомобілі зі столиці до Шацьких озер займе приблизно 6 годин.
Інші популярні водойми Волині, актуальні для тих, кого цікавлять літні курорти для відпочинку в Україні, – це Пісочне, поруч з селами Гаївка та Мельники, та озеро Пулемецьке, що неподалік села Пулемець.
На узбережжі цих гідрологічних курортних об’єктів розташовано чимало турбаз та пансіонатів. Тут здаються будинки, кімнати й інше житло з різним рівнем комфортності, а для прибічників відпочивати «дикунами» є кемпінг.
Одеса
Одне з небагатьох український міст, в якому після повномасштабного вторгнення залишився доступним морський відпочинок в Україні.

Адміністративний центр Одещини відомий як столиця гумору, що має унікальну старовинну архітектуру та неповторний місцевий колорит. Але найбільш принадними для курортників є просторі пляжі «перлини біля моря». Відомо, що цього літа відпочивальники зможуть засмагати й купатися на й 11-ти одеських пляжах, в тому числі центральному міському, інклюзивному «Безмеж», «Чайці», «Кубі» та інших.
До гостинної й теплої Одеси налагоджене транспортне сполучення залізничне та автобусне практично з усіх великих міст нашої країни.
А туристи, яким більше подобається відпустка на морі за межами великого міста, можуть обрати селище Одеської області Приморське – у ньому також готова приймати відпочивальників пляжна зона.
Яремче
Можна відвідати в теплу пору року і Карпати – відпочинок влітку в цьому гірському регіоні дуже популярний у Яремче.

Дане містечко підкорює своїх гостей неймовірними гірськими краєвидами. Тут можна помилуватися бурхливим водоспадом Пробій, поринути в унікальну гуцульську атмосферу та побачити на власні очі красу і велич карпатських лісів та просторів полонин.
Визначні місця Яремча – його сувенірний ринок, на якому можна придбати вироби гуцульських майстрів, та музеї, що розповідають про історію й культуру, етнографію та природу Закарпатського краю.
Місцеві гіди пропонують любителям піших турпоходів помандрувати стежкою Довбуша – це можливість дізнатися про народного месника та його побратимів й водночас побачити гірські пейзажі, від яких перехоплює подих.
У Яремче є декілька готелів та баз відпочинку для туристів – вони пропонують комфортабельні умови та сервіс європейського рівня. Дістатися до цього закарпатського міста можна потягом «Гуцульщина» Київ-Рахів або приміською електричкою з Івано-Франківська. Автобуси до Яремча курсують зі столиці, Львова, Ужгорода і навіть міста Харків.
Драгобат
Альтернативне рішення для тих, хто хоче провести в теплу пору року відпочинок в горах (Україна).
Драгобат вважається найвищим високогірним курортом. Він розташований на висоті 1400-1700 вище рівня моря.

Відвідувачі цієї локації можуть бути впевнені в тому, що вони отримають справжню естетичну насолоду від споглядання величних краєвидів. Влітку Драгобат набуває особливої чарівності. Він заворожує погляд своїми лісами й альпійськими луками-полонинами. Це екологічно чисте місце є ідеальним для тих, хто жадає спокою та релаксації.
Його гості мають можливість у супроводі досвідченого гіда підкорити місцеві вершини, відкрити для себе красу Свидовецького хребта та принади трекінгу.
Якщо ви шукаєте літні курорти для відпочинку в Україні активного, який не позбавить можливості усамітнюватися, Драгобат стане чудовим варіантом.
Дістатися до цього місця можна залізницею з усіх великих міст України (Київ, Одеса, Львів, Харків). Їхати слід у напрямку Рахова. Автобусом з Івано-Франківська сюди їдуть спочатку до селища Ясіня, а звідти мандрівників довозять приватні місцеві перевізники.
Солотвино
На території нашої країни є власне «Мертве море». Саме з цією всесвітньо відомою водоймою фахівці порівнюють Солотвино – один із унікальних курортів Закарпаття.
Його родзинка – солоні озера з потужними цілющими властивостями та мінеральні джерела. Солотвино – дуже слушне рішення для оздоровлення. Це топовий курорт-оздоровниця, де провести відпуску в Україні влітку варто задля покращення стану шкіри, поліпшення функціоналу органів дихання та зміцнення імунної системи.

Місцева інфраструктура включає соляні шахти, в який проводяться сеанси мікрокліматичної терапії, ефективної для лікування й профілактики отоларингологічних хвороб.
Це спокійне місце, віддалене від міського гамору й метушні, де можна і варто зайнятися медитацією, приємними прогулянками та релаксом.
У Солотвино є декілька готельних та санаторних закладів для відвідувачів цього курорту. Кожен із них пропонує власну оздоровчу програму, що включає СПА-послуги, а також екскурсійне обслуговування.
Дістатися до Солотвина можна потягом або автобусом. Поїзди сюди курсують з Києва, Ужгорода та Львова, а автобуси – з міст Мукачево, Свалява, Хуст, Івано-Франківськ та Одеса.
Автошлях до даного курорту від столиці пролягає через Івано-Франківськ, Яремче й Рахів.
Ужгород
Головне місто Закарпатської області рекомендується відвідати мандрівникам допитливим та активним, що прагнуть отримати від поїздки максимум позитивних та яскравих вражень.
Під час візиту до Ужгорода варто відвідати його старовинні замки. Один із них, Ужгородський, являє собою цитадель епохи середньовіччя. У ньому розташовується історичний музей.
Інший замок, що знаходиться на міській околиці – Невицький. Це місце вважається містичним, овіяним легендами й таємницями.

Побачити взірці старовинного закарпатського зодчества можна в ужгородському музеї народної архітектури й побуту, що знаходиться просто неба. А познайомитися з безліччю рідкісних представників флори можна, відвідавши Ботанічний сад Ужгородського національного університету – він вважається одним із найкращих в Україні.
Зупинитися в Ужгороді туристи можуть в місцевих готелях та готельних комплексах, а мандрівники з обмеженим бюджетом – у хостелах цього міста.
Є багато й інших цікавих локацій, в яких можна провести незабутню літню відпустку без необхідності виїзду з України. Це місто Лева та прекрасний у будь-яку пору року Буковель, «око Карпат» Синевир та давнє місто різноманітних фестивалів Кам’янець-Подільський. А якщо йдеться про кількаденний вікенд, його можна присвятити поїздці до Умані, що відома своїм неймовірно гарним Софіївським парком.