З усіх видів етнічної кухні азіатська, безумовно, є найпопулярнішою. Справа у привабливості екзотики або у використанні смачних соусів, спецій та особливому способі приготування, але східні рецепти легко підкорюють усіх. Надзвичайно складна, вона має велике розмаїття регіональних страв, в яких спільні інгредієнти переробляються по-різному. Всюдисущим, безумовно, є рис, як у стравах, а також як гарнір, а також різноманітні соуси, овочі всіх видів, насіння та спеції.
Національні страви азіатської кухні
Азійська кухня — це не лише суші, спрінг-роли та пад тай. Велика різноманітність кулінарних традицій дозволяє азіатському континенту запропонувати велику кількість смаколиків та рецептів, які варто спробувати. Ось деякі найвідоміші, з різних країн Азії:
Японія
Серед найпопулярніших східних страв, безумовно, японські рецепти. Японія, така багата, різноманітна, зі смаками, запахами, що дуже відрізняються від звичних, зачаровує багатьох людей.
1. Рамен
![Рамен.](https://info-ua.net/wp-content/uploads/2024/12/ramen.jpg)
Рамен — це східна страва, з рецепта якої випромінюється культура, традиції. Вона містить локшину, що подається в м’ясному чи рибному бульйон з овочами, соусами, водоростями, яйцями, грибами тощо. Існує незліченна кількість версій.
2. Татакі
![Татакі - азіатська страва.](https://info-ua.net/wp-content/uploads/2024/12/tataki.jpg)
Термін «татакі» означає техніку приготування риби, зокрема тунця, лосося. Це дуже швидкий процес, який здійснюється на розпеченій сковорідці чи дуже гарячому протвиню: рибу обсмажують з усіх боків протягом декількох хвилин, щоб зовні воно забарвилось, а всередині залишилось рожевим, м’яким, соковитим. Потім обов’язково маринують: в рисовий оцет занурюють приготований інгредієнт, потім засипають кунжутом, подрібненим імбиром.
Китай
Напевно, найпопулярніші, найулюбленіші. Вони відображають багатство величі, різноманітності країни.
3. Сяо лун бао
![Сяо лун бао - азіатська кухня.](https://info-ua.net/wp-content/uploads/2024/12/sia-lan-bao.jpg)
Ми вже давно зрозуміли, наскільки добрі східні пельмені на пару: китайські пельмені, японські пельмені, в’єтнамські пельмені — дуже популярні. Різноманітність інгредієнтів, способи готування — величезні. Одне, однак, ніколи змінити неможливо: їхня смакота! Начинка складається з телячого фаршу, моркви, селери, зеленої цибулі, а приправа — це переосмислення соєвого соусу з бальзамічним оцтом з Модени.
4. Бао
![Страва Бао з Китая.](https://info-ua.net/wp-content/uploads/2024/12/bao.jpg)
Бао — це східний рецепт, набираючий популярності останніми роками. Це маленькі булочки, що характеризуються м’якою, дуже легкою текстурою. Це досягається шляхом приготування тіста на пару, яке потім наповнюється глазурованою печенею, смаженою куркою, подрібненими овочами.
5. Суп з вонтонами
![Суп з вонтонами - азіатська кухня.](https://info-ua.net/wp-content/uploads/2024/12/sup-z-vanton.jpg)
Це традиційний рецепт, популярний загалом у всій Азії. Він складається з пікантних пельменів з м’ясною начинкою, занурених у смачний, ніжний бульйон.
Тайвань
Тайські страви часто легкі з сильними ароматичними компонентами. Збалансовано поєднують чотири смаки: кислий, солодкий, солоний, гіркий.
6. Рис та локшина
![Рис та локшина - азіатська кухня.](https://info-ua.net/wp-content/uploads/2024/12/ris-ta-lokshina.jpg)
Рис — це інгредієнт, якого ніколи не бракує в стравах. Він слугує доповненням та основою багатьом тайським рецептам. Готують два сорти рису: жасминовий рис (Khao hom mali), поширений переважно центрально — південними частинами країни, та клейкий рис (Khao Niaw), що характеризується високим вмістом глютену. Альтернативою рису є локшина, соєва локшина. Вона буває тонкою, товстою, вживається в бульйоні чи сухою.
7. Том кха гай
![Том кха гай - азіатська кухня.](https://info-ua.net/wp-content/uploads/2024/12/tom-kha-gay.jpg)
Це наваристий суп з кокосового молока, курки, приправи. Завдяки своїм цитрусовим ноткам, ідеально збалансованому смаку — це їжа ідеальна як окреме блюдо, з кількома скибочками тосту: особливий обід чи вечеря в колі сім’ї, що зігріє найхолоднішим днем року.
Індонезійські рецепти
Протягом століть Індонезія зазнавала впливу Індії, Близького Сходу, Китаю, Європи. Острови Індонезії називають «острови спецій» – вони ввели місцеві прянощі: гвоздика, мускатний горіх тощо.
8. Белакан
![Белакан - азіатська кухня.](https://info-ua.net/wp-content/uploads/2024/12/belakan.jpg)
Строкатий кольором і традиціями суп, типово індонезійський, який походить із Тимору, сходу Індонезії. Зазвичай його готують з яловичини (телятина легше засвоюється), дотримуючись традиційного рецепта, включаючи додавання креветок і тамаринду. Характерна кисло-солодка нота, в поєднанні з овочевою жардиньєркою — насолода!
Корея
Корея, мабуть, найменш відома серед азіатських кухонь. Хоча вона менш популярна, ніж інші східні, приносить до столу безпомилкові смаки. Серед найпоширеніших інгредієнтів традиційних корейських страв — рис, овочі та соуси, ферментована соєва паста та імбир.
9. Гіран марі
![Гіран марі - азіатська кухня.](https://info-ua.net/wp-content/uploads/2024/12/giran-mari.jpg)
Гіран марі — це типовий корейський омлет, приготований з яєць, збагачений різними інгредієнтами: овочі, гриби, м’ясний фарш, солона риба та сир. Згорнувши, потім нарізають шматочками, щоб можна було легко взяти паличками.
10. Булгогі
![Булгогі - азіатська кухня.](https://info-ua.net/wp-content/uploads/2024/12/bulgogi.jpg)
Булгогі, «м’ясні шпажки» – це типовий, дуже популярний корейський рецепт, легко приготувати, зазвичай складається зі шматочків яловичини, замаринованих у соєвому соусі, а потім швидко приготованих на розпеченій сковороді.
Азіатські спеції
Азія, відома своїм багатством смаків та ароматів, багато в чому завдячує вмілому використанню спецій. Ці дорогоцінні ароматичні речовини не тільки підсилюють смак, але й відіграють фундаментальну роль у кулінарній та медичній філософії.
- Сичуаньський перець горошком
Це власне не перець, а сушені ягоди рослини роду Zanthoxylum. Найпоширеніші сорти — червоний і зелений. Він застосовується до курки Кунг Пао, тофу мапо і в сумішах спецій.
- Кмин
Має теплий, землистий смак, є важливим інгредієнтом, популярним в північно-західних регіонах, де він збагачує м’ясні страви — баранина на грилі та гострі супи.
- Кардамон
Універсал, який буває декількох різновидів, який має специфічні характеристики та застосування:
1. Зелений — найпоширеніший, найцінніший сорт. Свіжий, злегка м’ятний аромат чудово поєднується з м’ясом, зокрема бараниною. Додають для ароматизації супів і тушкованого м’яса.
2. Чорний — має більш інтенсивний, димний аромат, ніж зелений кардамон. Ароматизує смажене м’ясо. Його більш інтенсивний аромат, робить неперевершеними тушковане м’ясо, гострі блюда.
3. Білий — із Південно-східної Азії, відомий завдяки своїм квітковим та ароматичним ароматам. Іноді розмелюють, додають до сумішей, але здебільшого застосовують цілим в ароматизованих оліях, рідинах для тушкування та ароматних супах. Він має ментоловий аромат
![Азіатські спеції](https://info-ua.net/wp-content/uploads/2024/12/aziatski-specii.jpg)
- Білий перець
Відомий своїм м’якшим смаком, ніж чорний перець. Додається до багатьох традиційних страв, зокрема в біле м’ясо, морепродукти, не перебиваючи інші інгредієнти.
- Кора касії — китайська кориця
Кора касії, є ключовою. Вона характеризується більш інтенсивним, гострим ароматом, ніж цейлонська кориця (тобто звичайна кориця).
- Бадьян
Його характерний солодко-пряний аромат, форма восьмикутної зірки — є незамінним в тушкованні, сумішах, надаючи особливий аромат культовим стравам — качка по-пекінськи, та бульйонам для м’ясних супів з локшиною.
- Корінь галанга
Це ароматна пряність, що належить до родини імбирних, популярний в південних регіонах. Він схожий на імбир, але більш гострий, має злегка цитрусові нотка. Галанга часто застосовується свіжою, нарізаною (подрібненою), для м’яса та риби. З огляду на складність доступності у холодних регіонах, він поширений в сушеному порошкоподібному вигляді. Він популярний в Китаю, де з нього готують знамениту курку галангал. Галангал є інгредієнтом багатьох домашніх паст каррі, а іноді додають до маринадів для м’яса та морепродуктів.
- Сушені мандаринові кірки
Популярний ароматичний інгредієнт. Ці шкірки, які зазвичай отримують з мандаринів сорту Сіньхуа, висушують на сонці до темно-коричневого кольору. Їхній аромат — це унікальне поєднання солодкого, гіркого та цитрусового. Застосовується для ароматизації тушкованого м’яса та соусів, часто у поєднанні з яловичиною, качкою. Вони додаються до традиційних страв: яловичина та курка в мандаринах. Часто з них готуються ароматичні настої та чаї.
- Насіння фенхелю
Популярна ароматна спеція в північно-західних регіонах Азії. Це маленьке зелено-коричневе насіння має солодкий, анісовий присмак зі злегка гострими нотками. У Китаю та Японії фенхей часто використовують для ароматизації м’яса — свинини та баранини, роблячи неперевершеним м’ясо на грилі.
- Кунжут
Кунжут — фундаментальний, універсальний інгредієнт як приправа, основа для соусів та ароматичних олій. Його часто підсмажують для посилення аромату, а потім добавляють у гарнір до м’ясних, рибних та овочевих страв, додають до хліба та тістечок. Кунжутна олія, отримана з підсмаженого насіння, є незамінною приправою, яка надає інтенсивного та виразного смаку. Кунжутна паста — ще один важливий побічний продукт, основа для соусів і приправ.
Висновок
Азія — це цілий світ, найбільший, найнаселеніший континент, з величезною кількістю різних культур. Рецепти азіатських культур мають спільні інгредієнти — рис, кунжут, соя, тофу. Однак є відмінності залежно від регіону походження: у Китаї більше люблять довгозернистий рис, у Кореї та Японії популярнішим є коротко зернистий. Приготування каррі може відрізнятися: в Індії та країнах Південної Азії його готують з йогуртом, а у південно-східних країнах використовують кокосове молоко. Але це дуже смачно!
Вам може бути цікаво:
1. Страви кавказької кухні: назви та рецепти приготування
2. Страви грузинської кухні: назви та рецепти приготування
3. Страви італійської кухні: назви та рецепти приготування