До свята Святого Миколая залишилося вже зовсім небагато часу. Нагадуємо, відзначається воно тепер 6, а не 19 грудня, як було раніше. Святий Миколай – символ добра і милосердя, улюблений святий дітей і дорослих. Дітлахи обожнюють це свято. Чому? Звичайно, вони в захваті від головної традиції цього дня – дарування подарунків слухняним діткам. Дари отримують лише слухняні, а ті, хто весь рік бешкетували, можуть отримати і різку чи жменьку вугілля. Це повинно нагадувати про важливість хорошої поведінки.
А як же Святий має дізнатися про подарунок? Треба написати йому. Як написати лист Святому Миколаю? Що писати у листі до Святого Миколая? А яка адреса Святого Миколая? Як бачимо питань чимало. Вони виникають як у самої дитини, так і у батьків, котрі вирішили допомогти їй з цією непростою задачею. Саме тому у цій статті ми хочемо розглянути всі тонкощі та нюанси, включаючи зміст та оформлення, поштову адресу, ідеї для листа Святому Миколаю тощо.
Як написати листа Святому Миколаю з дітьми?
Це не повинен бути просто перелік бажань, як список з продуктами, котрий люди пишуть перед походом до магазину. Це має бути справжній ритуал, який допомагає дитині замислитися над своїми діями та мріями. Батьки повинні зробити все так, щоб додати більше чарівності та магії в цей процес. Атмосфера тут вирішує все.
Як оформити лист Святому Миколаю?
Як і в будь-якому листі, важливо почати його зі слів привітання. Звучати це може по-різному. Це важливо для створення теплого тону. Ось декілька класичних варіантів: «Доброго дня, Святий Миколаю!» чи «Привіт, мій дорогий Миколаю!». Далі малюкові треба розказати про себе. Не обов’язково це повинно бути багато інформації. Достатньо кілька речень: скільки років, як звати, які інтереси та захоплення. Нехай дитина подумає про цей рік. Наприклад, можна згадати свої досягнення, успіхи, гарні вчинки. Обов’язково треба подякувати за подарунки, котрі були отримані того року. Це привчає малечу до того, щоб цінувати те, що є і бути вдячним за це. Далі, нарешті, можна перейти до своїх бажань. По суті, головна частина листа – це саме перелік мрій.
Що просити у Святого Миколая?
Це можуть бути не тільки матеріальні речі, до прикладу. Іграшки, якісь гаджети та інше, а й щось нематеріальне, наприклад, здоров’я для рідних чи мир для всієї країни. Завершити листівку можна словами вдячності та приємними побажаннями: «Бажаю тобі міцного здоров’я, аби ти зміг потішити всіх дітей у світі!». Зміст може бути приблизно таким, але це лише приклад. Пишеться все у вільній формі.
А як зробити лист до Святого Миколая особливим?
Чому б не доповнити його декількома малюнками?! Порадьте дитині намалювати себе, свою сім’ю, можливо якийсь зимовий пейзаж тощо. Лист своїми руками до Святого Миколая буде кращим ніж надрукований варіант. Писати його треба саме від руки. Можна використати кольоровий або тематичний папір із зимовими мотивами. Не слід забувати й про кольорові ручки/олівці/фломастери. Листівка, написана різними кольорами, виглядає цікавіше. Можна й додати власноруч зроблені елементи, наприклад, вирізану з паперу сніжинку.
Як допомогти дитині написати лист Святому Миколаю?
- По-перше, вкрай важливо створити святкову обстановку. Яким чином це зробити, спитаєте ви? Запаліть свічки, увімкніть тиху різдвяну музику, сядьте поруч з ялинкою – все це допоможе налаштувати дитину на творчий процес.
- По-друге, обговоріть важливі моменти року, який вже майже пройшов. Запитайте у дитини, що її потішило чи запам’яталося найбільше. Це допоможе сформувати текст і додасть емоційної глибини. Крім того, це допоможе малюкові вчитися аналізувати.
- По-третє, надайте свободу самовираження. Не треба нічого нав’язувати. Так, якщо будуть питання ви маєте допомогти. Ви можете підштовхнути дитину у певному напрямку, але нічого не потрібно заставляти силою. Нехай малюк сам обирає, як йому писати: якими літерами (друкованими чи прописними), які кольори обрати, кого намалювати тощо. Це його лист, і він має відображати його унікальність. Ваша задача – допомогти, направити та не заважати.
- По-четверте, допоможіть оформити лист. Розкажіть, як правильно почати, але не виправляйте кожну дрібницю. Лист має залишатися щирим і зворушливим. Розкажіть, як підписати конверт та на яку адресу він буде йти.
Куди відправляти лист Святому Миколаю?
В Україні працює пошта Святого Миколая, яка приймає листи від дітей. Ось декілька адрес, куди можна надіслати ваш лист:
- Резиденція Святого Миколая у селі Пістинь
Адреса: Святому Миколаю, с. Пістинь, Косівський район, Івано-Франківська область, 78633. - Будинок Святого Миколая у Києві
У грудні часто відкривають спеціальні локації для збору листів. Інформацію можна уточнити на місці. - Пошта України
Ви також можете здати лист у будь-яке поштове відділення, підписавши конверт:
«Святий Миколай, Україна». - Нерідко свої резиденції є в різних населених пунктах. Якщо у вашому місті така є, то можна сходити туди разом з дитиною.
Цікаві факти про листи Святому Миколаю
- Перша пошта Святого Миколая з’явилася в Австрії ще в XIX столітті.
- В Україні резиденції Миколая працюють у кількох регіонах, і кожна має свої традиції.
Лист Святому Миколаю приклад
Доброго дня, Святий Миколаю!
Мене звати Сашко, мені 8 років. Я живу в Полтаві разом із батьками та молодшою сестричкою ‒ їй 5 років, звати її Юля. Цього року я старався бути слухняним: допомагав мамі на кухні, слідкував за сестрою та грався з нею, коли батьків не було вдома, навчився самостійно пилососити та прибирати у своїй кімнаті. Дякую тобі за торішній подарунок – я був дуже радий отримати той конструктор, бо давно мріяв про нього! Цього року я дуже хочу отримати великий набір фломастерів, адже я захоплююсь малюванням. Також хочу попросити тебе принести щось цікаве для моєї сестрички, щоб вона теж була щаслива. Бажаю тобі багато радості й сил!
З любов’ю, Сашко.
Підсумуємо
Це чудова традиція, яка допомагає дітям замислитись над своїми досягненнями та мріями. Правильне оформлення та святкова атмосфера зроблять цей ритуал незабутнім для малечі. Батьки обов’язково мають брати в ньому участь. Це майбутні приємні сімейні спогади. Можна зробити пам’ятні фотографії. Дітвора швидко росте. Цінуйте проведений разом час.