Не вірте, якщо хтось скаже, що у Вишгороді нема нічого цікавого. Насправді це справжня маленька перлина під Києвом! Тут і природа гарна, і історія дихає з кожного куточка, і поїсти є де — ще й смачно. Ідеальне місце, якщо хочеться вирватись із шумного міста й трохи перезавантажити голову. Тож ми зібрали для вас цікаві місця Вишгорода — від музеїв до борщу з нагородами.
Локації, які треба побачити у Вишгороді
Будинок Клюкви

Цей артпростір — не просто будівля, а душа творчого Вишгорода. Розташований у старій частині міста (вул. Шкільна, 2), “Клюква” — це креативна майстерня, галерея, лекторій і навіть іноді концертний майданчик. Сюди часто приїздять музиканти, художники, письменники й просто креативні люди, щоб показати щось нове або поговорити “про високе”. Вхід зазвичай безкоштовний, але квитки на різні події можуть бути платними. Графік: з 11:00 до 19:00, понеділок вихідний.
Набережна Вишгорода
Шукаєте, де погуляти у Вишгороді? Що ж, ідеальний варіант перед вами. Тут круто гуляти на заході сонця — Дніпро розливається на всі боки, ледь не торкається неба. Простір облаштований лавками, велодоріжками й дитячими майданчиками. Працюють прокати велосипедів і самокатів, а ще — вуличні фудкорти з кавою і чебуреками. Улітку часто проводять концерти й фестивалі. Адреса — просто центр міста, підйом набережної з боку проспекту Шевченка.
Церква Святих Бориса та Гліба

Тут потрібно одразу пояснити: Борис і Гліб — молодші сини видатного князя Володимира Червоне Сонечко. Так, того самого, що змінив язичництво на християнство та хрестив Русь. Після смерті батька у 1015 році між братами почалась боротьба за владу, та ще й яка завзята. І, як це часто буває, переміг не той, хто грає за правилами. Святополк просто наказав убити Бориса і Гліба, щоб зайняти трон особисто. Поховали у Вишгороді, і саме там зараз стоїть церква, названа на їхню честь — Борисоглібська. А в 1072 році їх проголосили святими. Це, до речі, були перші святі в історії Київської Русі.
Якщо шукаєте, що подивитись у Вишгороді, щось справді духовне та унікальне — це місце для вас.
Музей давньоруського гончарства

Гарний варіант, куди сходити в Вишгороді. Знаходиться поруч із історичним музеєм — вул. В. Шевченка, 1. Це затишне місце в стилі етнохати з експозицією посуду, зробленого ще за княжих часів. Є майстер-класи для дітей і дорослих — можна самому виліпити щось із глини і навіть забрати додому. Майстер-клас — 150 грн з людини, вхід у музей — 40 грн. Працює щодня з 10:00 до 18:00.
Комплекс “Вишгора” (лижний курорт)
Так, у Вишгороді є свій гірськолижний курорт! Знаходиться за адресою вул. Шолуденка, 1-Г. У сезон тут працюють три траси різного рівня складності, бугельний підйомник, прокат спорядження і навіть школа інструкторів. Для початківців є окрема траса з м’яким нахилом. Ціни: денний скіпасс — близько 500 грн, прокат спорядження — від 200 грн. Улітку працює як парк для екстрим-розваг. Мабуть, найважливіше місце для туристів у Вишгороді.
ГЕС і Київське море

Визначне місце Вишгорода, яке зіграло першочергову роль в утворенні міста. Неофіційна назва Київського водосховища — “Київське море” — звучить дуже влучно. Тут можна порибалити, орендувати SUP-дошку, чи просто відпочити на дикому пляжі. ГЕС (гідроелектростанція) теж справляє враження — звідси відкривається панорама на водосховище. До речі, у гарну погоду тут часто знімають кліпи і рекламу. Найкраще місце для фото — оглядовий майданчик біля шлюзу.
Національний парк “Межигір’я”
Колись це була резиденція Януковича, а тепер — популярне місце для прогулянок, велопокатушок і пікніків. Тут і каскадні ставки з лебедями, і зоопарк, і автомобільний музей, і навіть страусина ферма. Чудова відповідь на запитання, що цікавого є у Вишгороді. Вхід — 150 грн для дорослих, діти до 12 років — безкоштовно. Працює щоденно з 8:00 до 20:00. Орієнтир — Нові Петрівці, але з центру Вишгорода до входу лише 10 хвилин машиною.

Де зупинитися
Готель Вишеград
Замок-готель «Вишеград»
Адреса: вул. Шолуденка, 1. Це не просто готель — це справжня казка. Стилізований під середньовічний замок, із лицарями у фойє, дерев’яними меблями, кованими люстрами й камінами. Номери — від 1400 грн за ніч, є як стандартні, так і люкси з джакузі. SPA-комплекс із басейном, сауна, хамам, масажні процедури. Ресторан пропонує українську кухню з сучасною подачею: борщ з круасаном, деруни з ікрою, м’ясо з хоспера. До речі, звідси дуже зручно добиратись до Межигір’я чи Вишгорода.
Sobi Hotel — відпочинок на всі чотири зірки, і навіть трохи більше
Якщо шукаєш, де відпочити у Вишгороді на природі, але з усіма благами цивілізації — Sobi Hotel цілком може стати твоїм варіантом. До нього від Києва — хвилин 40 машиною (десь 30 км від аеропорту «Жуляни»), а вже на місці вас чекає SPA, басейн і повний релакс.

Готель ховається серед зелені, а до центру Вишгорода звідси якихось 4 км. Поруч — острів Великий, а ще річка, ліси, пташки — усе як у гарній байці. Локація топова: тихо, просторо, але й до цивілізації недалеко.
Усього тут 14 номерів, і кожен — як маленький куточок комфорту: швидкий Wi-Fi, великий телевізор із купою каналів, мініхолодильник, кавоварка, ванна кімната з косметикою, халати, душ — усе як годиться. Номери світлі, чисті й без зайвого пафосу, але з увагою до деталей.
Sobi подбав і про малечу: є дитячий майданчик, мініклуб, ігрова зона — словом, буде чим зайняти дітей, поки батьки відпочивають у спа-салоні. Тож питання, куди піти з дітьми у Вишгороді, не буде проблемою.
А відпочивати тут є де: відкритий басейн, сауна, хамам, процедури для тіла — від обгортань до скрабів. А ще — можна затіяти прогулянку верхи, покататись на роверах чи постукати ракеткою в теніс. Активний відпочинок у комплекті, якщо захочеться трохи розворушитись.
Sobi — це про баланс між “повалятись у халаті” та “поїхали кататись лісом”. І все це — недалеко від Києва, серед природи, без зайвої метушні.
Де поїсти
Yakava Prostir

Адреса: вул. Шевченка, 1-А. Місце атмосферне — поєднує кав’ярню, ресторан, робочий простір і подієвий зал. Тут можна посидіти з ноутом, випити авторську каву, або ж з’їсти щось смачненьке з локальними назвами на кшталт “Салат із Лісного” чи “Брускета з Масивівки”. Є власна палярня — кава обсмажується після замовлення, тому аромат тут просто неймовірний. Якщо постало питання, де поїсти у Вишгороді, це безсумнівно одне з кращих місць. Ціни — середні: лате 65 грн, сніданки від 120 грн, основні страви — 180–300 грн.
Family Club
Адреса: вул. Набережна, 8. Сімейний ресторан з душевною атмосферою, зеленою терасою та ігровою зоною для дітей. В меню — українська класика, піца з дров’яної печі, легкі салати, стейки. Фішка — борщ із реберцями, подається зі сметаною, салом і чорним хлібом. До речі, цей борщ здобув нагороду на гастроподії у місцевому музеї гончарства. Ціни: борщ — 95 грн, піца — від 170 грн, десерти — 80–100 грн. Працюють щодня з 10:00 до 22:00.
Наостанок
Вишгород — це не тільки передмістя Києва. Це місце з власним характером, де можна спокійно відпочити, погуляти історичними місцями, покататись на лижах або SUP-дошці, і ще й смачно поїсти. Якщо хочеться провести вихідні з користю — це варіант на всі сто.