За дві сотні від столиці України, неподалік кордону з Білорусією, кілька десятиліть тому виросло нове місто, яке територіально мало б відноситися до Чернігівщини, але адміністративно належить до Київської області.
Називається це молоде містечко Славутич. Незважаючи на свій юний вік, особливо на фоні численних міст даного регіону з багатовіковим минулим, цей населений пункт має багато власних, привабливих для мандрівників, родзинок.
Де та що подивитись Славутич пропонує туристам, чим він здатен здивувати своїх допитливих гостей, розповість подальший текст.
Як утворилося місто?
Рішення щодо забудови цього населеного пункту було продиктовано наслідками Чорнобильської трагедії. Працівники атомної станції, на якій сталася катастрофа, потребували житла. Таких людей, евакуйованих з місця аварії разом із сім’ями, налічувалося близько 25 тисяч.

Щоб забезпечити для них постійне місце проживання, директивні органи влади країни розпорядилися терміново побудувати спеціальне, нове містечко. Восени 1986 року був створений проект даного об’єкту, який реалізували ударними темпами.
Перші славутичани отримали ордери на квартири й заселилися в них уже навесні 1988 року. Розпад СРСР та пов’язані з цією подією економічні проблеми не дозволили реалізувати повністю амбітний задум радянських архітекторів, які мали на меті створити місто-мрію.
Проте численні цікаві місця Славутича, який розвивається, йдучи своїм шляхом, стовідсотково заслуговують на увагу його гостей.
Музейні заклади
Містечко має два музеї, один із яких був відкритий кілька років тому. Ці заклади рекомендується відвідати людям з різносторонніми інтересами задля збагачення знань та розширення загального кругозору.
Краєзнавчий музей Славутича і Чорнобильської АЕС
Інституція з зібранням, що налічує понад 10 тисяч експонатів. Домінантний розділ її присвячений історії Чорнобильської АЕС, будівництву Прип’яті, подіям, пов’язаним з катастрофою на відповідній атомній електростанції та ліквідуванні її наслідків.

Екскурсоводи, зосереджуючи увагу відвідувачів на представлених на виставці документах, світлинах та стендах, розповідають про те, як створювалася 30-кілометова зона відчуження, як будувався саркофаг та новий конфайнмент.
Інша частина експозиції присвячена забудові міста. Її зміст – проектні ескізи, що зображують окремі куточки й визначні місця Славутича.
Також у даному музеї, який був відкритий в 2004 році й знаходиться на проспекті Незалежності, 7, є експозиційні зали, що розповідають про природу, старовинний побут на розвиток декоративно-ужиткового мистецтва на Поліссі. Контактний номер музею краєзнавства – +380 95 537 7924. Працює він з понеділка по п’ятницю з 9.00 до 17.00, в суботу – до 16.00.
Музей мистецтв Славутича
Місце розташування цього закладу, який вважається інноваційним і працює тільки п’ятий рік – будинок культури «Енергія», другий поверх.

Адреса відповідної локації – проспект Дружби Народів, 7. Телефон – +380 50 470 66 00.
Відкриття музею мистецтв, куди сходити в Славутичі варто поціновувачам образотворчих полотен графіки та художніх світлин, відбулося в рамках проекту Open Format Art Residence.
Відвідувачам відповідного закладу пропонуються спеціальні окуляри, що створюють ефект віртуальної реальності. Користуючись цим оптичним аксесуаром, можна побачити зображення об’ємні, тривимірні, інтегровані в простір міського ландшафту без спотворення його вигляду реального.
Графік роботи даного музею мистецтв, в якому також доступно придбати абонементи на курси та лекції, – з 9.00 до 18.00 без перерви. Субота та неділя є його вихідними днями. Квиток сюди для дорослих коштує 200 гривень, для відвідувачів пільгових категорій (це школярі, студенти й пенсіонери) – 100 гривень.
Популярні інсталяції
Ці розосереджені містечком пам’ятки мають різну тематику. Деякі з них відображають етнічний колорит окремих народів та національностей, що брали участь у забудові Славутича.
Монумент «Білий Янгол»
Дана символічна скульптурна композиція вважається візитною карткою міста та його атрибутом. Обходячи культові місця для туристів (Славутич, Київська область), цю споруду варто оглянути та сфотографуватися на її фоні.

Зображує відповідний монумент, для виготовлення якого використаний штучний білий мармур, ангела, що шле святе благословення містянам. В одній руці він тримає лаврового вінця, а в іншій – щита з зіркою Богоматері. У підніжжя цієї споруди, яка височіє на Центральному міському майдані, лежить привезений є Єрусалиму камінь.
Панно «Азербайждан»
Це масштабний та досить своєрідний елемент декору вхідної групи однієї з житлових багатоповерхівок Бакинського кварталу.
Саме рельєфне панно, яке зображує людські обличчя й постаті, зроблене з шамоту, а для його покриття застосована блакитно-зелена глазур.
Скульптура «Косулі»
Витончена окраса території Центрального парку, де погуляти Славутич пропонує дорослим та дітям.
Постаті цих граційних тварин зроблені з бронзи. Оскільки фундамент для них скульптори сховали під землею, створюється ілюзія, що стрункі косулі стоять в оточенні дерев у кількох метрах від пішохідної стежки.

Мангали Єреванського
Знаходиться ця кована інсталяція, яку використовують містяни для приготування страв на відкритому вогні, в Єреванському кварталі міста, в одному із дворів.
Декор таких мангалів є вишуканим, оригінальним та дещо екзотичним – їх прикрашають сюжетні горельєфи побутової тематики.
Білгородський бульвар
Він є своєрідною межею між кварталом Білгородським та Невським. Дана інсталяція є багатокомпонентною. Вона включає декоративний басейн, оздоровчий комплекс зі спортивними тренажерами та скульптурну групу «Богатир».
Особливість даної композиції сучасного дизайну – численні тематичні ковані елементи, встановлені на металеві кронштейни, та триріжкові чавунні ліхтарі.
Туристам, які хочуть побачити все, що цікавого є в Славутичі, можна порекомендувати також відвідати Стелу «Орел» – це пам’ятник-монумент Єреванського кварталу, встановлений на честь будівельників із Вірменії, що долучилися до спорудження міста.
Зони відпочинку
Це місто унікальне тим, що в ньому практично немає надто гамірних місць та не ходить громадський транспорт.
Тому претенденти на релаксацію тут завжди знайдуть для себе затишний куточок. Вечорами в містечку є можливість милуватися зоряним небом.

Величним Дніпром у цьому молодому містечку неспішно курсують прогулянкові катери – на них можна покататися, оглядаючи мальовничі довколишні пейзажі та краєвиди.
Якщо ви розмірковуєте, де відпочити в Славутичі в затінку в жаркий день, насолоджуючись природою, вирушайте до його Центрального парку. Паркова територія доглянута й чиста.
Один із міських об’єктів, уподобаний любителями плавання – місцевий басейн «Дельфін» (Київський квартал, 16), що недавно був капітально відремонтований. Вартість входу до цього басейну залежить від годин його відвідування – з 9.00 до 12.00 квиток сюди коштує 200 гривень, а з 12.00 до 16.00 – 350 гривень.
Шукачі сучасних активних розваг можуть завітати до Молодіжного простору, що на проспекті Дружби народів 6/7 (номер для зв’язку +38 095 729 12 70).
Щоб обійти все містечко, достатньо приблизно 40 хвилин. На його околиці знаходиться лісовий масив, переважно з хвойними деревами. Це місце, куди піти з дітьми в Славутичі можна, щоб показати їм красу поліської природи.
Інші варіанти для спокійного дозвілля – відвідування пляжу. А прибічники активного способу життя можуть приділити час тренуванням на одному з п’яти фізкультурних комплексів цього міста.
Працює в ньому і культурно-мистецький, кіноконцертний комплекс (вулиця Атомників або Центральна площа, 9), в якому постійно відбуваються музичні й інші святкові та розважальні заходи.
Заклади для харчування та ночівлі
На компактній міській території розташовується чимало ресторанів та кав’ярень, що здобули у відвідувачів багато позитивних відгуків.
«Старий Таллінн»
Це гідна ресторація на вулиці Збройних Сил України, що працює з 11.00 до 22.00. Клієнти високо оцінюють її кухню, рівень обслуговування й подачу страв.
«Старий Таллінн» (т. +38 045 79 28 694) пропонує меню з акцентом на естонську кухню. Порції в ньому великі.
«Мерані»
Адреса даного грузинського ресторанчика, що має відкриту терасу і доступний для відвідування з домашніми чотирилапими улюбленцями, – вул. Центральна, 15. Обслуговування закладу включає замовлення страв із доставкою за тел. +38 068 335 54 84.

Місцеві мешканці обирають «Мерані», який вважають атмосферним та гостинним, для відзначення родинних торжеств. А ще в ньому є дитяча кімната, в якій проводяться ігри та майстер-класи для малечі.
«іБАР»
Осередок апетитної їжі, що пропонує неперевершені, на думку його завсідників, авторські й класичні коктейлі. Знаходиться він на Центральні площі, 9, працює з 11.00 до 22.00. Це заклад, де поїсти в Славутичі можна з насолодою й відносно недорого.
Забронювати столик в «іБАРі», що має стильний інтер’єр та прийнятні ціни, доступно за номером +38 066 127 2118.
Зупинитися в цьому придніпровському містечку можна в готелі на проспекті Незалежності, 3-а. Телефон для бронювання номеру – + 38 04579 21011. Постояльці схвально відгукуються про такий готельний заклад, зокрема, про чистоту в ньому, комфортність та відмінний сервіс.