Луцьк – це неймовірне місто, в якому є куди піти. Цікаві місця знайдуть для себе і ті, хто хоче побачити культурні пам’ятки, і ті, кому подобається сучасне мистецтво. Адже у місті велика кількість унікальних локацій, а також тут є де перекусити та добре відпочити.
У даній статті пропонуємо перелік найцікавіших місць в Луцьку, відвідати які варто в першу чергу.
Замок Любарта
Мабуть, одна з найбільш відомих пам’яток не лише Волинської області, а й всієї України. Саме він зображений на купюрі у 200 гривень. Замок побудований ще у 13 столітті, з того часу його кілька разів реставрували, тому він у чудовому стані. При цьому зберіг дух старовини і епох. Саме тут у 1429 році відбувався з’їзд монархів Європи, про що свідчить пам’ятка біля входу. Також у замку діє унікальний музей дзвонів і технології минулого. А ще можна побачити старовинні книги у відповідному музеї. До речі, на території діє і Художній музей, де експонуються виставки як давніх, так і сучасних майстрів пензля.
Графік роботи: Замок Любарта працює щоденно з 10.00 до 19.00, у зимовий період час роботи може бути скорочений.
Ціна: Вартість входу – 50 гривень. Зазвичай перебувають тут приблизно 2 години. Інколи відбуваються лицарські турніри та інші цікаві дійства.
Адреса: Розташовується на вулиці Кафедральній 1А, довідки за телефоном 0332724588.
Будинок Косачів
Коли мова йде про цікаві місця в Луцьку, то будинок Косачів – це однозначно один із перших варіантів. Дуже автентичний і при цьому стильний дім, в якому з 1890 по 1891 рік проживала Леся Українка з сім’єю. Насправді поетеса пробула тут небагато, але от родина певний час прожила у будинку і багато про нього згадувала.
Експозиція являє собою 2 просторі кімнати, які відтворюють епоху кінця 19-го століття. Є чимало портретів і фото родини Косачів, атмосфера неймовірна. Можна піти з дітьми, адже їм буде цікаво подивитися на старовинні речі. До речі, екскурсовод може провести екскурсію за окрему плату, а можна й самому оглянути приміщення, насолоджуючись моментом.
Адреса: Будівля знаходиться на вулиці Драгоманова, 23 у Старому місті.
Графік роботи: Відвідати музей «Лесина вітальна» можна з п’ятниці по неділю з 10.00 до 18.00.
Ціна: Вхід – 30 гривень.
Окольний замок
Якщо вам хочеться відчути себе у минулому, але при цьому ви любите сучасність і творчість, то завітайте саме сюди. Адже це територія, яка була облагороджена відносно нещодавно і дійсно приваблює туристів.
Ціна: Вхід на територію Окольного замку абсолютно безкоштовний.
Вам варто лише зайти у двір коледжу харчових технологій і ви потрапляєте у зовсім інший світ. Красива і доглянута територія, чарівна і відреставрована вежа Чарторийських, можливість просто посидіти і випити каву в оточенні чудових артефактів.
Якщо ж хочеться потрапити у відреставровані підземелля, то необхідно оплатити вхід.
Ціна: 120 гривень для дорослих, 80 гривень для дітей.
Можна запросити екскурсовода, який розповість багато цікавого. Але приємно і самому прогулятися лабіринтами підземель. Тут нереально красиво і яскраво, адже підземелля були відреставровані зовсім нещодавно. Велика кількість експонатів, інтерактивні екрани, привиди та підземна школа, каземати і містика. Тут цікаво дорослим і дітям. Потрапляєте у справжнє середньовіччя з неймовірною атмосферою. Взагалі, Окольний замок дарує відчуття захищеності і відсутності війни. Тут варто побувати.
Адреса: Розташовується на вулиці Кафедральній, 6. Довідки за телефоном – 0672694342.
Графік роботи: Працюють з 10.00 до 18.00.
Вулиця Лютеранська
Якщо ви приїхали до старого міста і шукаєте унікальні локації в ньому, то обов’язково зверніть увагу на високий шпиль Лютеранської кірхи. Його видно здалеку і він надає будівлі якогось містичного вигляду. Кірху збудували ще у 1906 році, а на початку 60-х під час бурі вона втратила шпиль і певний час стояла без нього.
Потрапити у приміщення можна тоді, коли там йдуть зібрання християн-баптистів. А загалом, кірха зачинена, обгороджена високим парканом, тому помилуватися нею можна лише зовні. Проходячи повз приміщення цієї культової споруди можна потрапити на невеличку вуличку – Лютеранську і з задоволенням нею прогулятись. Тут неймовірно затишно, старі будинки чергуються з новими.
Адреса: Кірха розташована на вулиці Караїмській, 16.
А в кінці вулиці знаходиться справжня «перлина» – будинок з химерами або дім Голованя.
Це чудовий будинок, прикрашений сотнею скульптур. Всі разом вони створюють якесь зовсім нетипове враження. Домом хочеться милуватися, розглядати деталі. До речі, і сусідні будинки, і навіть сама вуличка прикрашені скульптурами Миколи Голованя. Біля будинку тече річка Стир, є понтон, з якого можна милуватися на тихі води Стиру. Навесні тут все залито водою і виглядає просто фантастично. На березі річки стоїть скульптура Божої Матері, яку виконав скульптор Головань. Інколи дружина Миколи Голованя може провести невелику екскурсію і навіть впустити у дім.
Адреса: Розташовується будинок з химерами на вулиці Лютеранській, 9.
Графік роботи: Відвідати ці місця можна у будь-який час.
Ціна: Все безкоштовно.
Вулиця Данила Галицького
Старе місто – справжня казка для тих, хто любить історію і неспішні прогулянки. Куди піти і що подивитись не стане проблемою. Тут чимало старих будівель, розташовані дві перлини церковного зодчества – Покровська та Хрестовоздвиженська церкви. Вони надзвичайно схожі між собою. Обидві дуже красиві, обрамлені квітами і нереально доглянуті. Хрестовоздвиженська була побудована ще на початку 17 століття. Будували її на пожертви Галушки Гулевичів. У храму був оборонний характер. До речі, у 1888 році церкву відбудували після пожежі.
Адреса: Розташована на вулиці Данила Галицького, 2.
Богослужіння: Дізнатися про деталі богослужіння можна за номером 0332242591.
Собор Покрови Пресвятої Богородиці або Покровська церква почала будуватись на початку 17 століття, а закінчилось будівництво аж у 19-му. Вона була у власності греко-католиків, страждала від пожежі. У 1960 році під час буревію постраждав дах церкви, який відносили аж у 1988 році. Тут знаходилася старовинна ікона Волинської Богоматері. У храмі постійно відбуваються церковні служби. У неділю о 6.30, 07.45, 09.00 та 17.00. У будні дні у церкві розпочинається літургія о 08.00 та о 17.00.
Адреса: вулиця Данила Галицького, 12.
Аптека-музей
Це місце, куди з цікавістю можна піти самому і запросити малюків. Адже це діюча аптека, яка розташована на вулиці Драгоманова. Будинок був збудований ще у 18 столітті. У середині 19 століття брати Злоцькі влаштували там аптеку. Тут було кілька приміщень і підвали. Саме тут купувала ліки родина Косачів. Пізніше біля аптеки була зроблена свердловина, воду з якої продавали у різні частини Речі Посполитої.
У аптеці є музей у торговому залі та кабінеті директора. Збережено старовинний інтер’єр, шафи, пляшечки, ступки, касовий апарат. Тут також є аптечний посуд минулих століть, підручники, багато різного начиння і інструментарію. Є також гербарій 1942 року.
Адреса: вулиця Драгоманова, 11.
Графік роботи: Працює аптека з 08. 00 до 21.00.
Ціна: Відвідування безкоштовне.
Контакти: Дізнатися детальнішу інформацію можна за номером 0332723885.
Музей сучасного українського мистецтва
Музей був відкритий 24 серпня 2018 року. Розташовується у культурно-розважальному центрі «Адреналін-сіті». Площа постійної експозиції – 3 тисяч квадратних метрів. Тут представлені роботи більше як 100 митців. Є 800 арт-об’єктів. Тут є живопис, графіка, скульптура, інсталяція. Тут також є музей Миколи Кумановського. Можна замовити групову екскурсію.
Ціна за вхід: 100 гривень, пільговий – 50 гривень. У середу вхід вільний.
Адреса: Розташований на вулиці Карбишева, 1.
Графік роботи: Працює у будні з 12.00 до 20.00, у вихідні – з 11.00 до 20.00.
Контакти: Довідки за телефоном – 0661425118.
Луцька Венеція
Надзвичайно автентичне місце, розташоване у Центральному парку на вулиці Глушець. Тут можна приємно відпочивати, провести час на березі луцьких каналів. Також є човникова станція, тому можна покататися на човні по каналі у парку. Смачна кава і смаколики, красива атмосфера, легка музика і багато приємностей – точно подарують масу позитивних вражень.
Графік роботи: З 8.00 до 22.00.
Контакти: Деталі за телефоном – 0955590572.
Славетне місто Луцьк може подарувати багато позитивних емоцій. Адже тут є старовинні вулички, затишні кав’ярні та чудові люди. Тож обов’язково завітайте сюди та відвідайте найкращі та найвідоміші локації міста. Це буде цікаво для кожного!