Українські Карпати є чудовим краєм, що вражає красою природи, безліччю визначних місць інших принад для вибагливого мандрівника.
Ця стаття розповість про одну із топових туристичних локацій Івано-Франківщини – селище Микуличин. Подальший текст познайомить з особливостями цього дивовижного населеного пункту, розкаже про специфіку його ландшафту та історичне минуле.
А ще читачі дізнаються, чому відпочинок в Микуличині став справжнім трендом, які можливості надає та яке враження справляє на гостей цього села проведена в ньому відпустка або вікенд. Доповнюють відповідну інформацію відомості про інфраструктуру цього карпатського курортного куточка та його заклади й об’єкти, актуальні для туристів.
Чому село стало знаменитим: історія і сучасність
Даний населений пункт насамперед цікавий своєю неймовірною протяжністю – це найдовше на території нашої країни село, довжина якого складає рекордних 44 кілометри.

Розпростерлося воно на вздовж узбережжя бурхливого Прута у Яремчанському районі. Східні околиці селища Микуличин (Карпати) межують зі славнозвісним гірськолижним курортом Яремче, а західні підходять впритул до державного кордону.
За даними джерел, вік цього населеного пункту досить поважний – понад сім століть. У перші часи свого існування він знаходився на основному торгівельному шляху, що з’єднував Закарпаття з Галичиною, а за часів комуністичного режиму це село набуло курортного статусу.
Наразі воно не втратило власної автентичності, при цьому відкриває найкращі туристичні можливості, відповідні вимогам сучасних мандрівників.
Природні пам’ятки Микуличина
Ця довжелезне селище, що лежить у гірській долині, демонструє унікальний та різноманітний рельєф і багатство карпатської флори.

Його територією протікає повноводна річка Прут з стрімкою течією. Ця водна артерія вабить око чарівними пейзажами й уподобана завзятими любителями риболовлі та пікніків на свіжому повітрі. Тут розташовані вражаючі величчю гірські хребти, схили яких порослі хвойними ялиновими й листяними буковими лісами. Вони надають відповідній місцевості вигляду справжньої зеленої оази.
Виглядають вулиці даного населеного пункту в оточенні такого ландшафту надзвичайно гармонійно. Місцеві гіди пропонують маршрути для походів у Микуличині до вершин гори Маковиця, Ягідна, Костел, Ракита та Яворник. Підкорювачі їх отримують унікальну можливість зробити яскраві фотосесії. А ті активні туристи, яких не лякає більш тривала мандрівка, можуть вирушити до маківок гір Синяк та Хом’як.
Величні Карпати, чисті прозорі річки та пишні ліси створюють тут ідеальні умови для релаксу й насолоди природою, не залежно від пори року. Неподалік цієї курортної перлини також знаходиться три гідрологічні пам’ятки – це водоспади Нарінецький, Женецький Гук та Капливець.
Під час прогулянок гості такого куточка Івано-Франківської області мають нагоду зустрітися з рідкісними птахами, зайнятися збиранням грибів та ягід та відчути себе в гармонії єднання з природою.
Де зупинитись у Микуличині?
Місцеві представники готельного бізнесу пропонують курортникам безліч варіантів, від бюджетних до елітних.
Тих, хто шукає нове й комфортне житло в Микуличині в оточенні хвойно-листяного лісового масиву, має зацікавити котеджне містечко Mandra Marion.

Дорога до цього відпочинкового комплексу, що збудований на висоті 900 метрів і включає два десятки будиночків, є крутою та дозволяє побачити дуже гарні краєвиди. На цьому шляху подорожні нерідко зустрічають різних диких тварин, від лисиць та зайців до струнких і граційних карпатських косуль.
А в 15 хвилинах ходьби від центру селища знаходиться інший, ще новіший туристичний заклад – Agate Resort & Spa. Такий центр, в якому теж нещодавно побудовані комфортні котеджі в Микуличині, має загальну площу близько 4,5 га й розвинену інфраструктуру зі SPA-салоном, ресторацією, автомобільним паркінгом та цілодобовим обслуговуванням.
Крім того, це село пропонує відпочивальникам різноманітні готелі, готельчики та гостьові будинки з гідним рівнем сервісу та цінами, від преміальних до бюджетних.
Вартість номерів у таких апартаментах та садибах залежить від сезону та обраного їх постояльцями типу харчування.
Наприклад, ціна одного місця в шале «Метелик» стартує від 1тис. гривень на добу, а проживання в Smart Hotel «SVOBODA» – від 1500 гривень без харчування.
Водночас можна знайти й дешеві садиби в Микуличині, в яких добове перебування мандрівнику може обійтися від 100 гривень. Варіанти таких доступних закладів – «Гірська хатина», «На горбах» та «Кварта».
А найвибагливіші туристи з солідними фінансовими можливостями можуть зробити виріб на користь, наприклад, «Villa Затишна de Luxe» або «KLEN Family» – з басейном та умовами елітного рівня.
Чим зайнятися під час відпочинку?
На території даного карпатського курорту є декілька рибних господарств. Ці ферми не лише дають можливість зловити туристу на вудку славнозвісну карпатську форель. Такий трофей риболову одразу можуть посмажити на обід.

Якщо відпочинок в Карпатах (Микуличі) з тривалими й для деяких гостей виснажливими пішими маршрутами для вас мало привабливий, тут можна взяти в оренду позашляховик. На такому джипі просто заїхати на будь-яку місцеву гору в супроводі гіда.
Багато відпочивальників, що віддають перевагу екстремальним подорожам на автомобілях-всюдиходах, не втрачають шансу відвідати тутешніх сироварень. У них пригощають туристів ексклюзивними сирами й іншими високоякісними натуральними продуктами, що виготовляються за автентичними рецептами.
Крім того, тут є для претендентів на розваги можливість зайнятися верховою їздою, орендувати квадроцикл. Фанатам драйву пропонують польоти на параплані. Погожого дня можна стати учасником рафтингу. А любителі ігрових забав та драйву залюбки беруть участь у страйкболі та пейнтболі.
Цікаві місця в Микуличині для допитливих
У цьому населеному пункті можна побачити старовинну пам’ятку сакрального зодчества – Церкву Пресвятої Трійці.
Будівництво даного храму, що знаходиться в самому центрі селища, тривало з 1864 по 1866 рік. Зведений він із дерева в старовинному гуцульському стилі. Церква має не так давно відреставровану триярусну дзвіницю та відрізняється оригінальною, рубано-каркасною структурою фасаду.
Неподалік від такої культової будівлі, на головній вулиці, знаходиться музей звичаєвої символіки Гуцульщини. Цей заклад вважається унікальною місцевою пам’яткою духовності, історії, краєзнавства, етнографії та культури.

Його експозиція, яку оглянути можна під час екскурсії в Микуличині, розповідає про регіональну атрибутику в оздобленні й орнаментах, у витворах декоративно-ужиткового мистецтва. У даному музеї представлені колекції виробів вишиваних та гончарних, а також зібрання ікон, яке краєзнавці асоціюють з генетичним кодом нації.
Інший цікавий заклад курорту отримав також музейний статус, але насправді це броварня. Музей пива не дуже великий, проте він може розповісти про гуцульські традиції пивоваріння та запросити на дегустацію улюбленого багатьма пінного напою. Тут справжнім гурманам пропонують скуштувати різні сорти пива світлого, темного та медового, рецептура якого включає натуральний мед із пасіки місцевих бджолярів.
Не всім туристам відомо, що подивитись у Микуличині можна неперевершені краєвиди з велетенської гойдалки, яка споруджена в такому селі. Ця локація заввишки 8 метрів є водночас ексклюзивним оглядовим майданчиком та унікальною фотозоною.
Особливості родинного відпочинку
До відповідного мальовничого куточка Карпат можна приїздити всією сім’єю, прихопивши з собою допитливу малечу.
Дитячі ігрові комплекси є на території більшості тутешніх готельних закладів. Згідно відгуків відпочивальників, дуже гарні майданчики для розваг юних курортників знаходяться в Chalet Gorgan, котеджі «Корні» та садибі «У кума».
Туристи, які планують у карпатському селищі Микуличин відпочинок з дітьми, зможуть тут скористатися послугами аніматорів – фахівці організують безпечне й незабутнє дозвілля малят, доки їхні батьки підкорюють верхівки гір чи займаються іншими, «дорослими» видами дозвілля.
Усією родиною на цьому популярному низькогірному курорті варто відвідати ресторан «Respect», що знаходиться на території однойменного готелю. У ньому малечі запропонують спеціальне дитяче меню з чудовими смаколиками.
А якщо ваші діти небайдужі до риболовлі – відповідне «тихе полювання» з наступним частуванням зловленими та приготованими досвідченими кухарями «трофеями» їм організують в спеціальному кафе «Рибалка у Лиса».
Чи можна вирушати на курорт взимку?
Якщо ваша відпустка випадає на холодну пору року, у візиті до цього куточка Карпат не варто собі відмовляти. Що подивитись у Микуличині взимку та чим зайнятися тут у цей час, обов’язково знайдеться.
Мандрівники, які звикли відпочивати активно, зможуть насолоджуватися в цій місцевості зимовими видами спорту. Їм доступне спускання з гір та прогулянки на лижах, а ще катання на сноубордах та санях.
А претендентів на цілковитий спокій, приємну релаксацію та абсолютне розслаблення тут зимової пори чекають незабутні термально-водні процедури, зокрема, знамениті карпатські чани з цілющою водою, лазні та сауни.
Здебільшого туристичні бази, котеджні містечка, садиби для відпочивальників та місцеві готелі в Микуличині працюють цілий рік.