Якщо говорити про українські вулиці, то однією з найбільш відомих є Хрещатик. Це головна вулиця Києва. Вона цікава тим, що гармонійно поєднує історичну спадщину та динамічну сучасність столиці. Довжина її трохи більше одного кілометра. Вона з’єднує Європейську площу з Бессарабською, проходячи через центр міста. Чим же туристів приваблює звичайна вулиця, яких безліч у кожному місті, включаючи саму столицю?
Річ у тім, що вона не зовсім звичайна. Тут переплітаються історія, культура і сучасне міське життя. Окрім цього вона дуже гарна. Прогулянки Хрещатиком – це завжди цікаво. Навіть місцеві жителі, що живуть тут все життя, люблять прогулятися по цій локації. Ту чимало адміністративних, комерційних та культурних об’єктів. Звичайно, що тут завжди багато людей. Особливо людно у вихідні, коли більшість людей може збавити темп життя та нікуди не квапитися. Можна просто безтурботно погуляти та насолодитися моментом. Це може бути дуже корисно. Піші прогулянки загалом добре впливають на фізичний стан, але потрібно пам’ятати й про користь для ментального здоров’я, що теж важливо. Пропонуємо поговорити про так звану «ключову артерію» міста Київ більш детально. На справді поговорити дійсно є про що.
Історія Хрещатика
Походження назви
На наш погляд найбільш правильно буде почати саме з версій походження назви. Погодьтеся. Що звучить вона досить незвично. Звідки з’явилася така назва? Цілком очевидно, що вона має історичні корені, але при цьому ніхто точно не знає, як саме вона виникла. Якщо говорити про найбільш популярну версію, то слід звернути увагу на природний хрестоподібний рельєф місцевості. Річ у тім, що раніше досить часто різні локації отримували назву в залежності від місцевості. Більшість істориків схиляються до того, що назва походить саме від особливостей місцевості цієї території. Так бувало досить часто, тому дана ситуація може бути як раз подібним прикладом.

Звичайно, що одним варіантом все не обмежується. Є й інша версія. Говорять, що тут колись протікала невеличка ріка, котра мала однойменну назву. Вона була важлива для людей, що тут жили, тому навіть після того, як вона зникла її назву вирішили увіковічити в вулиці. Чи була тут природна водойма ніхто досі точно не знає. Можливо, це просто вигадка.
Є й третя версія. Відповідно до неї назву повузять з християнським хрещенням, але це вже дуже притягнуто за вуха. Жодних прямих доказів цьому немає, хоча все може бути.
XIX-XX століття
Спочатку це була вузька вулиця з дерев’яними будівлями. Що там було? Це стояли різноманітні ремісничі майстерні, наприклад, ремонт чобіт, маленькі торгові лавки, цирульні, де можна було привести свій зовнішній вигляд до ладу тощо. У другій половині XIX століття вулиця починає розвиватися та рости як «на дріжджах». Якщо говорити про архітектуру Хрещатика, то монументальні споруди тут почали з’являтися з 20-х до 40-х років XX століття. При цьому слід сказати, що багато з них було пошкоджено чи навіть зруйновано під час окупації. Після війни багато що було відбудовано. Архітекторами був обраний стиль ампір.
Визначні місця та атракції Хрещатика
- Майдан Незалежності – головна площа Києва. Вона є одним з символів української свободи;
- Бессарабський ринок – історичний ринок, де продаються українські продукти та сувеніри;
- Будівля Київської міської адміністрації – яскравий приклад архітектури.

Ось три головні символи видатної столичної вулиці. Окремо слід сказати про торгові центри на Хрещатику, а саме про Центральний універмаг (ЦУМ). Це класне місце, де можна гуляти весь день. Там є безліч найрізноманітніших магазинів та закладів. Також слід сказати про ще одне з найбільших відомих місць для покупок – ТЦ «Глобус», який розташований неподалік від Майдану Незалежності.
Також зверніть увагу на торговельно-житловий будинок Пасаж – один із найкрасивіших архітектурних ансамблів, де можна побачити магазини, а також кращі кафе та ресторани на Хрещатику, котрі пропонують різні види кухні – від традиційної української до світових гастрономічних трендів, наприклад, японська, італійська, грузинська кухні.
Фотозони на Хрещатику
Сьогодні мало хто з людей не користується ніякими соціальними мережами. Більшість поводиться там досить активно. Вони спілкуються з іншими людьми, щось читають, давляться та слухають, а також публікують різні пости, включаючи свої фотографії. Саме тому, туристичний відпочинок ніколи не проходить мінімум без декількох десятків фото. Туристичні маршрути по Хрещатику виключенням в цьому випадку не стають.

Де можна зробити класні світлини на цій локації? Це вже перераховані вище Майдан Незалежності, Пасаж, а також монумент на честь незалежності, та старовинні архітектурні споруди, які додають кожній фотографії особливого київського колориту. Це популярні місця для знімків, які залишають незабутні спогади про столицю України.
Пам’ятники на Хрещатику
Ця вулиця може похизуватися кількома важливими пам’ятниками, серед яких вже згаданий монумент Незалежності України, а також пам’ятники визначним діячам культури та політики, наприклад, Леоніду Кравчуку на будівлі Національної ради України з телебачення та радіомовлення, архітектору Владиславу Городецкому, памятник-бюст Тараса Шевченка тощо.

Особливої уваги заслуговує Меморіал жертвам Голодомору – не зовсім на самому Хрещатику, але поблизу. Вони відображають різні етапи історії, і часто навколо них можна побачити туристів, які фотографуються чи слухають екскурсоводів. До речі, їх теж можна включити до списку фотозон.
Вечірнє та нічне життя на Хрещатику
Ввечері місто преображається. Ця вулиця гарна будь-якої пори роки. Вечір та ніч тут особливо прекрасні. Влітку тут можна гуляти до самого світанку і це не набридає, що особливо актуально для закоханих пар. Восени, тут якась своя особлива атмосфера чи як зараз говорить молодь «свій вайб». Все якесь чарівне. Листя на деревах грайливо переливається кольорами від жовтого до багряного. Взимку, особливо на новорічні свята, тут теж класно. Багато з будівель прикрашаються новорічними декораціями. Можна після прогулянки на морозі заглянути в одну з кав’ярень та випити чого гаряченького, щоб зігрітися. В приємній компанії це буде ще приємніше. Весна взагалі прекрасна пора, адже все розквітає та оживає після зимових холодів.

Серед закладів, в які можна заглянути варто виділити декілька з них:
- «MOCCO» на Майдані Незалежності – популярне кафе на Хрещатику, де можна замовити не тільки каву та десерти, але й повноцінну вечерю.
- Кафе «Моменти» – кав’ярня, яка розташована безпосередньо на Хрещатику.
- ЦУМ Rooftop – ресторан і бар із панорамним видом на центральну частину міста.
Підсумуємо
Що ж можна сказати у висновку? По-перше, назвати Хрещатик звичайною зарядною вулицею буде не зовсім правильно. Вона має як історичне, так і культурне значення. По-друге, тут завжди можна погуляти та приємно провести час, незалежно від пори року та від часу доби. По-третє, якщо ви не являєтесь киянином, але якось плануєте опинитися в українській столиці, то обов’язково потрібно заглянути на Хрещатик. Прогуляйтеся, зазирніть в місцеві кав’ярні, обов’язково потрібно побувати й в ТРЦ, а також можна буде зробити гарні фотографії.