Перша писемна згадка про це місто була вже понад 1000 років тому. Це мальовнича місцевість в Закарпатській області, районний центр, в якому є безліч історичних памʼяток, а його інфраструктура стрімко розвивається з кожним роком.
Цікаві місця для туристів в Мукачеві
Оскільки місто розташоване на гірському хребті Карпати, тут неймовірна природа. Родзинкою є флора та фауна річки Латориця.
1. Парк санаторію Карпати
Цей парк є українською памʼяткою садового мистецтва, а завдяки своїм рослинам має також наукове значення. Закладений він був ще у 1848 році, у самому серці парку є штучний ставок з білим лататтям. На території також можна зустріти ведмедицю та оленя – не живих, а в вигляді скульптури.
А ще, тут є два природних джерела – один з них вважається цілющим і має відповідну назву «Джерело краси», другий, «Поляна Кумпель» – є бюветом з мінеральною водою.
Відвідати територію парку можна цілодобово, знаходиться парк та сам санаторій за 17 кілометрів від Мукачева в смт Карпати.
2. Плантація чаю
Всередині минулого століття було звично створювати безліч насаджень, котрі використовуються населенням в кожному з районів – задля економії на транспортуванні. Не вийнятком став і чай, у 1948 році сюди приїхала команда з Грузії, аби почати вирощувати чай на території Мукачівського району. Тут було заплановано вирощування 9-ти сортів. На жаль, у часи перебудови плантація не була наділена відповідним бюджетом і більшість ділянок занепали.
І лише у 20-тих роках нашого століття група зацікавлених людей взяли цю ділянку під охорону та розчистили, а зараз, єдину уцілілу, намагаються доглядати місцеві мешканці.
Знайти плантацію можна неподалік села Лавки, Мукачівського району.
3. Дендропарк «Березинка»
Цю місцину також часто називають раєм крокусів. А загалом у парку є понад 300 представників флори – сюди навіть приходять цілими класами, аби наочно вивчати природознавство. Серед екземплярів є такі унікальні екзотичні рослини, як: секвойя, криптомерія японська, гімалайський кедр та навіть рослини, привезені з Антарктиди.
Сюди можна завітати в будні дні з 08:00 по 17:00 (безкоштовно), а на вихідні лише з 09:00 по 13:00 та виключно в складі екскурсії. Розташований дендропарк в селі Березинка, за 9 кілометрів від Мукачева
4. Водоспад Скакало
Піднявшись близько 500 метрів по маркованій стежці від санаторію «Водограй» – ви доберетесь до місцевого водоспаду Скакало. Його висота понад 4 метри, складається він із трьох каскадів та є туристичною памʼяткою України.
5. Алея сакур
Щороку на вулицю Ужгородську прибувають тисячі туристів, адже це найдовша (1321 м.) алея, на якій росте знаменита на Закарпатті японська вишня. Зазвичай, період цвітіння починається приблизно 20- го квітня та триває тиждень – 10 днів. У цей час годі придбати квиток на потяг з навколишніх областей, адже охочих зробити фото біля сакури з кожним роком стає все більше, завдяки популярності, що зросла з поширенням дивовижних світлин в соціальних мережах. Це мабуть найкраще місце де погуляти в Мукачеві можна навесні.
Визначні місця Мукачева
Місто, якому понад тисяча років точно має багате історичне надбання. Цей район є одним з найпопулярніших на Закарпатті для туристів, адже це чудова можливість поєднати активний відпочинок з культурним та провести цікаво дні.
1. Замок «Сент – Міклош»
Також є поширеною назва Чинадіївський замок – памʼятка культури, що тимчасово перебуває в експлуатації у місцевого художника Йосипа Бартоша.
Замок складається з двох поверхів, на кожному з яких шість кімнат. На першому, відреставрованому поверсі можна споглядати експозиції кельтської та скіфської культур і портрети усіх попередніх власників. Найцікавішим для туристів у замку є так звані таємні проходи – подвійні стіни.
На екскурсії вам розкажуть про людський скелет, що був знайдений під час реставрації в 19-му столітті, вмурованим в стіну та легенду оповиту навколо нього.
На території замку проводяться виставки та різні заходи, наприклад, фестиваль середньовіччя.
- Локація: смт Чинадійово по вулиці Волошина, 35б (10 км від районного центру)
- Графік: щодня з 9:00 по 18:00
2. Мукачівська міська рада
У 1989 році було затверджено проєкт будапештського архітектора, а за 14 років розпочалось будівництво адміністративної будівлі в центрі міста Мукачево. Слід зазначити, що в ті часи годинник ратушної вежі входив в пʼятірку найкращих баштових годинників Європи.
Адреса: пл. Духновича,2
3. Замок «Паланок»
Фортеця середньовіччя, збудована на вулканічній горі, що вперше згадується у документах ще у 11- му столітті. Це перше місце, яке місцеві порадять як таке, що подивитись в Мукачеві має кожен турист.
Своїх часів Паланок намагались захопити й Половці і армія хана Батия, проте максимум чого вони досягли – це облоги замку. Далі він не раз передавався в спадок, або як придане, аж поки не опинився під владою Австрійського імператора, який реконструював замок, чим зробив його найсильнішою фортецею на сході імперії.
А в 20- му столітті в післявоєнні часи будівля замку навіть слугувала як професійно – технічне училище.
Замок Паланок є важливою українською історичною памʼяткою, йому навіть присвячена монета, випущена НБУ.
Відвідати його може кожен бажаючи, щодня з 9:00 по 18:00, а знайти за адресою: вул. Замкова гора.
4. Палац Шенборнів
Будівля слугувала мисливським будинком для графів Шенбронів – німецько – австрійській аристократичній родині. Колись представники цього роду були найбільшими землевласниками на Закарпатті. На сьогоднішній день у будівлі розташований діючий санаторій. Знайти палац буде дуже легко – він оточений парком Карпати, про який ми згадували раніше.
Куди піти з дітьми в місті Мукачево
Досліджувати природу місцевостей та відвідувати екскурсії по визначним місцям це корисно, захоплює і.. втомлює, проте тільки не наших дітей – у них ще точно вдосталь енергії, яку потрібно кудись виплеснути. Для цього ми розглянемо комплекси відпочинку, в яких дітям буде чим зайнятись, а у батьків зʼявиться можливість кілька годин порелаксувати.
Парк «Перемоги»
Свіже повітря, стежинки паралельно річці, затишні кавʼярні, атракціони – це все гармонічно поєдналось у парку Перемоги – улюбленому місці для прогулянок місцевих жителів. Тут є можливість покататись на атракціоні, який буде цікавим в будь – якому віці – колесо огляду. А у зимовий період тут діє ковзанка.
Графік (парку атракціонів): 10:00 – 21:00, щодня.
Аквапарк «Карпатія»
Вмістимість даного розважального комплексу, в відносно невеликому місті. просто вражає – до 1200 осіб. Тут є хвильовий, термальний і плавальний басейни. А також окремі зони з гірками для дітей. У SPA – зоні можна відвідати сауну, турецький хамам та соляну кімнату.
Вартість абонементу:
2 год. у будні | День у будні | 2 год. у вихідні | День у вихідні | |
Дорослий | 350 | 500 | 450 | 800 |
Дитячий | 200 | 300 | 250 | 350 |
У вартість абонементу входить відвідування СПА. Для дітей, зростом до 130 сантиметрів – вхід безкоштовний (з батьками).
- Адреса: вул. Дужновича, 89
- Контакти: (095) 599 6876
Сподіваємось цей короткий гід з того, що цікавого є в місті Мукачево, не дасть вам ані на хвилину нудьгувати у цьому колоритному Закарпатському містечку. Інформація щодо графіків та цін, що зазначена у статті взята з відкритих джерел та актуальна на момент написання статті.