Ви коли-небудь задавалися питанням, які найшвидші машини у світі займають Олімп швидкості — спортивні автомобілі-рекордсмени, здатні розвивати понад 400 кілометрів, а в деяких випадках навіть близькі до 500? Готові познайомитися?
Найкрутіші машини в світі
Автомобільна промисловість десятиліттями доводить, що межі швидкості суперкарів можна перевищити. Їх власники не завжди мають можливість перевірити їхню швидкість без ризику великого штрафу за порушення правил дорожнього руху. Змагання між брендами за звання найшвидшого автомобіля, де був бар’єр у 400 кілометрів за годину, давно подолано. Сьогодні мова йде про 500, та набирає обертів. Нові гіперкари вже готові потрапити в список найшвидших авто світу.
До цього списку входить далеко не повний асортимент моделей. Є й інші автомобілі, що займають високі позиції Олімпу, створюючи собі репутацію, прагнучи перевершити інших за максимальною швидкістю. Хоча популярним способом продажу швидкого автомобіля є розгін від 0 до 100 км/год, де легкі спортивні авто змагаються з потужними гіперкарами, саме в гонитві за максимальною швидкістю ми спостерігаємо запеклу боротьбу за звання. Останніми роками бренди, які колись утримували цей рекорд, прагнуть повернути його за допомогою більш дивовижних, потужних та аеродинамічних машин.
Прагнення стати найшвидшим змусило Bugatti конкурувати з Koenigsegg, Hennessey та SSC North America, щоб здобути лідерство. Усі ці бренди мають нові моделі, які обіцяють наблизитися до 500 або навіть перевищити цю цифру. Наразі SSC Tuatara тримає рекорд Гіннеса, досягнувши 455,28 км/год, ставши офіційно найшвидшим автомобілем. Хоча реальна ситуація дещо складніша.
Це найшвидші автомобілі у світі. Ми склали цей рейтинг, враховуючи автомобілі, які на сьогодні продемонстрували максимальну швидкість. Багато з них в певний момент були найшвидшими, але боротьба за цей титул була жорсткою і часто короткою. Ми включили лише ті моделі, що вже досягли визнання, тому Koenigsegg Jesko, зокрема його версія Jesko Absolut, а також які готуються до штурму, не потрапили до списку, якщо не продемонстрували обіцяних результатів. Моделі, анонсувавши більш високі показники, були оцінені за реальними досягненнями, а не обіцянками. Тепер, коли ми розібралися з усіма деталями, зустрічайте найшвидші автомобілі світу.
1. Bugatti Chiron Super Sport
Хоча цей рекорд не був акредитований Книгою рекордів Гіннеса, як у випадку з Tuatara, ця гіпервітамінізована версія 1600 к. с. у двигуні W16 та подовженому кузові серед інших удосконалень змогла у 2019 році розігнатися до 500 km/h на тестовому треку Ера-Лесьєн, відомому треку для моделей з небагатьох куточків світу, де можна розігнати авто до понад 400 km/h. За допомогою цього Bugatti Chiron SS 300+ компанія в Мольсхаймі, вперше в історії змогла досягти 490 — 490,48 km/h, якщо бути точним, що стало найвищою швидкістю, коли-небудь досягнутою серійним автомобілем. Після встановлення лідерства він став серійною моделлю, випущеною обмеженим тиражем у 30 одиниць вартістю близько 3,5 млн євро за штуку, щоправда, їхня швидкість обмежена «лише» 440 km/h., але це найшвидша машина в світі.
2. SSC Tuatara
Якщо розглядати найшвидший автомобіль як рекордсмена Гіннеса, то королем, безсумнівно, є SSC Tuatara. Останнє творіння Shelby Super Cars офіційно отримало титул Книги рекордів у 2021 році після досягнення офіційних 455,28 km/h, що є середнім значенням двох заїздів у різних напрямках (урахування сили вітру), та досягнення максимальних 460. Титул, завойований з попередніми суперечками після першої спроби, в якій вони нібито досягли позначки 508,74 та максимуму 532. Але певні порушення у вимірюванні тесту змусили американський бренд повторити рекордну спробу з цим звіром потужністю 1250 к. с., досягає 1750 к. с. на паливі E85.
3. Koenigsegg Agera RS
Шведський бренд, заснований Крістіаном фон Кенігсеггом, завжди був головним конкурентом Буги, коли справа доходила до створення «рекордних» гіперкарів, а у 2017 році став абсолютним королем з найдикішою версією своєї Agera. З цим неприборканим звіром бренд досягнув запису до Гіннеса як найшвидший на той час, розвинувши 447 km/h завдяки 1160 к. с. свого 5,0-літрового двигуна V8 з Bi-Turbo. Він також довів, що може встановити нову межу 0-400 km/h — всього за 36,44 секунди.
4. Aspark Owl SP600
У Rimac Nevera з’явився конкурент на звання найшвидшого електромобіля у світі. У червні 2024 року ця еволюція екзотичного Aspark Owl, вироблена італійською компанією M.A.T., але створена японським брендом, відібрала корону у гіперкара Rimac на місці, де той здійснив свій подвиг — у Папенбурзі, розвинувши швидкість 438,7. Він робить це з деякими трюками, які ми вже бачили в деяких випадках раніше.
Цей гіперкар, як очікується, піде у серію, але рекордсмен — це передсерійний автомобіль, який не має бічних дзеркал, що допомагає йому бути ще більш аеродинамічним, ніж вже є, оснащений шинами Bridgestone Potenza Race, виготовленими на замовлення.
5. Hennessey Venom F5
Нова машина Hennessey, наступник Venom GT, була нарешті представлена минулого року з брутальним 6,6-літровим двигуном V8 Fury з подвійним турбонаддувом потужністю 1842 к. с. та обіцяною швидкістю 500 km/h, або, у цьому випадку – 300 миль/год. На цей час, як у випадку з іншими кандидатами, цей зореліт не досяг цієї мети. Зараз він все ще перебуває на випробуваннях, щоб досягти цієї кінцевої мети, і принаймні вже продемонстрував здатність зрівнятися з попередником зі швидкістю 435 км/год під час свого тесту в березні на треку Джонні Бомера у Флориді. Далі — тільки небо, тож ми будемо уважно стежити за його прогресом.
6. Hennessey Venom GT
У 2014 році сталося немислиме. Американський бренд, більш відомий своїми препаратами, ніж як великий виробник власних моделей, випустив на трек свій суперспорткар, такий собі подовжений, гіпервітамінізований Lotus Exige з 6,2-літровим турбованим двигуном V8, видаючи колосальні 1 244 к. с., що зумів вирвати титул у Буги, розігнавшись до 432,5 у Космічному центрі NASA імені Кеннеді. Так красень потрапив до Гіннеса. Подвиг тепер хочуть повторити з Venom F5 – його наступником, що вже проходить перші випробування.
7. Bugatti Veyron Super Sport
Після того, як Буга увірвався на сцену у 2005 році, подолавши бар’єр 400 км/год з Veyron, французи хотіли довести: вони можуть піти ще далі. Вони створили оновлену версію свого гіперкара під назвою Bugatti Veyron SS. Той отримав оновлений кузов, ставши ще більш спортивним, пропонуючи менший опір, а також двигун W16 8.0, збільшений до 1200 к. с. З ним їм вдалося досягти 430,98 км/год у 2010 році, що принесло їм Гіннессівське визнання, хоча кілька років потому було визнане недійсним, оскільки не був схожим на серійні автомобілі — вони мають обмежувач швидкості, не перевищуючу 415 та захищає їхні шини.
8. Rimac Nevera
З листопада 2022 року до середини 2024 року він офіційно був найшвидшим електромобілем на планеті. Можна сказати, і досі залишається, після досягнення максимальних 412 кілометрів під час тесту, проведеного брендом на німецькому треку в автомобільному тестувальному центрі Papenburg. Досвід та роки розробок Rimac C_Two тепер втілилися у серійному Rimac Nevera, який з його 1 914 к. с., 2 360 Нм абсолютно не має чого заздрити своїм аналогам з двигуном внутрішнього згоряння, в тому числі завдяки кузову, ретельно розробленому, щоб забезпечити коефіцієнт опору всього 0,30 Cd. Не дарма він також встановив абсолютний рекорд на чверть милі для серійного автомобіля з часом всього 8,74 секунди при 266 км/год. Слід зазначити, однак, максимальна швидкість Nevera, яка надійде до покупців, за замовчуванням буде обмежена 350 км/год, хоча Rimac запевнив, що на певних спеціальних заходах його технічні фахівці зможуть «розблокувати» цю максимальну швидкість для низькошвидкісного польоту.
9. SSC Ultimate Aero TT
Хоча зараз вони повернулися в новини з Tuatara, SSC North America (раніше відома як Shelby Super Cars), вже знає, як це — зробити автівку, здатну стати найшвидшим серійним автомобілем. У 2007 році вона зробила це, скинувши з трону нікого іншого, як Bugatti Veyron, з цим SSC Ultimate Aero, звіром з 1 199 к. с. та 1 302 Нм, розвиваючому двигуном V8 з Bi-Turbo. Також має кузов, спроєктований так, щоб бути максимально ефективним з аеродинамічної точки зору на високих швидкостях. У двох заїздах він розвинув середню швидкість 411, що також дозволило йому потрапити до Книги рекордів як найшвидшому. Цей титул утримував до 2010 року, коли Буга знову відповів на це новим Veyron SS.
10. Koenigsegg Regera
Не досягаючи рівня Agera R, на якій він базується, Koenigsegg Regera, представлений у 2015 році обмеженою серією у 80 одиниць, зміг досягти 410 км/год з гібридною механікою з трьома електродвигунами, які тепер супроводжують 5,0-літровий двигун V8 з подвійним турбонаддувом, дозволивши йому досягати 1500 к. с./2000 Нм, з оновленим кузовом, ставши набагато більш аеродинамічним, при вазі в 1420 кг. Загалом, це авто, здатне розганятися від 0-100 менш ніж за 20 секунд, а також долаючи дистанцію 0-400-0 всього за 31,4 секунди.
Найшвидші машини світу – Висновок
У світі швидкості є місце не тільки для перегонів та рекордів. Знайдеться тим, хто втілює мрії про ідеальне авто. Кожен із них — результат десятків років інженерних досягнень, науки та техніки. За кожним стоять не лише цифри, а й історії людей, що створювали їх, розвивали технології й змінювали уявлення про можливості людства.
Час, витрачений на подолання чергових кіл на гоночних треках, невпинно рухається вперед, як і автомобілі, що досягають неймовірних швидкостей. Швидкість — це не лише лінійна характеристика, а результат майстерності інженерів, які гармонійно поєднують потужність, легкість та технології для точності кожного руху.
Виняткові цифри в списку надихають, але більше — прагнення людей до безмежних висот. Чи то космічні амбіції, чи бажання створити найшвидший серійний автомобіль — кожен має душу, сповнену бажання бути першим. І хоч такі машини рідко на звичайних дорогах, вони відкривають нові горизонти в технологіях, змінюючи майбутнє автоіндустрії. Отже, це не просто змагання, а символ того, як фантазія та прагнення до досконалості змінюють реальність. І хто знає, можливо, наступний крок в еволюції автоіндустрії принесе рекорди, які ми навіть не уявляємо.
Також пропонуємо проглянути підбірки:
1. Найкращі хетчбеки. ТОП надійних хетчбеків. Рейтинг
2. Найкращі універсали. Практичні і місткі – ТОП-20 моделей
3. Надійні кросовери. ТОП 15 найкращих позашляховиків
4. Повнопривідні кросовери та позашляховики Ford. ТОП 8 моделей