Україна – держава, яка має чим здивувати. Найвідоміші місця в Україні – це міста, селища, пам’ятки, озера і ріки. Все описати неможливо. Але нижче ви знайдете список найбільш відомих туристичних місць, які варто відвідати.
Визначні місця України ТОП-30
Львів
Це найтуристичніше місто України. Саме тут знаходиться найбільша кількість пам’яток. У Старому місті є кам’яниці, датовані 17-м століттям, тут багато храмів, церков, житлових будинків, які мають не одне століття і знаходяться під опікою ЮНЕСКО.
Львів – це і музей під відкритим небом, адже тут приємно гуляти, пити каву, насолоджуватись життям. У місті змогли органічно поєднатися старовина і сучасність, тому кожен, хто сюди приїжджає, відчуває неймовірну атмосферу давнього міста Лева. У Львові варто обов’язково піти на Личаківське кладовище і побачити могили знаменитостей, у Оперний театр, у палац Бандінеллі, Потоцьких, на площу Ринок, Високий замок, у Італійський дворик, Домініканський собор, Стрийський парк, до ратуші, у Шевченківський гай, підземелля, театр імені Леся Курбаса та ін.
Хотинська фортеця
Якщо шукаєте цікаві місця в Україні, то це і буде ідеальним. Адже дана фортеця є однією з найгарніших в державі. Розташована у місті Хотин Чернівецької області на березі річки Дністер. Спочатку фортеця була невеликою і дерев’яною. Але пізніше вона розбудовується і зміцнюється. З 14 століття вона має важливе значення, її мури досить потужні і великі.
У 17 столітті тут відбувалась Хотинська битва. У 19 столітті у фортеці перебувала частина російської армії під час турецької війни. Зараз на території знаходиться історико-меморіальний музей. Велична споруда замку, відновлені деталі, неймовірний краєвид роблять відвідування цього місця просто чарівним. Розташовується на вулиці Фортечній, 1а.
Кам’янець-Подільський
Це місто-музей. Адже тут на кожному кроці дихає історія і можна побачити безліч пам’яток. Розташований у Хмельницький області на схилах Подільської височини, що робить його рельєф особливо цікавим. Місто відоме перш за все своїм неймовірним замком. Тут не просто гарно, а створена атмосфера давнього замку, чимало цікавих експедицій. Краєвид, який відкривається з мурів фортеці, дійсно один з найгарніших в Україні. Розташований на вулиці Замковій, 1.
Видатні місця України – це не лише замок, а й інші пам’ятки. Адже можна піти у ратушу, Кафедральний костел Павла і Петра, на турецький міст, Смотрицький каньйон, Вірменський колодязь, Костел святої трійці, до Хрестовоздвиженської і Миколаївської церкви, Кушнірської башти, Алеї закоханих, мосту «Стрімка лань», Тріумфальної арки, ботанічного саду, музею мініатюр.
Чернеча гора
Розташована у місті Канів Черкаської області на березі Канівського водосховища. Це місце куди поїхати в Україні варто кожному українцю, адже саме тут похований Тарас Шевченко. Його перепоховали тут 22 травня 1861 року і місцеві жителі перейменували гору на Тарасову. У 1884 році тут був збудований музей, який назвали Тарасовою світлицею.
Також тут встановили чавунний хрест. У 1914 році на могилі Шевченка навіть були жандарми з гвинтівками, адже уряд заборонив святкувати ювілей поета. У 1939 році був встановлений бронзовий пам’ятник Шевченку, який стоїть там і досі. У 1941 році територія музею і Тарасової гори була перетворена на німецький концтабір. Зараз до могили Кобзаря можна піднятися сходами.
Києво-Печерська Лавра
Це комплекс споруд, які розміщені у Києві. Місце, що має величезна релігійне та культурне значення. Лавру заснували ще у 1051 році. Вона дійсно є духовним центром та входить до світової спадщини ЮНЕСКО. Одним з найбільш важливих місць є система печер, які знаходяться під храмами.
Тут є церкви, храми, різноманітні споруди. Дуже важливим є Успенський собор, який був зруйнований під час Другої світової війни і пізніше відновлений. У Лаврі дуже багато святинь, фресок, мозаїк, що привертають увагу християн зі всього світу. Знаходиться на вулиці Лаврській, 15.
Почаївська Лавра
Це місце, яке приваблює тисяч прочан щороку. Розташоване у містечку Почаїв Тернопільської області. Стоїть на вершині Почаївської гори. Заснували обитель монахи тут ще у 13 столітті. Через набіги татар Україна опиняється у складній ситуації і монахи шукають прихистку на Волині на горі, що покрита лісом.
З часом монастир став центром духовного життя. У 1597 році монахи отримують від поміщиці Анни Гойської землі і угіддя, а також чудотворний образ Божої Матері. Багато подій відбувалося у стінах і біля стін монастирської обителі. Навіть у 20-му столітті тут не все було просто. Розташовується на вулиці Возз’єднання у місті Почаїв.
Святогірська Лавра
Якщо ви шукаєте, де варто побувати в Україні, коли закінчиться війна, то це – саме те місце. На даний момент Лавра знаходиться на території, де йдуть активні бойові дії і дуже постраждала від влучань російських ракет. Але це, безумовно, одне з найгарніших місць України, духовний центр усього Донбасу. Розташована біля міста Святогірськ Краматорського району Донецької області на березі річки Сіверський Дінець. Знаходиться на Святих горах – крейдяних виступах на березі річки. Під будівлями також є крейдяні печери.
Про існування тут обителі говорять ще з 8 століття. Монастир і інші споруди побудовані досить давно і активно функціонували аж до 1922 року. А тоді комуністична влада вирішила не ховати красу від людей і перетворила Успенський собор на кінотеатр, а саму лавру зробила місцем відпочинку. Досить довгий період тут був санаторій імені Артема. Відновлення Лаври розпочалося у 1991 році. Зараз Лавра діюча, тут живуть мешканці місцевих сіл, які втратили житло, духовенство.
ДП «Артемсіль»
Якщо шукаєте найкрасивіші місця України, які обов’язково відвідаєте після Перемоги, то це, безумовно, копальні підприємства «Артемсіль!, яке розташоване у місті Соледар Донецької області. Зараз підприємство працює, але в іншому форматі, а сам Соледар окупований.
Територія підприємства постраждала від обстрілів, але основна краса захована під землею. Копальні «Артемсолі» були відкриті ще у 1881 році. А всього кілька років тому було оновлено туристичний маршрут, який складався із соляного лабіринту та церковного музею на 200 метрів в довжину. Неймовірна краса соляної шахти дарувала і ще буде дарувати неповторні емоції. Соляні лабіринти і каплиця Воскресіння, якій майже сто років, фотозони, музей солевидобутку, монокристали, скульптури із солі, барельєфи, раритетні інструменти – все це можна буде побачити тоді, коли закінчиться війна. Така соляна шахта-музей – одна з найгарніших не лише в Україні, а й у світі.
Софіївка
Один з найгарніших дендрологічних парків світу. Це справжній шедевр паркового мистецтва кінця 18 століття. Заснували парк у 1796 році графи Потоцькі. Станіслав Потоцький подарував парк своїй дружині Софії. Парк був споруджений у романтичному стилі, використовуючи грецьку та римську міфології.
Тут є ставки, водограї, скульптури, альтанки, острови, гроти, росте більше 3 тисяч рослин. Парк вважається одним із семи чудес України. Розташований у місті Умань у Черкаській області.
Бакота
Бакота – це давнє місце, про яке згадували ще у літописах 1024 року. Колись це було ціле місто із красивим замком. Певний час це було прикордонне місце, воно було у власності різних держав. Біля міста також розвивався скельний монастир, частини якого є і досі. Вважається, що монастир був заснований в 11 столітті монахом із Києво-Печерської Лаври. Тут переховувались монахи під час набігів татар.
Бакота розташована на мальовничому березі річки Дністер, який тече по каньйону. З 1918 року село було прикордонним, адже поруч проходив кордон із Румунією, що не дуже позитивно впливало на життя його мешканців. У 1973 році вирішено було будувати Новодністровську ГЕС, а для цього варто було затопити села. У 1981 році рівень Дністра почав підніматися, а колишні села, в тому числі і Бакота, почали затоплюватися. Зараз Бакота – це територія та околиці Бакотської затоки. Клімат тут теплий та максимально приємний. Знаходиться в Кам’янець-Подільському районі Хмельницької області біля села Стара Ушиця.
Заліщики
Це одне з найбільш колоритних міст України, яке розташоване у Тернопільській області. Знаходиться на березі Дністра, саме тут є Дністровський каньйон, завдяки якому місто схоже на невеликий острів, оточений водами Дністра. Містечко розташоване у «теплому Поділлі», тут дуже м’який клімат, тому весна настає раніше. Річка робить петлю і огинає місто, тому здалеку здається, що Заліщики – просто острів.
Природа тут просто нереальна, є пагорби, водоспади, річки, озера. Недалеко від Заліщиків знаходиться урочище Червоне, де розташований Джуринский водоспад та Червоногірський замок. У самому місті можна піти у дендропарк, Старий парк, будинок Потоцьких, костел святого Станіслава, на площу Ринок, палац Браницьких, у музей, на пляж, а також оглянути панораму міста.
Печера «Оптимістична»
Знаходиться у Чортківському районі Тернопільської області біля села Королівка. Це найбільша гіпсова печера у світі, найдовша у Євразії і до кінця не розвідана. У 1965 році її було відкрито і з того часу спелеологи досліджують і вивчають її значення.
Печера складається з 15 районів, має кілька підземних озер. Сумарна довжина ходів – приблизно 267 кілометрів.
Озеро Синевир
Це найбільше озеро в Українських Карпатах. Воно розташоване у Закарпатській області недалеко від міста Хуст. Знаходиться на висоті 989 метрів над рівнем моря. Площа – 4-5 гектарів, середня глибина 8-10 метрів, максимальна 24 метри. Максимальна температура – 13 градусів. Озеро було утворено через землетрус приблизно 10 тисяч років тому.
Краєвиди тут нереально красиві. Виглядає все просто фантастично. Озеро чисте, посеред нього розташований невеликий острів. Круті схили порослі ялинами, вік яких може сягати 160 років. Маленький острівець прикрашений дерев’яними скульптурами, висота яких 13 метрів.
Озеро Світязь
Це найглибше озеро України, яке розміщене у Волинській області. З’явилося воно приблизно 10 тисяч років тому під час відходження Дніпровського льодовика. Довжина берегової лінії озера приблизно 30 кілометрів. Глибина близько 60 метрів, але повністю дно ще не досліджене. Прозорість води може складати до 6 метрів. У ній знаходиться багато гліцерину і срібла, тому купання дуже позитивно впливає на шкіру.
Озеро оточене лісовими масивами, тут дуже красиво, багато цілющих трав та ягід, грибів. у водоймі водяться соми, щуки, вугрі. На Світязі люблять відпочивати люди зі всієї України, його часто порівнюють з морським узбережжям. Вода добре прогрівається влітку, є чимало баз відпочинку.
Тустань
Це мальовнича середньовічна фортеця-град, яка розміщується у Східних Бескидах. Територіально розміщена біля села Урич у Стрийському районі Львівської області. Скельний комплекс – це ерозійні останці, які утворилися в процесі формування рельєфу. В середині 12 століття це був прикордонний регіон, своєрідна митниця між Галицько-Волинським князівством та Угорщиною.
Тустань мала адміністративну функцію, адже була центром волості. А ще вона виконувала оборонні функції. Існувала до 16 століття, а потім занепала. Про Тустань, звісно, знали, але дослідувати її почали лише у 70-х роках минулого століття. Основні дослідження здійснював вчений Михайло Рожко. Зараз на території Тустані створено музей, тут дуже гарні краєвиди.
Вилкове
Це – українська «Венеція», адже місто розташоване в українській частині дельти Дунаю і є останнім населеним пунктом річки перед впадінням у Чорне море. У місті є річковий порт і велика кількість водних каналів, які прориті вздовж вулиць. Тут в основному переміщуються на човнах. Саме тут Дунай розгалужується на кілька частин, утворюючи таким чином вилку.
Вилкове знаходиться у болотистій місцевості, тут займаються рибальством, вирощують багато полуниці, будинки розташовані на укріплених острівцях, до яких можна потрапити по дерев’яних кладках. За радянських часів це місто було закритим. Знаходиться в Одеській області у Ізмаїльському районі поряд з румунським кордоном.
Чернівецький університет
Знаходиться у місті Чернівці у будівлі, що була резиденцією митрополитів. Будівництво розпочалося у 1864 році. Збудовано споруду у дусі еклектики. Комплекс дуже красивий і чітко спланований.
Він має вигляд середньовічного замку. Є внутрішній дворик, дуже красивий сад. Тут є чимала кількість елементів, що вражають: стрункі вежі, круті схили дахів, вишукані ажурні решітки. Все виглядає просто чудово і приваблює тисячі туристів.
Підгорецький замок
Це неймовірний замок, що розташований у селі Підгірці Львівської області. Він був побудований у 17 столітті і з того часу перебудовувався і надбудовувався. Називали його ще і галицьким Версалем. Адже він має дійсно довершений вигляд, тут був красивий сад і є костел. Чудовий вигляд і разом з тим містичність приваблюють велику кількість людей сюди щороку.
Палац знаходиться на реставрації, адже тут була пожежа, пограбування та інші складні події.
Чигирин
Місто, про яке знають усі, адже саме воно було резиденцією Богдана Хмельницького. Знаходиться у Черкаській області. По суті, це перша столиця незалежної України. Про нього згадують ще в 16 столітті. Тут існував великий Чигиринський замок, а за часів Хмельницького проживало 50 тисяч людей, що було дуже багато.
Після смерті гетьмана резиденцією собі це місто обрали Юрій Хмельницький, Іван Виговський, Петро Дорошенко. У 1678 році місто зруйнували татари. У 2004 році резиденція Богдана Хмельницького була відтворена за кресленнями.
Тараканівський форт
Це форт, збудований у кінці 19-го століття біля села Тараканів, що у Дубенському районі Рівненської області. Захований від людського ока, форт був справжнім проривом військового будівництва початку 20 століття. Він знаходився на межі Російської і Австро-Угорської імперій.
По суті, тут ніколи не було серйозних боїв, а ті, що відбувалися зруйнували форт, лишивши по собі лише величні руїни, які можна побачити навіть зараз.
Буцький каньйон
Розташований на межі Вінницької і Черкаської областей. Лежить на річці Гірський Тікич. Протяжність каньйону 5 кілометрів і він є надзвичайно мальовничим. Ширина від 20 до 80 метрів, а максимальна глибина 20 метрів.
Біля каньйону є млин, який функціонував у позаминулому столітті.
Одеські катакомби
В Одеській області у селі Холодна Балка розміщені катакомби, які були одеськими каменоломнями, а в часи Другої світової війни слугували пристанищем для людей.
Прогулянки тут екстремальні, тому в основному їх здійснюють дігери. Потрібно взяти каски, ліхтарики і гіда і лише тоді можна тут подорожувати.
Хортиця
Острів, де розташовувалась Запорізька Січ. У 16 столітті козаки заснували тут своє вільне поселення. Це великий острів, що розташований на річці Дніпро поблизу міста Запоріжжя. На острові багато того, що пов’язане з періодом козацької доби. Тут є урочище Сагайдачного, Козача могила, тут бував і легендарний Іван Сірко.
Зараз це історико-музейний комплекс. З Хортиці видно ДніпроГес.
Тульчин
Розташований на Вінниччині і саме тут знаходиться найбільший палацовий комплекс в Україні. А також тут є красивий костел домініканців. Місто було резиденцією Станіслава Потоцького.
У 1782 році він збудував палацовий ансамбль, який називався «Хороше». Його називали подільським Версалем. Проєктували відомі архітектори того часу.
Березова Рудка
Біля міста Пирятин в Полтавській області у селі Березова Рудка знаходиться справжня піраміда. Її було побудовано Гнатом Закревським як родинний склеп. Родина була власником села. Закревський дуже захоплювався єгипетською культурою і був послом Російської імперії в Єгипті.
Біля піраміди є гарненький палац, в якому зупинявся і Тарас Шевченко, а також сад і альтанка.
Качанівка
Село розміщене у Чернігівській області і відоме своєю садибою, яка розміщена на березі річки Смош. Комплекс складається з палацу, побудованому у кінці 18 столітті, флігелів, башти, альтанки Глінки, Георгіївської церкви, господарських споруд.
Також тут є неймовірно красивий парк. Заснований палац був генерал-губернатором, потім проданий місцевим поміщикам, а час найбільшого розквіту припав на династію Тарновських. Тут бував Шевченко, Гоголь, Глінка, Марко Вовчок і інші відомі люди.
Диканька
Селище, яке розташоване в Полтавській області. Було оспіване гоголем. Тут є дві величні церкви, в яких бував Гоголь і описав їх у своїх творах. Тут був маєток Кочубея, який не зберігся до наших днів.
Також є Тріумфальна арка, присвячена війні 1812 року.
Браїлів
Містечко, розташоване у Вінницькій області. Це досить красиве місце, де є панський палац з башточкою, парком, костел, млин, синагога, мальовничі скелі. Населений пункт згадується ще у 16 столітті.
Тут господарював рід Потоцьких, тому містечко неймовірно колоритне і затишне.
Бучач
Місто, що розташоване в Тернопільській області. Тут величезна кількість пам’яток. Є замок, який лежить у руїнах. А також тут прикрашали будівлі Пінзель і архітектор Меретин. Тут знаходиться дуже вишукана ратуша, культові храми.
Тут є бароковий монастир, австрійські кам’яниці, вілли, джерела Яна Собеського, липа, під якою під підписаний Бучацький мир.
Печера
Розташовується на Вінниччині недалеко від міста Немирів. Південний Буг тут затиснутий скелями і утворює каскад з порогів. Тут існували і існують печери. Також тут виявлені залишки Трипільської культури. Молдавський воєвода зробив тут резиденцію, парк.
Тут панували і Потоцькі. Також зберіглася усипальниця у стилі романського модерну, спроєктована Владиславом Городецьким. Є гарно оздоблений костел. У селі поховано чимало членів родини Потоцьких.
Україна – це територія, де багато прекрасного. Варто лише помічати це та подорожувати.