Незамінним інструментом для професіонального будівництва та домашнього ремонту вважається перфоратор для бетону. Така техніка забезпечує ефективне свердління у бетонні плити, цегляні стіни та такий твердий матеріал як камінь.
Ця стаття оглядово познайомить із класифікацією відповідного актуального будівельно-ремонтного обладнання та пояснить базові технічні характеристики, що мають значення під час його вибору.
А ще в тексті наводяться переліки топових виробників такого інструментарію і рейтинги його моделей останніх поколінь різної функціональної специфіки та різних цінових категорій, призначені для домашніх майстрів та будівельників-професіоналів.
Типи та їх специфіка
У сучасному продажу представлені перфоратори для бетонних робіт здебільшого електричні та акумуляторні. Рідше виготовляються такі інструменти, що використовують для роботи рідке паливо.
Електричний
Електричні прилади працюють від стаціонарної електромережі та мають кабельне підключення, здатне забезпечити стабільну подачу струму та високу потужність. Їх обирають для робіт значної трудомісткості та обсягу. Такий інструмент підійде для тривалих робочих процесів.

До його плюсів відносять високі показники потужності, необмежений ресурс безперервної роботи та відносно помірну вартість. Недоліки електричних перфораторів – значна вага та необхідність прив’язки до розетки.
Акумуляторний
Аналог, що працює на базі автономного, літієво-іонного джерела живлення, вирізняється кращою ергономічністю. Сучасний акумуляторний перфоратор для бетону – зручний, порівняно компактний, мобільний у використанні та легкий прилад. Він підійде для застосування на ділянках, де немає електрики чи недоступна розетка.
Мінуси такої акумуляторної техніки – обмежений ресурс автономної роботи: її інтегрована батарея потребує періодичного заряджання.
Газовий/бензиновий
Відповідний перфоратор працює на паливі – пропані або бензині. Така характеристика гарантує повну автономність інструменту. Інші переваги цього ударно-свердлильного обладнання – це висока потужність та адаптованість до складних і тривалих будівельних робіт.

Негативні моменти використання цього інструментарію – його габаритність, значна маса та висока вартість експлуатації (пальне є недешевим). Газові перфоратори для ремонту також вирізняються складністю обслуговування.
На що звертати увагу, обираючи інструмент?
Варто брати до увагу кілька технічних характеристик цієї ударно-свердлильної техніки, що є ключовими.
- Потужність. Моделі з потужністю від 1 кВт вважаються професіональними. Для домашнього, побутового застосування цілком підійдуть аналоги від 600 до 800 Вт.
- Специфіку удару. Він може бути поворотним, ротаційним або комбінованим. Останній варіант – універсальний. Поворотний тип удару, що часто мають акумуляторні моделі, для роботи з бетонними поверхнями є не надто вдалим рішенням. А перфоратор для буріння бетону ротаційний є відмінним вибором.
- Глибину та частоту удару. Для дому купують зазвичай варіанти з глибиною удару 50-60 мм та частотою від 3 тисяч до 5 тисяч ударів на 1 хвилину. Для промислового будівництва підходить аналогова техніка з частотою ударів від 6 тисяч/хв та їх глибиною від 100 мм.
- Функціонал. Технічно просунуті модифікації таких приладів передбачають налаштування швидкості та регуляцію режимів удару, наявність системи амортизації й обладнання світлодіодним підсвічуванням.
Значення має також вага та ергономічність перфораторної техніки. Оскільки надто важкі моделі є некомфортними, а легкі перфоратори для важких робіт часто виявляються недостатньо потужними, слід шукати оптимальний баланс відповідно до мети використання пристрою.
Бренди з найвищим рейтингом
Репутацію світових лідерів з виробництва такої техніки для буріння бетонних плит та інших твердих матеріалів здобули наступні компанії:

- Bosch – корпорація з офіційним представництвом у Німеччині, яка спеціалізується на виготовленні продукції електротехніки та машинобудування;
- Makita – заснований у Японії конгломерат, одним із профілем якого є виробництво електричного інструментарію;
- Dewalt – бренд США, що випускає високотехнологічне обладнання для промисловості та будівництва, в тому числі перфоратори для професіоналів та домашніх умільців;
- Hitachi – багатопрофільна японська компанія, що є однією з найкрупніших в цій країні та випускає багато видів промислової продукції, від автомобільних запчастин до будівельних інструментів;
- Intertool – добре відома на вітчизняному ринку міжнародна компанія з головним офісом у Китаї, що займається розробками і виготовленням електроінструментів професійного та напівпрофесійного типу.
Такі компанії, що на перше місце ставлять якість, передову технологічність та безпрецедентні експлуатаційні характеристики власної продукції, зарекомендували себе як кращі бренди перфораторів.
Топові моделі
Бюджетні
1. Intertool Storm WT-0170. Універсальний електричний варіант з трьома робочими режимами та продуктивністю 5100 ударів/хв. Комплектується довгим кабелем завдовжки 4 м та має ергономічний форм-фактор. Підходить для виконання ремонтних робіт та будівельних.

2. Bosch PBH 2100 RE 06033A9320. Зручний пристрій з максимальним рівнем безпеки. Потужність його дозволяє працювати не лише з бетонними та дерев’яними поверхнями, але й із металом. Фішкою моделі є відмінна антивібраційна система та наявність двох рукояток з приємним на дотик покриттям.
3. Bosch 2-26 DRE. Надійний перфоратор для буріння бетону з електропневматичним ударним механізмом, розчіпною муфтою для захисту рук та пилозахисним патроном. Пристрій має потужність 900 Вт, кількість обертів до 1100 об/хв та дозволяє свердлити в бетонних плитах отвори діаметром 2 см.
4. Intertool WT-0160. Компактний, має зручну прогумовану ручку та новітню, швидку систему бурів SDS-plus. Потужності приладу достатньо для виконання будь-яких будівельно-ремонтних робіт. Комплектується кейсом та морозостійким кабелем.
5. Intertool DT-0180.68. Електрична модифікація з потужністю 850 Вт. Передбачає два робочих режими – свердління та ударний з енергією 3,2 Дж та максимальною частотою 4400 уд/хв. Має поздовжнє розташування двигуна. Використовується для роботи зі сталлю, деревом та бетоном.
Професіональні
1. Makita HR010GZ. Інструмент з акумулятором на 40 В вагою 4,5 кг з трьома режимами роботи та потужністю 1000 Вт. Має вертикально розташований безщітковий двигун та ефективну систему видалення пилу. Обладнаний запобіжною муфтою та обмежувачем глибини свердління.

2. Hitachi HiKOKI DH45MAWSZ. Професійний перфоратор для буріння бетону потужністю 1400 Вт з енергією удару 11,3 Дж. Комплектується патроном SDS-Max. Важить 9,4 кг. Живиться від електромережі. Комплект поставки виробу включає сумку та додаткову рукоятку.
3. DeWALT D25413K. Мережевий електропристрій промислового класу з показником потужності 1000 Вт та вагою 4,2 кг. Допускає максимальну кількість ударів до 4300уд/хв, має електронне налаштування швидкості, модернізовану систему захисту від пилу та зменшену вібрацію.
4. DeWALT SDS-Plus 1000 Bт (D25417KT). Високопродуктивний інструмент, адаптований для інтенсивного свердління та довбання. Використовується для поверхонь бетонних та кам’яних. Актуальний для демонтажу. Має силу удару 8 Дж та захист від вібрації.
5. Bosch GBH 2-28 DFV. Модель зі щітковим мотором та максимальним діаметром свердління 28 мм. Має легку ергономічну вагу 2,9 кг та три режими роботи. Живиться від електромережі. Допускає число обертів до 1300 об/хв.

Для новачків
1. Makita M 8700. Прилад на 710 Вт вагою 2,5 кг, яким можна свердлити та бурити з ударом 1,9 Дж. У бетоні він здатен робити отвори діаметром 22 мм, у сталі – 13 мм. Має обмежувач глибини свердління та запобіжну муфту. Підтримує функцію регулювання обертів та реверсу.
2. Bosch GBH 3-28 DRE. Надійний, невеликий та зручний пристрій, що підтримує фірмову технологію усунення вібрації Vibration Control та передбачає технологічну вентиляцію вертикально розташованого двигуна, завдяки якій перфоратор працює без перегріву.
3. Makita HR2470. Відповідь на питання, який перфоратор вибрати для бетону зі швидким встановленням бура та потужністю 780 Вт. Модель є малогабаритною, має невелику вагу, захищений від механічних пошкоджень корпус та ручки з прогумованою поверхнею.

4. DeWalt D25133K. Плюси такого інструменту на 800 Вт – наявність великого та зручного перемикача режимів, можливість вибору бажаної швидкості за допомогою клавіші «Пуск» та комплектація антивібраційною ручкою.
5. Інтерскол П-26/800 ЕР. Багатофункціональний та довговічний агрегат із 4-позиційним перемикачем, що водночас може використовуватися як перфоратор, дриль, легкий відбійник та шуруповерт. Підключається до електромережі та важить 2,9 кг.
Найдорожчі
1. Bosch GBH 12-52 DV Professional. Надпотужна модель вартість якої стартує від 50 тисяч гривень. Має потужність 1700 Вт. Допускає можливість регуляції сили удару та діаметру отворів. У бетоні цим приладом можна свердлити отвори до 52 мм. Має систему Vibration Control та підтримує функцію Turbo.

2. BOSCH GDB 350 WE. Перфоратор вартістю від 120 тисяч гривень для алмазного буріння. Підтримує технологію мокрого свердління алмазними коронками. Важить 11,9 кг. Свердлить отвори діаметром до 350 мм. Комплектується фітінгом для води.
3. Makita DHR400ZK. Інструмент на акумуляторі для професіоналів, який коштує від 40 тисяч гривень. У бетонних плитах ним можна робити отвори діаметром до 40 мм. Важить така модель 7,6 кг. Плюсом її є підсвічування, актуальне для роботи в умовах поганого освітлення.
4. SDS MAX DeWalt DCH 775X2. Пристрій із цінником від 70 тисяч гривень. Має безщітковий мотор на 54 В, передавач для бездротового управління машиною. Працює від акумулятора. Поставляється й продається разом із зарядним пристроєм та валізою.
5. Bosch GBH 8-45 D Vibration Control 1500 Вт. Мережевий надпотужний перфоратор, ціна якого стартує від 43 тис. грн., призначений для свердління та довбання. Обладнаний хвостовиками типу Vario-Lock, що передбачають фіксацію в 16 позиціях. А безпеку використання приладу гарантують новітні системи Rotation Control Clutch, Constant Speed та Speed Selection.
Придбавати перфоратор для бетону краще в фірмових магазинах. Заслуговують на увагу такі прилади з широкою комплектацією, що доповнюється запасними щітками для мотора, адаптером для можливості застосування стандартних свердел та набором бурів для роботи з різними твердими матеріалами.
Також рекомендуємо до уваги статтю про – ТОП 10 болгарок для роботи з металом — найкращі моделі