У вас невелике житло і ви відчуваєте, що ще одна кімната точно не була б зайвою? На даний момент планів на покупку нової квартири/будинку немає з фінансових причин? Тоді гарним рішенням для вас може стати додаткове зонування простору свого житла. Це досить просто, займає небагато часу та й обходить не дуже дорого, якщо використовувати бюджетні матеріали, наприклад, гіпсокартон для перегородок.
Цей будівельний матеріал став незамінним у сучасному ремонті, особливо коли мова йде про зонування простору. Він допоможе вам швидко та з мінімальними затратами створити нову кімнату, гардероб або просто візуально поділити простір. Наприклад, часто люди це роблять, коли у них народжується дитина. Кілька перегородок дозволяють зробити затишне та комфортне місце, де можна буде поставити колискову, щоб малюкові ніщо не заважало. Також часто власники студій чи однокімнатних квартир відділяють робоче місце, де стоїть комп’ютер, щоб можна було працювати за ПК і при цьому не заважати іншим членам сім’ї, наприклад, коли хтось з них спить.
Не маєте зайвих коштів, щоб найняти майстра, який допоможе це зробити? Якщо ви ніколи не мали справи з цим матеріалом, не хвилюйтеся – гіпсокартон своїми руками встановити цілком реально, особливо якщо дотримуватись чіткої інструкції. Про це й поговоримо далі.
Гіпсокартон перегородки для дому: переваги
Чому варто обрати саме цей матеріал? Річ у тім, що він має ряд суттєвих плюсів, котрі і роблять його таким популярним будматеріалом. Зокрема це такі переваги, як легкість конструкції, можливість приховати проводку та утеплення, простота обробки (шпаклювання, фарбування та навіть поклейка шпалер), доступна вартість, екологічність.
Досить вагомою перевагою є й той факт, що перегородки з гіпсокартону можна адаптувати під будь-який дизайн і не потрібно залучати важку техніку чи складні інструменти. З цим без проблем можна справитися самостійно.
Перегородка в кімнаті з гіпсокартону: що знадобиться?
Окрім основного матеріалу, потрібні будуть і ще деякі речі, зокрема інструменти. Якщо говорити про матеріали, то перелік не дуже великий: гіпсокартонні листи (товщина 12,5 мм – стандарт для перегородок), спеціальні металеві профілі, звукоізоляційний матеріал (не обов’язково), стрічка для швів – щоб усе виглядало красиво та естетично.

Інструменти для монтажу гіпсокартону: рулетка, рівень, шнур для розмітки (маркер/крейда), ножиці по металу, шуруповерт або дриль, ніж для гіпсокартону, шпателі, тертка або шліфувальний блок, саморізи, дюбелі, профілі UD і CD, армувальна сітка та шпаклівка. Список хоч і немалий, але все це без проблем можна купити у будь-якому будівельному магазині та й обійдеться така покупка дуже недорого.
Гіпсокартонна перегородка інструкція
Коли підготовчий етап пройдено і усе куплено, можна переходити до «основної страви» − монтаж гіпсокартонних перегородок. Як же це зробити правильно? Пропонуємо до ознайомлення детальний покроковий алгоритм дій, щоб вам усе було зрозуміло і ви справилися з цим завданням з першого разу на «Відмінно!».
1. Планування та розмітка

Починається все з визначення місця майбутньої перегородки. Зробіть розмітку на підлозі, стелі та стінах за допомогою шнура та рівня. У вас є лазерний нівелір? З ним все буде ще простіше. Пам’ятайте, цей етап дуже важливий, бо рівність конструкції залежить саме від точності початкових вимірів.
2. Монтаж каркасу

Каркас – це «скелет» перегородки. Саме від нього залежить міцність. Якщо не хочете, щоб колись вся конструкція гучно впала та налякала всіх у квартирі/домі, робіть його якісно. Він складається з направляючих UD-профілів (кріпляться до підлоги і стелі) та стоєчних CD-профілів (встановлюються вертикально кожні 60 см). Важливо добре закріпити каркас дюбелями до основи. Якщо планується установка дверей – зробіть посилення з дерев’яного брусу.
Каркас для гіпсокартонної перегородки має бути міцним і стабільним – від цього залежить вся конструкція. Не економте на профілях – купуйте якісні та в достатній кількості. Коштують вони буквально «копійки».
3. Прокладка комунікацій

Це не є обов’язковим етапом, але якщо є така необхідність, то можна провести електропроводку, інтернет-кабель або інші комунікації. Зробіть отвори в профілях, де це потрібно, і обов’язково використовуйте пластикові гільзи, щоб дроти не пошкодилися об тонкий та часто досить гострий метал. До речі, з тієї ж причини рекомендуємо працювати у захисних рукавицях, бо можна сильно порізатися.
4. Укладання утеплювача (по ситуації)
Теж не є обов’язковим, але якщо в цьому є необхідність, то краще не лінуватися та зробити це. Як зробити перегородку з гіпсокартону з ізоляцією? Для шумоізоляції/утеплення між профілями укладається мінеральна вата. До прикладу, це актуально, якщо перегородка відділяє спальню або ванну кімнату.
5. Обшивка

Технологія встановлення гіпсокартону досить проста. Починайте кріпити листи з одного боку. Для цього використовуйте саморізи по металу з кроком приблизно 25 см. Потім переходьте на інший бік – але тільки після завершення всіх робіт всередині. Працюйте, використовуючи шуруповерт. Якщо його немає, то краще за все купити хоча б недорогий китайський, бо це досить корисний електроінструмент, який ще не раз знадобиться для тих чи інших робіт у господарстві, наприклад, щоб повісити картину чи зібрати якісь меблі.
Порада: якщо перегородка у квартирі своїми руками має висоту до стелі, залиште невеликий зазор (до 1 см) зверху – його зручно заповнити піною, щоб уникнути тріщин.
6. Обробка швів та поверхні
Це потрібно, щоб все виглядало красиво. Спочатку заклейте стики спеціальною армувальною стрічкою. Далі можна перейти до шпаклювання. Після висихання зашліфуйте шви теркою. Якщо виявиться, що є певні нерівності, можна повторно зашпаклювати поверхню.
Гіпсокартонна стіна своїми руками: корисні поради
Є кілька важливих нюансів, на які хотілося б звернути особливу увагу. Це допоможе вам виконати роботу більш якісно.
По-перше, якщо конструкція буде нести вагу (наприклад, ви плануєте повісити на перегородку якийсь декор, полиці чи телевізор), обов’язково передбачте посилення в каркасі. Металевих профілів має бути більше.

По-друге, вище вже було сказано про те, що робота з ізоляцією не є обов’язковою, але рекомендуємо не ігнорувати хоча б звукоізоляцію, якщо для вас важлива приватність. Сам по собі гіпсокартон має дуже низький рівень шумоізоляції без додаткових матеріалів, тому у цьому плані не варто на нього сильно сподіватися.
По-третє, не вкручуйте саморізи занадто глибоко – це може пошкодити лист. Тут важлива міра.
По-четверте, не забувайте використовувати рівень. Кривизна перегородки – це те, чого не варто допускати. Зовнішній вигляд всього ремонту можна зіпсувати досить швидко навіть такою, на перший погляд, незначною деталлю.
По-п’яте, дотримуйтеся рекомендацій, котрі було тут описано та робіть все покроково, а також обов’язково починайте роботу з замірів та планування.
Підсумок
Таким чином, зонування простору у своєму житлі – це класне рішення, яке дозволяє зробити його більш зручним та комфортним. Також це дає змогу оновити інтер’єр, не роблячи капітального ремонту. Які матеріали використовувати, та що для цього знадобиться ви тепер знаєте. Також у вас є покрокова інструкція монтажу гіпсокартону.
Також рекомендуємо до уваги статтю про – Як замінити міжкімнатні двері без демонтажу коробки? Інструкція