Дніпро — місто, яке не перестає дивувати. Тут життя кипить і перетинаються темп мегаполісу та затишок милих парків, сучасна інфраструктура та історичний колорит. Якщо перед вами стоїть питання, в якому районі Дніпра краще жити, то знайте — це завдання непросте, адже тут кожен куточок має свої особливості.
Зрозуміло, що сім’ї з дітьми зазвичай прагнуть до тихих, зелених районів із розвиненою соціальною інфраструктурою. Усе має бути «під рукою»: садочок, школа, дитячі майданчики. А ось для непосидючої молоді та активних людей важлива близькість до центру, де все завжди перебуває в режимі «нітро» і доступне все найкраще: ресторани, клуби та концертні зали. Є й ті, хто мріє жити якомога подалі від цього — ближче до природи, щоб завжди мати можливість прогулятися парком або відпочити на березі Дніпра.
Давайте разом розглянемо питання скільки районів в Дніпрі, їхні переваги та можливі недоліки. Незалежно від того, чи шукаєте ви тишу, активне міське життя або щось десь посередині, тут кожен зможе знайти свій куточок для комфортного життя.
1. Новокодацький район
Чарівний і зелений куточок міста. Населення 157,4 тис. осіб. Включає житлові комплекси такі, як Червоний камінь, Покровський, Парус, Західний, Нові Кайдаки, Деївка, Таромське. Тут сусідять сучасні висотки, багатоповерхові будівлі та приватний житловий сектор.
Райони в Дніпрі мають свою унікальну історію назви. Деякі з них не змінили імена з ранніх часів. У той час як Новокодацький з’явився в 1940 році, та спочатку іменувався «Ленінським». Він має свої переваги для проживання:
- Район розташовується поруч із річкою Дніпро, що дає можливість усім жителям насолоджуватися пляжем і водними активностями.
- Відмінні дороги як у житлових зонах, так і на головних магістралях.
- Високий рівень інфраструктури, тут є все необхідне для комфортного життя: кафе, ресторани, ринки, супермаркети, а також магазини побутової техніки, одягу, взуття та багато іншого.
- Зручна схема міського транспорту дає змогу дістатися без пересадок у будь-які інші частини міста.
На житловому масиві Червоний камінь розташовується вражаюче і велике озеро «Кар’єр», глибиною понад 30 метрів. Є парк дозвілля з атракціонами, відокремленими альтанками, кінним господарством і мальовничою, зеленою територією.
Як і в більшості великих районів міста, рівень правопорушень у цій місцевості залежить від конкретного розташування та часу доби. Поблизу центральних частин району, як правило, спокійніше завдяки кращому освітленню та патрулюванню місцевої поліції. У таких житлових комплексах, як Червоний Камінь і Покровський, функціонують місцеві підрозділи правоохоронних органів, а також ініціативи громадян, що сприяють безпеці.
Але місцеві жителі дуже незадоволені організацією безпеки околиць, та екологічним станом. Вважається найбільш криміногенним районом міста
2. Чечелівський район
Знаходиться на південному заході міста. Сусідить із Новокодацьким, Центральним і Шевченківським районами. До 2015 року він іменувався Красногвардійським. Під час декомунізації його перейменували на честь гетьмана Дмитра Чечеля та однойменної козацької слободи. Кількість жителів становить 120,6 тисячі осіб. На його території розташовані провідні промислові компанії та заводи країни:
- Південмаш
- Проектне бюро «Південне»
- Дніпровський завод машинобудування
- Дніпровський завод зернозбиральних машин
- Дніпрошина
- Агрегатний завод
Що до особливих місць, то ними вважаються:
- Свято-Благовіщенський храм
- Парк пам’яті та примирення
- Стадіон Локомотив
- Спортивний комплекс «Метеор»
- Парк «Зелений гай»
Його результати в місцевому рейтингу районів дуже низькі. Особливо часто його мешканці висловлюють невдоволення відсутністю поруч магазинів, де можна придбати товари найпершої потреби. Кримінальна ситуація в ньому більш спокійна, ніж у його сусідів.
3. Центральний, Шевченківський і Самарський райони Дніпра
Ці три райони Дніпра можна об’єднати, оскільки вони розташовані в самому його серці. Центральний — найменш населений район Дніпра, до 2011 року іменувався Кіровським, тоді як Самарський і Шевченківський зберегли свої назви з моменту заснування. Населення становить 287 тис. осіб. Це ділова зона, де розташовані майже всі ключові державні установи. Відома набережна, що вважається найдовшою в Європі. Найбільш розважальний центр «Міст-сіті», цирк, театр Опери та балету, головний міський парк імені О. Глоби, центральний залізничний вокзал і автовокзал, а також безліч інших визначних пам’яток.
Житлові будівлі можна класифікувати на два типи. Перша група включає затишні двори з п’ятиповерховими будинками та престижні житлові комплекси. Тут завжди кипить життя, на вулицях постійно багато людей і машин; простіше кажучи, це центр бізнесу і розваг у Дніпрі. Тут налічується понад 26 пам’яток історичної та культурної спадщини. Особливо варто виділити Монумент захисникам міста — курсантам Дніпропетровського артилерійського училища і бійцям Полтавського збірного полку, які в перші дні війни стримували натиск нацистів на Донецькому напрямку.
Крім цього, на їхній території можна знайти безліч прекрасних місць:
- Площа: Старомостова (колишня площа Островського);
- Парки: імені Лазаря Глоби, Парк Ракет, Сквер Героїв;
- Театри: Дніпровський академічний театр драми і комедії, Дніпропетровський академічний театр опери та балету;
- Стадіон «Дніпро-Арена»;
- Залишки валів Новобогородицької фортеці;
- Свято-Миколаївська церква в Старій Ігрені;
- Свято-Покровський храм в Одинківці;
- Старий козачий цвинтар і маленька церква в Старих Чаплях;
- Лісопаркові соснові масиви;
- Затока Шиянка річки Дніпро;
- Шевські острови в гирлі річки Самари.
Частину району, що розташована ближче до центру міста, більш щільно забудовано житловими будинками. З віддаленням від центру збільшується кількість промислових об’єктів. Серед найбільших можна виділити завод «Дніпропрес».
Що стосується злочинності, то тут досить спокійно.
4. Соборний район
Володіє найбільшим житловим масивом міста «Перемога», а також мікрорайонами Нагірний, Гагаріна і Тополя. Є найбільш густонаселеним районом із населенням 169,5 тис. осіб, відповідаючи на питання в якому районі Дніпра живе найбільше людей та який район в Дніпрі найбільший. Це територія з добре розвиненою інфраструктурою і безліччю ключових державних і банківських установ. Переважають висотні багатоквартирні будівлі, тоді як приватний сектор представлений незначно. Серед визначних пам’яток соборного району є музеї, парки та архітектурні об’єкти. До найпопулярніших можна відзначити:
- Музей історії імені Д.І. Яворницького.
- Будинок-музей Дмитра Яворницького.
- Парк Тараса Шевченка.
- Монастирський острів.
- Найбільший аквапарк міста «Хеппі-Дей».
- Церква святого Миколая на Монастирському острові.
- Спасо-Преображенський собор.
- Діорама Битви за Дніпро і музей АТО.
- Національний гірничий університет.
- Вважається найбезпечнішим районом для проживання як за рівнем доступності, так і за екологічними показниками
З точки зору жителів, тут спостерігаються проблеми з транспортом і недостатньо розвинена інфраструктура. Посідає друге місце в місті за криміногенною ситуацією. Поряд із дрібними злочинами, трапляються і більш тяжкі.
5. Амур-Нижньодніпровський район
Розташувався на півночі міста, на лівому березі Дніпра. Він простягається від Мерефо-Херсонського мосту до селища Обухівка. Район є сусідом з Індустріальним і Самарським районами, а також із низкою ділянок Дніпровського району. Чисельність населення становить 144,8 тис. осіб.
Серед житлових масивів виділяються Сонячний, Кам’янський, Березанівка, Ломівський, Лівобережний і Калинівський. Здебільшого цей район являє собою приватні сектори житлових будинків. З транспортною розв’язкою тут складніше, ніж на правому березі, і трапляються ранкові затори. Це пояснюється тим, що більшість місцевих жителів виїжджають у справах на правий берег через мости.
Тут розташовано безліч визначних пам’яток:
- Свято-Трьохсвятительська церква на Юридичній вулиці, зведена 1902 року.
- Свято-Покровський храм у Ломівці
- Свято-Іллінський храм у Березанівці
- Будинок культури заводу «Комінмет»
- Набережна на ж/м Сонячний
- Ломівський лісопарк
- Пам’ятник авіаторам 176-ї повітряної армії (літак МіГ-19)
- Пам’ятник підпільникам
- ТЦ «Вавилон»
- Аеродром «Кам’янка»
У цьому районі розташований найбільший ТРК «Караван», а інфраструктура тут дуже хороша. На лівому березі, фактично, зосереджені всі спальні райони Дніпра. Посідає трете місце в місті за криміногенною ситуацією. Поряд із дрібними злочинами, трапляються і більш тяжкі.
6. Індустріальний район
Дивлячись на те, які є райони в Дніпрі, то Індустріальний — це адміністративна частина міста, яка розташована на півночі, на лівому березі річки Дніпро. Знаходиться на півночі міста, на лівому березі. Населення становить 132,7 тисячі осіб. У цьому районі зосереджено безліч виробництв і заводів, що і стало причиною його назви.
Цей сектор сусідить з Амур-Нижньодніпровським і Самарським районами, а також Дніпровським районом Дніпропетровської області та селом Слобожанським. До його складу входять житлові масиви Лівобережний-3, Калинівський (колишня назва — Клочко), села Самарівка та Олександрівка. Головна родзинка району — чудовий парк «Сагайдак». Тут також розвинена інфраструктура, безліч ринків і офісних комплексів.
До числа визначних пам’яток належать:
- Лісопарк «Дружба народів»
- ДК Металургів
- ТРЦ «Караван»
- Спорткомплекс «Бурштиновий», аквапарк
- «Дніпропетровський схід» – штучне сонце, арт-об’єкт на території НТЗ-Інтерпайп
Ключовими підприємствами Індустріального сектора виступають:
- Інтерпайп Нижньодніпровський трубопрокатний завод (раніше — завод ім. Карла Лібкнехта);
- завод Дніпрометиз;
- комбінат Придніпровський (колишній молокозавод);
- вагоноремонтний завод;
- завод залізобетонних виробів і конструкцій;
- КП «Дніпромеблі»;
- ПАТ «Лінде Газ Україна» (раніше кисневий завод);
- кондитерська фабрика «АВК»;
- холодокомбінат.
Через велику кількість підприємств місцеві жителі постійно висловлюють невдоволення з приводу екології. Рівень скоєних злочинів тут набагато нижчий, порівняно з іншими частинами міста.
Висновок
Як бачите, всі райони Дніпра як і в будь-якому іншому місті, де можна знайти свої плюси та свої мінуси. Але це не означає, що все так погано. Як правила завжди можна відшукати свою золоту середину, щоб знайти де в Дніпрі краще жити.