Лідером мобільної індустрії та практично її фундатором є американський конгломерат Еппл, що не збавляє стрімких темпів розвитку, пропонуючи щороку мільйонам своїх фанатів більш досконалі технічно й функціонально гаджети.
Пару місяців тому знамениті «яблучники» в черговий раз здивували світову спільноту випуском модернізованого ноутбука – моделлю MacBook Air M4. Детальний огляд цієї новинки, вже доступної в українських магазинах електроніки, пропонує подальший текст. У статті наведена також орієнтовна статистика цін на цей пристрій на найбільш відомих вітчизняних торгівельних платформах.
Дата випуску та старту продажів
Попередній представник колекції МакБук Ейр був випущений в березні 2024 року, тому фанати бренду чекали на появу його оновленого співбрата на початку наступної весни.
Ці очікування та прогнози виправдалися. Презентація MacBook Air M4 відбулася 5 березня 2025 року, а вже за тиждень стартували продажі відповідної новинки, що не безпідставно набирають обертів.
В Україні цей гаджет почав продаватися за попереднім замовленням з 17 березня, а безпосередньо – з 21 числа цього місяця.
Переваги й недоліки
Останній на сьогоднішній день представник лінійки ноутів від Apple отримав цілий ряд цікавих особливостей, що були визнані фахівцями й просунутими користувачами пріоритетними:

- інноваційний супершвидкісниий чіп-сет M4 SoC;
- корпус преміальної якості й мінімальної товщини;
- гідні пристрої вводу;
- яскравий дисплей без ШІМ та з покриттям Р3;
- можливість постійно працювати безшумно;
- подовжений ресурс автономної роботи при яскравості 150 ніт;
- сучасні динаміки;
- модернізований веб-об’єктив з дозволом на 12 Мп.
Критики знайшли у новенького МакБук Ейр М4 і деякі негативні моменти, що справді мають місце:
- гаджет має лише 2х USB-C та позбавлений кардрігера;
- він не здатен підтримувати найактуальніший Wi-Fi 7, Thunderbolt 5 й частоту оновлення картинки 120 Гц;
- потужність блоку живлення ноутбука обмежується 35 Вт (цей показник однозначно слабуватий);
- технічне обслуговування пристрою є проблемним, а його модернізація – вартісною.
Проте якщо зважити на належність MacBook Air M4 до найдоступнішої лінійки бренду, такі нюанси йому можна вибачити.
Вигляд та обладнання: загальні моменти
Конструкція нового МакБуку помітних дизайнерських змін практично не зазнала. Він має такий самий витончений корпус з алюмінієвого сплаву завтовшки 11,5 мм з приємною на дотик поверхнею, який приємно взяти в руки.
Важить ця модель 1,52 кг – пушинкою її назвати не можна, але це не знижує ергономіки гаджета та свідчить на користь його механічної міцності.

Пристрій позбувся характерного для попередньої лінійки стриманого кольору Space Gray – його «яблучники» замінили більш ефектним та стильним Sky Blue.
Як і всі ноутбуки від Еппл, ця конструкція не викличе нарікань з погляду стабільності та добротності збирання.
Хоча можливості підключень новинки, як і на рік старшої версії, обмежуються MagSafe та 2x USB-C, у них з’явився плюс – це підтримка Thunderbolt 4. Процесором M4 SoC забезпечується керівництво не лише внутрішньою панеллю, але й двома зовнішніми екранами.
Доступу до опцій обслуговування нема.
Модулем MacBook Air M4, як і аналоговим ноутбуком 2024 року, підтримується Wi-Fi 6E та версія Bluetooth 5.3. Професійне його тестування з маршрутизатором від ТМ Asus показало ідеальну стабільність трансляції даних.
Веб-камеру нового ноута розробники радикально модернізували. Вона комплектується сенсором на 12 Мп, що не тільки відстежує зображення Center Stage, а й забезпечує підтримку робочого столу.
Особливості дисплея
Сподівання щодо оснащення МакБуку Ейр М4 новим матовим монітором, з якими випускаються Про-версії колекції, не справдилися.
Доступними є два варіанти дисплею. Один із них має 13,6-дюймову діагональ та дозвіл 2560 х 1664 пікселів, а більший складає 15,3” й відрізняється роздільною здатністю 2880 х 1864 точок на дюйм.
Пристрій знову обладнали звичною IPS-матрицею, хоча вона демонструє чудову якість зображення й не допускає шкідливого і втомливого для зору ШІМ-мерехтіння.

Функціонал гаджета дозволяє налаштовувати температуру кольору та яскравість дисплею автоматично. Частота оновлення екрану з LED-підсвічуванням залишилася незмінною – вона складає 60 Гц. Прискіпливе око може вловити мінімальне гальмування під час демонстрації динамічних відео або ігор.
Проте жодних підстав для критики глибини чорного кольору, контрастності та яскравості пристрою (понад 500 кд/м²) немає. Експерти дали максимальну оцінку заводському калібруванню моделі та покриттю її Р3, що охопило кольоровий простір стовідсотково.
У результаті підсвічування залишається непомітним навіть під час встановлення пікової яскравості, а відгук дисплея приємно вражає блискавичністю. Такі гідні характеристики цілком влаштують геймерів-любителів, але трохи розчарують професіоналів.
Процесор M4 SoC – еталон продуктивності
Спеціалістам цей чіп-сет знайомий як елемент комплектації MacBook Pro 14, що в роботі є надзвичайно швидким та потужним.
При цьому споживання енергії таким високотехнологічним процесором є скромним – його максимальний показник не перевищує 20,5 Вт, а в стандартному режимі складає приблизно режимі 9 Вт.
Як встановили фахівці з тестування, чіп Apple M4 SoC після 20 хвилин безперервного навантаження споживає близько 15,5 Вт.
Фактично він трохи поступається багатоядерній продуктивності аналогу Pro, проте ця різниця не є суттєвою.
Експерти назвали величезну одноядерну потужність процесора MacBook Air M4 однією з його базових фішок. Відносно аналогів Snapdragon, двохядерного Turbo та Lunar Lake чіп M4 SoC є продуктивнішим на 30-45%, і цей показник в автономному режимі відрізняється беззаперечною стабільністю.
Працювати новинці без затримок допомагає і високопродуктивна система. Відтепер у вимогливих користувачів з’явилася можливість вибору гаджета з обсягом сховища оперативної пам’яті на 32 Гб (аналог зі стандартною комплектацією має ОЗУ на 16 Гб).
Основне сховище
Інженери бренду обладнали МакБук Ейр М4 SSD-накопичувачем на 256 Гб.

Є можливість вибору бортового накопичувача місткістю 1 Тб. Таке рішення суттєво піднімає цінник моделі, але надшвидкою трансляцією даних воно не вразить. Якщо мати на увазі повсякденне використання ноутбука, цей показник достатній цілком.
Згідно результатів тестів, після першого запуску системи, в розпорядженні користувача реально залишається 955 Гб.
Графічний процесор
Новинка отримала відеокарту М4 на 10 ядер, продуктивність якої практично тотожна цій характеристиці графічного процесора моделі MacBook M4 Pro.
Відеокарта iGPU Lunar Lake тут в очевидному програші.
І хоча, як показали дослідження фахівців, тривалі навантаження призводять до зниження продуктивних можливостей графічного чіпа Ейр М4 на близько 22%, цього показника GPU для більшості ігор на кшталт Baldur’s Gate 3 достатньо.
Камера
Модель обладнана однаковою з варіантом Про камерою на 12 Мп. Це модернізований модуль, що підтримує функції Center Stage и Desk View. Він здатен показувати вид столу користувача зверху.

Опція Center Stage є зручним рішенням для використання в програмах відео викликів, зокрема, в застосунках Zoom та FaceTime. До моменту випуску МакБук Ейр М4 ці функція була доступною лише Мас та iPad за умови їх підключення до зовнішнього Studio Displey.
А доступною для МакБук Про та іМас вона стала нещодавно.
Звучання та енергоспоживання
Акустика нового МакБуку Air M4 лишилася незмінною – його аудіо-обладнання представлене шістьма динаміками, що забезпечують високоякісний звук.
На ринку вже можна знайти конкурентні варіанти, теж новинки – рівень їх аудіо приблизно такий самий.
Енергію оновлена версія ноута споживає в такій самій кількості, як і її попередниця. Збільшується даний показник, що зумовлене його панеллю IPS, при встановленні максимальної яскравості. Для даного модельного ряду цей показник є нормальним і звичайним, а в порівнянні з просунутими конкурентами – не найвищим.
Опційно покупцям Ейр М4 доступний блок живлення на 17 Вт.
Температурні показники
За будь-яких умов MacBook Air M4 працює безшумно – у цьому заслуга його системи пасивного охолодження. Такий момент – додаткова велика перевага гаджета в порівнянні з пристроями, які використовують Windows.

Навіть максимальне навантаження не призводить до нагрівання цієї мобільної конструкції вище +45 °C. А під час звичного повсякденного його застосування такий ноутбук завжди залишається прохолодним.
Температурна межа, до якої здатен нагріватися його блок живлення на 35 Вт, не перевищує +43°C.
Де купити MacBook Air M4: магазини та ціни
Наразі такий ноутбук входить до асортименту товарів усіх провідних українських торгівельних онлайн-платформ. Діапазон вартості цієї моделі в різних варіантах комплектації на момент опублікування статті у відповідних інтернет-магазинах вказаний нижче.
- «Розетка» – від 54999 до 89999 гривень.
- «Цитрус» – від 54999 до 89999 гривень.
- MOYO – від 54999 до 89999 гривень.
- COMFY – від 54999 до 89999 гривень.
- Фокстрот – від 54999 до 78499 гривень.
- Епіцентр – від 54999 до 66499 гривень.
Ноутбук від Еппл MacBook Air M4 стане відмінним рішенням для старшокласників та студентів, гідним вибором професіоналів, що працюють з різним видами контенту, та для тих, кому потрібен ергономічний і функціональний гаджет в дорозі.