Зоопарк – це класне місце, де можна чудово відпочити як сім’єю з дітьми, так і з друзями. Всім цікаво подивитися на тваринок. Можна зробити пам’ятні фотографії. Якщо говорити про Україну, то обов’язково хоча б раз треба відвідати Київський зоопарк. Це справді цікаве місце, котре заслуговує вашої уваги. Тут зібрано чимало тварин з усього світу. Це величезна територія. Тут є багато місця, де погуляти. Давайте поговоримо про історію Київського зоопарку, тварин, які там живуть та інше цікаві речі, котрі його стосуються.
Загальна інформація
Він є об’єктом природно-заповідного фонду загальнодержавного значення. Тут ведеться не лише культурно-освітня діяльність, а й науково-дослідна. Він є одним з найстаріших та найбільших в Європі. Якщо говорити про його історію, то починається вона з 1907 року. Цей рік і є офіційною датою заснування. Саме тоді в Університеті Святого Володимира починає функціонувати громадський звіринець. Багато хто не знає, але спочатку про настільки масштабний проєкт ніхто навіть не думав. Це було не більше, нім невелика місцева ініціатива. Сьогодні він займає площу близько 34,22 га (експозиційна площа — 21,85 га). Звичайно, буквально ж одразу виникають певні проблеми з утриманням тварин, бо це потребує чималих коштів. В результаті в 1909 році на вході встановлюється ящик для збору коштів. Ідея, на перший погляд, дуже проста, але вона спрацювала. Проблеми з бюджетом перестали бути настільки актуальними і вже через пів року вдалось зібрати 398 тварин, серед яких 115 хребетних. Меценатів було чимало. Серед них навіть був цар Микола II, а також інші відомі люди того часу.

В 1910 році площа парку збільшується у два рази. Трохи згодом він переїздить на інше місце, котре буде більш підходящим та зручним для подібних цілей. Придатну ділянку знайшли на Шулявці, поруч з Київським політехнічним інститутом. Переїхав туди парк в 1912 році. Площа – 23 гектари. Відкривається зоосад в 1914, але дуже швидко починається війна і це стає проблемою. Статус Київського зоологічного парку, яким ми його й знаємо сьогодні, цей об’єкт отримав лише в 1919 році.
В 1920-30 роки, Київський зоопарк активно розвивався. В ньому з’являється чимало нових тварин, але вже в 1941 році починається інша війна. Багато з тварин під час окупації було вивезено до Німеччини. Аж в 1944 році парк знову зміг повноцінно працювати. Далі йде етап розвитку, коли будується павільйон для тварин, потім акватераріум, а згодом і «Острів звірів». Непростими для парку були й 90-ті, але він існує до сьогодні.
Тварини в Київському зоопарку
Тут на постійній основі живе приблизно 3400 різноманітних тварин. Це: африканські леви, капуцини, тигри, зебри, горили, макаки, кабани, олені, слони, лами та альпака, верблюди, жирафи, лемури, зубри, ведмеді тощо. Якщо говорити про птахів, то тут можна побачити папуг, сов, журавлів, лебедів, ібісів, казарок, цесарок, степових орлів, страусів, фламінго та не тільки. Зверніть увагу також, все не обмежується лише фауною. Приділяється тут увага і флорі. На території зоологічного парку росте понад 130 видів дерев і кущів.

До речі, якщо говорити про експозиції Київського зоопарку, то зараз вас там чекає нова експозиція родини капібар. Цих кумедних тваринок, котрих просто неможливо не любити, тепер можна побачити у зимовій домівці. Саме тому рекомендуємо відвідати КиївЗоо!

Також восени завжди проводиться так званий «гарбузовий уїк-енд». Суть його в тому, що під час збору врожаю гарбузів, тваринок годують саме ними. Їх полюбляють бізони, зубри, коні Пржевальського, лемури та несподівано леви, гієни, тигри, хоча хижаки більше граються з гарбузами як з м’ячами чим їдять їх.

Якщо говорити про взаємодію з тваринами, то за бажанням це можливо. Тваринок можна погодувати, а деяких навіть погладити.
Розваги для дітей у зоопарку
Тут завжди можна класно провести час. За тваринами можна спостерігати годинами і це завжди цікаво. Вище вже було сказано, що парк не тільки демонструє тварин. Тут також ведеться деяка дослідницька діяльність. До речі, до неї можуть залучитися діти. Зоопарк має юнацький гурток «Клуб юних натуралістів». Чим там займаються? Там проводяться різні лекції, наукові заняття, діти знайомляться з тваринами. Після цього клубу, вони зможуть у майбутньому займати відповідні посади, пов’язані з роботою з тваринами.
Час роботи Київського зоопарку та вартість квитків
Якщо говорити про години роботи, то вхід у зоопарк можливий до 15:00, а перебування на території – до 16:30. Зверніть увагу, квитки потрібно придбати завчасно. Це можна зробити як в касі при вході, так і онлайн. Як краще? Київський зоопарк ціна квитків буде різною. Ціна квитка, придбаного у касі – 250 грн для дорослих, 150 грн для дітей. Вартість квитка при покупці онлайн становить 230 грн для дорослих і 130 грн для дітей. Таким чином, квитки в Київський зоопарк, придбані в режим онлайн, обійдуться вам дещо дешевше. Також в касі можна придбати абонемент на декілька візитів. Уточнюйте про це на місці.
Цікаві факти про зоопарк Києва
1. Здійснюється регулярний випуск кажанів у природу. Через забруднення навколишнього середовища та урбанізацію рукокрилим в нашій країні приходиться несолодко. Також занадто рання осінь та затяжна весна, а це іноді буває, може теж негативно впливати на їх життя. В результаті їх популяція може суттєво скорочуватися і відбувається це досить швидко. Саме тому важливо слідкувати за цим. Це і роблять працівники парку та намагаються підгримувати популяцію кажанів штучно.

2. Бегемотиха Бреста, котра померла 2016 року була найстарішим бегемотом у світі. Прожила вона аж 58 років, і це досить незвично. В дикій природі вони в середньому живуть близько 45 років. 50 – це вже велика рідкість. Носоріг Тривога (самка білого носорога), який теж помер у 2016 році, був найстарішим білим носорогом у Європі. Прожила тривога 46 років. В дикій природі вони живуть 40-50 років.
Легенди про Київський зоопарк
Є декілька цікавих історій, котрі стосуються цього зоопарку. Дехто вважає, що це не більше ніж міські легенди для приваблення туристів, а хтось впевнений, що основа в них цілком історична.
- Говорять, що під час Другої світової війни, коли парк опинився в складній ситуації, його робітники робили все для того, щоб врятувати тварин. Деякі з них були вивезені у Німеччину, про що говорилось вище. Є розповіді про те, що одного з леопардів було просто випущено в місто чи, можливо, він сам зміг втекти. Він довго переховувався в посадках та ніби декілька разів навіть нападав на німецький патруль. Це потім довго відлякувало німців від патрулювання Шулявки.
- Від людей, що живуть неподалеку можна почути розповіді про те, що в парку вночі чути голоси незрозумілих створінь. Звичайно, там живе чимало тварин, але говорять що чути щось більш загадкове та незвичне. Цей феномен місцеві так і називають «Загадкові звуки вночі». Можливо це просто змішаний рев хижаків, а також звуки птахів та інших представників флори, а може й ні.
- Є ще один цікавий чи навіть курйозний момент, про який говорили. Одного разу, під час паводка, частина парку була затоплена. В результаті бегемоту вдалося вибратися з загону і він вільно переміщався та плавав де йому хотілося. Це правда чи вигадка, спитаєте ви? Досі ніхто не знає.
Підсумуємо
Київський зоопарк – це справді чудове місце, в якому варто побувати хоча б раз. Сюди приїздять навіть люди з інших країн. Якщо ж ви живете в Україні та ще й в столиці і ні разу тут не були, то це справжній «злочин». Рекомендуємо виправитися. Тут можна класно провести час та зробити гарні фото. Звертаємо увагу, що парк відкритий для будь-якої спонсорської допомоги та опікунства над тваринами. Вказані ціни та графік можуть змінюватися і актуальні лише на момент публікації цього тексту – враховуйте це при плануванні візиту.