Чернівці не даром мають назву «Перлина Буковини», адже їх архітектура сповнена історії поколінь народів виливається в цілісний ансамбль. Цікаві місця в Чернівцях чарують своєю величчю, радують око красою, надихають на нові звершення. Розглянемо об’єкти, які неодмінно варті уваги при візиті сюди.
Цікаві локації для туриста в м. Чернівці
Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича
Головним, що подивитись в Чернівцях, є університет. Він є не тільки найбільш відомим в країні, має величезну історію, але й входить до Реєстру світової спадщини ЮНЕСКО як туристичний об’єкт. Його велична архітектура вражає, а парковими алеями можна прогулюватися годинами. Негласна назва університету – Український Хогвартс.
Його корпус має три зали, на території розміщена церква та дендропарк. Для огляду корпусу необхідно замовити екскурсію, на якій менш ніж за годину ви дізнаєтесь про таємниці омолодження жінок в залах будівлі, про дуель професора і бібліотекаря та багато інших цікавинок, яке таїть ця місцина.
- Адреса: вулиця Коцюбинського, 2.
- Телефон: +38 (0372) 58-48-21.
- Час проведення екскурсій: с 10:00 до 17:00 щоденно.
- Ціна квитка: 30 грн для дітей, 100 грн для дорослих.
Центральна площа та ратуша
До цікавих місць Чернівців неможливо не додати саме серце міста. До нього можна потрапити з будь-якої точки перлини Буковелі. Тут ви знайдете пам’ятник Тарасу Шевченку, фонтани, банер, присвячений 600-річчю столиці Буковини.
Найбільше уваги привертає 50-метрова ратуша, за якою ховається затишний дворик та фонтан. Щоб подивитися на красоти міста з висоти пташиного польоту, можна подолати 126 сходинок вверх. Опівдні тут починається перфоманс: вже 20 років на вершині трубач виконує знамениту мелодію «Марічка».
- Адреса: Центральна площа, 1.
- Телефон: 0372 525 924.
- Час роботи: цілодобово.
- Ціна квитка: безкоштовно.
Вулиця Ольги Кобилянської
До місць для туристів в Чернівцях входить пішохідна вулиця. Легенда говорить, що під час перебування міста під владою Австрії її підмітали трояндами та мили з милом, а пройти по ній можна було лише в ретельно вимитому взутті. Так у місті з’явилась статуя «Двірник із трояндами».
Раніше тут було гучно, розміщувалися найбрендовіші ресторани, кінотеатри, банки. Зараз це місце куди піти в Чернівцях з дітьми, оскільки тут тихо, затишно, багато кафе, сувенірних крамниць, Кафедральний собор Святого Духа.
- Адреса: від Центральної площі до перехрестя з вулицею Тараса Шевченка.
- Час роботи: цілодобово.
- Ціна квитка: безкоштовно.
Будинок-корабель
Що цікавого є в Чернівцях, то це будинок-корабель незвичайної форми, назва якого говорить сама за себе. Його легенда пов’язана з двома братами: моряком та торговцем, які завершивши кар’єру вирішили побудувати будинок в центрі міста. Сумуючи за морем він вийшов схожим на корабель, мав штурвали та фонтан на стіні, з якого напувалися городяни.
Для того, щоб ракурс був правильним, а фото на згадку красивими, треба стати на розі вулиць Ш.Алейхема та Головної.
- Адреса: вулиця Головна, 25.
- Час роботи: цілодобово.
- Ціна квитка: безкоштовно.
Вірменська церква
Визначні місця в Чернівцях доповнює споруда в готичному стилі, побудована в 19 столітті, всередині оформлена з елементами українського барокко. Зараз вона слугує як концертна зала органної музики та функціонує за своїм головним призначенням.
Церква одноденна, прямокутної форми з прямокутним пресвітерієм, з прямокутними приміщеннями для молитов, західний фасад розділений лисинами, увінчаними трикутним фронтоном.
Головний вівтар виконаний у стилі неоренесансу 1882 року з картиною Вознесіння Св. Хрести 1809 року роботи Байєра, бічні вівтарі датуються приблизно 1740 і прикрашені сучасними статуями чеських покровителів, а картини Святої Анни та Варвари виконані приблизно в 1760 році. Статуя Діви Марії виконана в стилі пізньої готики початку 16 століття була привезена з Добешова. Поціновувачам мистецтва тут є на що подивитися.
- Адреса: вулиця Українська, 28.
- Телефон: +38 (0372) 52 43 38.
- Час роботи: богослужіння проходять зранку та ввечері.
- Ціна квитка: безкоштовно.
Костел Воздвиження Святого Хреста
Це місце стало першим мурованим храмом міста, який було збудовано на замовлення австрійського імператора Йосипа ІІ. Будівля виконана з елементами стародавнього єзуїтського стилю та бароко, наповнена кольоровими фресками, 7 вівтарями в неоготичному стилі і органом. На зовнішній стіні ви можете побачити сонячний годинник, на якові відображається віденський місцевий час.
- Адреса: вулиця Головна, 20.
- Телефон: 0372 550 710.
- Час роботи: щоденно.
- Ціна квитка: безкоштовно.
Турецька площа
Де погуляти в Чернівцях, то це на одній з головних площ, де розміщена ключова пам’ятка – Турецька криниця. Раніше її наживали Господарською або Княжою, в честь церкви, розміщеної поруч. Саме тут впродовж довгого часу християни святкували Хрещення.
Крім того, особливістю площі є пам’ятник велосипеду неймовірних розмірів, який є улюбленою фотозоною туристів.
- Адреса: вулиця Сагайдачного, 45.
- Час роботи: щоденно.
- Ціна квитка: безкоштовно.
Костел Серця Ісуса
Споруду було зведено у 1894 році за проектом архітектора Йозефа Ляйцнера, надавши південній частині міста європейського шарму своїм неоготичним стилем. Він має витончену архітектуру завдяки польським вітражам, трьом дзвонам, вівтарям та органу. Це велике місце сили місцян, яке з задоволенням відвідують туристи.
- Адреса: вулиця Тараса Шевченка, 2.
- Час роботи: щоденно.
- Ціна квитка: безкоштовно.
Алея зірок
Вона була заснована в 2000 році на Театральній площі. Тут ви можете побачити зірки, вмонтовані в бруківку на честь видатних особистостей та діячів, які зробили вагомий внесок в розвиток української культури.
- Адреса: вулиця Шевченка, 29.
- Час роботи: щоденно.
- Ціна квитка: безкоштовно.
Так, дізнавшись що цікавого є в Чернівцях, ви неодмінно знайдете місця де можна цікаво провезти час, відвідуючи місто.