Місто Миколаїв славиться своєю багатою історією та культурними традиціями, що збереглися до наших днів. Тут розташовано безліч музеїв, які привертають увагу відвідувачів різного віку. Розгляньмо 10 найкращих музеїв Миколаєва, які обов’язково варто відвідати, чи то дорослому, чи то дитині.
Музеї Миколаєва, які варто відвідати
Миколаїв — місто, в якому на місці просто не всидіти. У ньому є безліч музеїв, які просто гріх не відвідати. Давайте подивимося, що вони пропонують своїм гостям.
1. Музей суднобудування та флоту
Тут зібрана хроніка славних справ суднобудівників. Лише гостям випаде нагода на власні очі побачити експонати легендарних суден та військових кораблів. Усім любителям історії здасться, що вони потрапили до раю, після того, як вони відвідають розділ флотів Російської імперії та часів Радянського Союзу.
Тут зібрали унікальну, неповторну колекцію моделей суден XVIII століття, включно з такими легендарними зразками, як «Катерина II» та «Князь Потьомкін-Таврійський».
Не забули про легендарного флотоводця – адмірала С. І. Макарова, чиї особисті речі, фотографії, наукові роботи та листи знаходяться в експозиції.
Крім того, освітлені досягнення суднобудівних підприємств міста наприкінці ХІХ, на початку ХХ століть. Представлено моделі унікальних суден: – перший у світі мінний загороджувач «Краб», міноносець «Завидний», десантний пароплав «Ельпідифор».
- Адреса: вул. Артилерійська, 4-А
- Телефон: (512) 47-34-21, Вт-Вс 09:00-17:00, Пн – вихідний
- Ціна: 40 гривень, а дітям – 20.
2. Миколаївський обласний художній музей імені В.В. Верещагіна
Створений в 1914 році, зібрав понад десять тисяч різних творів мистецтва. Тут є роботи знаменитих українських та російських художників Іллі Рєпіна та Архипа Куїнджі. Поціновувачі побачать скульптури, декоративно-прикладне мистецтво, графіку. Особливою гордістю є картини Василя Верещагіна — одного з найбільших майстрів батального живопису.
Але це не все. Гості здивуються зібранню представлених витворів видатних майстрів, таких як К. Брюллов, В. Сєров, безлічі скульптур, відображаючих розвиток мистецьких стилів та вироби, створені майстрами, демонструючи багатство української культурної традиції.
- Адреса: вул. Набережна, 8
- Телефон: (512) 47-45-87, Пн-Пт 10:00-18:00
- Ціна: 50 гривень, дітям – 20.
3. Національний історико-археологічний заповідник «Ольвія»
Якщо гості міста думали, що все найцікавіше вже побачили — то глибоко помилялись. Заповідник, в якому знаходяться руїни давньогрецького поселення Ольвія, їх просто приголомшить. Тут зберігається багата колекція знахідок, як-от кераміка, монети, інструменти та предмети повсякденного вжитку стародавніх греків.
Виставки, присвячені міфології, релігії та мистецтву античного світу та культурному життю стародавніх греків, не залишать байдужим нікого. Для дітлахів та молоді розроблено інтерактивні заходи, майстер-класи з археології та культури стародавніх греків, роблячи відвідування заповідника захопливим і пізнавальним.
- Адреса: с. Парутине, Миколаївська область
- Телефон: (512) 44-50-21, щодня 09:00-17:00
- Ціна: 50 грн, дітям: 20.
4. Музей бойової слави моряків-десантників імені К. Ф. Ольшанського
Тут можна побачити зібрані докази подвигів і героїчних дій десантників, які ціною свого життя звільняли крий під час Другої світової війни від фашистських загарбників. Збереглися їхні особисті речі, листи отримані від рідних, фотографії. На особливому місці перебувають їхні нагороди. Навіть є макети бойових дій.
- Адреса: вул. Заводська, 27/5
- Телефон: (512) 47-56-75, Вт-Вс 10:00-16:00
- Ціна: 30 гривень, а дітям – 15.
5. Очаківський військово-історичний музей імені О.В. Суворова
Якщо десь є зібрані найцікавіші факти про військову історію регіону та роль у ній видатного полководця Олександра Васильовича Суворова – то саме тут. Вони охоплюють ключові моменти російсько-турецьких воєн, біографію полководця, культурну спадщину Очакова.
У центрі уваги — штурм Очакова 1788 року, вирішальна битва російсько-турецької війни. Відвідувачі можуть ознайомитися з картами битв, моделями фортеці та діорамами, демонструючими унікальні тактичні рішення Суворова. Тут величезна кількість історичних документів, зразки зброї та інші артефакти, пов’язані з цим періодом.
Виставка озброєння включає велику кількість зразків вогнепальної та холодної зброї XVIII століття: мушкети, шаблі та гармати, не залишать байдужими справжніх поціновувачів.
- Адреса: м. Очаків, вул. Суворова, 1
- Телефон: (5154) 3-24-10, Вт-Вс 09:00-17:00
- Ціна: 35 грн, дітям -15.
6. Очаківський музей мариністичного живопису імені Р.Г. Судковського
Установа присвячена творчості видатного художника-мариніста XIX століття Руфіна Гавриловича Судковського, а роботам пов’язаним з морською темою. Вона розташована в його рідному місті Очаків, де він провів значну частину свого життя.
Основний фонд містить картини самого майстра, де відображені всі іпостасі моря: від тихих, спокійних пейзажів до потужних штормів. Колекція не обмежується лише його витворами. У ній представлені роботи інших відомих художників-мариністів, висвітлюючи морський літопис, мореплавання, побут прибережних регіонів.
- Адреса: м. Очаків, вул. Набережна, 12
- Телефон: (5154) 3-14-20, Пн-Пт 09:00-18:00
- Ціна: 30 грн, дітям: 10 грн
7. Художній музей імені Є. О. Кібрика
Він присвячений творчій спадщині видатного графіка Євгена Адольфовича Кібрика та мистецтву графіки загалом. З’явився на світ 1995 року. Основний фонд складається з робіт майстра, серед яких можна знайти як відомі, так і рідкісні твори. На додаток до них виставлені роботи його учнів та колег, що дає змогу відвідувачам глибше зрозуміти розвиток графічного мистецтва.
Пропонуються спеціальні майстер-класи для підростаючого покоління з навчанням основ графіки, різних технік малювання та створення власного витвору. Ці програми допомагають їм розвивати творчі навички та інтерес до мистецтва в інтерактивній формі. Адже саме так народжуються художники.
- Адреса: м. Вознесенськ, вул. Кібрика, 11
- Телефон: (5134) 2-23-41, Пн-Пт 10:00-18:00
- Ціна: 40 грн, дітям: 15 грн
Музеї Миколаєва для дітей
Якщо ви думаєте, що вашу малечу нічим буде зайняти — то даремно. У місті розташовані музеї, які пропонують захопливі та пізнавальні програми для них. Тут маленькі дослідники зможуть познайомитися з морською історією, побачити справжні експонати минулих епох. Мало того, навіть взяти участь в інтерактивних заняттях, перетворюючи навчання на справжню пригоду. Враження залишаться на все життя.
1. Музей історії «Пам’ять»
Цей заклад присвячений історії міста з моменту заснування до наших днів. В ньому є археологічні знахідки, рідкісні фотографії, документи та предмети побуту минулих століть. А ще розділ, присвячений ролі краю у Другій світовій війні.
Тут відбуваються розважальні та пізнавальні дитячі заходи, роблячи їхній візит незабутними. Організовуються для школярів екскурсії, де вони вивчають історію в ігровій формі. Це сприяє кращому засвоєнню інформації та дає їм змогу ставити запитання. Регулярно проводяться майстер-класи.
- Адреса: вул. Лягіна, 6
- Телефон: (512) 47-50-60, Пн-Пт 10:00-18:00
- Ціна: 30 гривень, дітям – 15.
2. Музейний комплекс «Старофлотські казарми»
Це історичний та культурний центр, пропонуючий унікальну можливість для малечі познайомитися з військовою та морською історією.
Основна колекція містить історичні експонати, пов’язані з флотом та кораблебудуванням.. Тут представлена старовинна зброя, макети кораблів та унікальні предмети, які використовувалися моряками. Від таких предметів будь-хто буде в захваті.
Для маленьких відвідувачів передбачені інтерактивні зони, де вони зможуть власноруч спробувати в’язати морські вузли, дізнатися про навігацію, або навіть збудувати власний кораблик, що не забудеться ніколи. Тут маса освітніх заходів, лекцій, майстер-класів та інтерактивних екскурсій. Однією з найцікавіших тем є історія мореплавства, де розповідають про будівництво кораблі, морські бої, та життя справжнього моряка — романтика та блукача морів.
- Адреса: вул. Адміральська, 4
- Телефон: (512) 47-21-11, Пн-Пт 09:00-18:00
- Ціна: 40 грн, дітям -15 грн
3. Музей ракетних військ стратегічного призначення
Є місця, від яких хлопчаків за вуха не відтягнеш. Це захопливе місце — одне з них. Воно є відповіддю на запитання, який музей у Миколаєві найцікавіший. Тут юні дослідники можуть зануритися у світ військового минулого та ракетних технологій. Цей унікальний заклад пропонує те, що більше ніхто не запропонує — походити поруч, та мало того — помацати руками справжні ракети.
У колекції представлені різноманітні зразки ракет, пускових установок, а також безліч цікавих фактів та історій про їх використання. Діти зможуть побачити справжні ракети та техніку.
Для малечі організовано спеціальні екскурсії, де їм надається можливість не тільки дивитися, а й брати участь у пізнавальних іграх, вікторинах. На деяких виставках навіть можна спробувати свої сили в управлінні моделями ракет або у розв’язанні задач, пов’язаних із ракетобудуванням. Неймовірно!
- Адреса: м Первомайськ, вул. Одеська, 121
- Телефон: (512) 34-78-90, Пн-Нд 09:00-17:00
- Ціна: 60 гривень, дітям – 30.
Висновок
Музеї Миколаєва дають унікальну можливість зануритися в минуле, дізнатися багато нового про культуру, морські традиції регіону. Кожен із них пропонує щось особливе — від захопливих експозицій військової та морської тематики до виставок, розкриваючих культурні та природні багатства краю.
Відвідування їх стане не тільки пізнавальною подорожжю, а й чудовим дозвіллям для всієї родини, даючи змогу дорослим та дітям по-новому поглянути на це дивовижне місто та випробувати масу нових вражень.