У тому що Львівщина завжди зустрічає туристів з різних куточків України гостинно, вражаючи їх неповторним місцевим колоритом, переконалися тисячі мандрівників, які приїздять до даного західноукраїнського регіону щороку.
Про мальовничі краєвиди та самобутні традиції цього прикарпатського краю знають практично всі, навіть ті, хто досі неподалік міста Лева не побував. А ось інформація про озера у Львівській області відома навіть не всім львів’янам.
Про відповідні водойми, які стають чудовим вибором поціновувачів риболовлі, розміреного пляжного дозвілля, природолюбів-естетів та фанатів активних розваг на воді, розповідається далі. Стаття містить кілька розділів, які допоможуть обрати такі чудові локації для відпочинку з урахуванням власних уподобань, вимог та бюджету.
Матеріал пропонованого тексту, що включає актуальні для туристів дані, стане в пригоді всім, хто любить проводити вихідні, короткотривалий вікенд або багатоденну відпустку біля води, отримуючи від цього насолоду для тіла і душі.
Найкрасивіші озера Львівщини
Став у селі Муроване
До їх числа можна віднести став у селі Муроване, точніше, розташоване неподалік цього невеличкого населеного пункту.
Таке озерце, що милує око дзеркальною водною гладдю, знаходиться в оточенні піщаних пляжів. Приблизно по центру його розташувався маленький острів. На узбережжі цієї локації обладнана необхідна для відпочивальників інфраструктура. Тут впорядковані громадські туалети, є сміттєві баки, альтанки й мангали, а ще майданчик для гри у волейбол. Проте душ та лежаки не передбачені.
Довідка: Пляжна зона доступна для туристів з 10.00 до 21.00 години. До Мурованого курсують прямі автобусні рейси з обласного центру. Їхати до нього недовго – цей об’єкт віддалений від міста Лева всього на 14 км. Мандрівникам, що прямують сюди на власних авто, слід проїхати через усе село, а далі повернути праворуч.
Львівська Швейцарія
На узбережжі ще однієї прегарної водойми знаходиться комплекс відпочинку, красномовно названий «Львівською Швейцарією». Туристів, що люблять насолоджуватися чарівними краєвидами, тут чекає чистий піщаний пляж та пишні ліси, які обступили озерце з усіх боків. Інфраструктурні об’єкти обладнані в цьому місці всі, що необхідні для повноцінного дозвілля: від душів та паркінгу до спортивних та дитячих ігрових зон. Бажаючі можуть пообідати в кафе, яке знаходиться неподалік берега.
Довідка: Графік робити комплексу «Львівська Швейцарія», віддаленого від адміністративного центру області на 13 км, – з 10.00 до 21.00. Автомобілісти доїдуть сюди, прямуючи кільцевою трасою в напрямку Києва до села Давидів. Курортний заклад знаходиться за адресою вулиця Озерна,1-б. А ще сюди ходить автобус № 160. Вхід до зони відпочинку платний. Для дорослих та дітей віком від 13 років у будні він коштуватиме 100 гривень, а вихідного або святкового дня – 150 гривень. Школярі від 7 до 12 років сплачують за вхід 30 гривень. Молодші діти входять сюди безкоштовно.
Озера природного парку «Розточчя»
Дивовижну красу демонструють також озера природного парку «Розточчя», яке неподалік села Верещиця. У цьому заповідному куточку знаходиться два озерця, що сусідують з густими хвойними хащами. Пляж, на якому є дитячий майданчик та вбиральні й роздягальні, альтанки та мангали, що здаються в оренду, можна відвідати з 10.00 до 22.00.
Довідка: Відстань між Львовом та Верещицею складає 38 км. Громадський транспорт сюди не ходить – туристи дістаються виключно власними автівками чи мотоциклами. Безкоштовним є вхід для дітей до 14 років. Решта відвідувачів мають сплатити 100 гривень за вхід і аналогічну суму за користування інфраструктурою.
Найбільші озера Львівської області
Віжомля
Однією з найбільших таких водойм є Віжомля. Ця локація – технічне водосховище, площа якого складає 170 квадратних кілометрів.
Місце його розташування – Яворівський район. Береги такого гідрологічного об’єкту порослі очеретом. Глибина здебільшого складає від 6 до 10 метрів, а в деяких місцях доходить до 12 метрів.
Купатися тут дозволяється, як і ловити рибу. Проте під час весняного нересту рибалки можуть відвідувати це місце лише з однією вудкою. Місто Лева віддалене від даної водойми майже на 60 км. На машині сюди можна дістатися автошляхом, що веде через селище Івано-Франкове.
Озеро Задорожнє
Найбільш глибоководним озером Львівщини є Задорожнє. До того, як воно з’явилося, на відповідному місці знаходився Дроговижський вапняковий кар’єр. Оскільки глибина цієї водойми сягає 27 метрів, місцеві мешканці прозвали її Байкалом. Прибережна територія цього об’єкту обладнана для комфортного відпочинку. Туристам пропонуються зручності у вигляді паркінгу, закладів громадського харчування. Можна орендувати житло, скористатися послугами sup-борду.
Неподалік від озера Задорожнього є залізнична станція. Сюди ходять електротяги, що прямують з обласного центру до Моршина, Лавочного й Трускавця. Автомобілістам, які бажають тут відпочити, слід їхати в напрямку Миколаєва та повернути в напрямку села Дроговик, а далі, не доїжджаючи до залізничного переїзду, взяти напрямок праворуч.
Озеро Яворівського кар’єра
Найглибше озеро Львівської області носить назву Яворівського кар’єра. Його глибина подекуди становить аж 70 метрів, а загальний обсяг води перевищує 200 мільйонів кубометрів. Ця водойма штучна. Проект її створення був розроблений фахівцями Львівського інституту «Гідрохімпром» та реалізований в період з 2002 по 2006 рік. З міста Лева сюди можна дістатися за годину. Стільки ж часу займе подорож з міста Перемишль сусідньої Польщі.
Площу в сотню гектарів має так званий Городицький став. З точки зору фахівців це не зовсім озеро. Дана локація є природним озероподібним розширенням русла річки Верещиця. На початку 1960-х років його перетворили на ставкову систему рибного господарства, елементи якої розділяла дамба. Глибина у даній водоймі, поруч з якою знаходиться районний центр, містечко Городок, складає від 1,5 до 3, 3 метрів.
Топові водойми для вікенду чи відпустки
У прецедентів на незабутній відпочинок біля озера (Львівська область) є досить широкий вибір.
с.Коросно
Наприклад, можна вирушити до села Коросно, віддаленого від Львову на 41 км. До послуг відпочивальників тут пропонується турбаза «Гостинний двір». Вона розташована на узбережжі озерця, адаптованого для купання та дозвілля. Тут можна оселитися в готелі, відвідати лазню, засмагати на пляжі, що контролюється рятувальниками. Вхід на пляж коштує від 100 гривень, а відкритий він з 10.00 до 22.00.
с.Воля-Гомулецька
Автобусним маршрутом № 22 можна дістатися до озера, що в селі Воля-Гомулецька. Поруч із ним гостей приймає туристична база «Альбатрос» (вулиця Озерна, 6).
Шлях на авто від обласного центру сюди займе хвилин 20 – для цього доведеться подолати відстань у 16 км. Цю локацію варто обрати родинам із дітками – вхід у воду тут є пологим, а пляжна зона, в якій розташоване все необхідне, включно кав’ярні й магазинчики, вражає охайністю й чистотою.
Озеро в Брюховичах
Інший варіант, підходящий для сімейного дозвілля з малятами – озерце в Брюховичах. Заходити тут у воду буде зручно навіть найменшим відпочивальникам. Інфраструктура місцевого відпочинкового комплексу «Корса» пропонує послуги оренди різноманітних атрибутів дозвілля – можна взяти напрокат шезлонг або парасолю від сонця, човен, катамаран чи затишну альтанку. Для VIP-персон тут передбачена окрема зона підвищеної комфортності. На цій території може відпочити близько 40 осіб.
Шлях на авто сюди пролягає з центру міста Лева вулицею Курортною та Пляжною. Їздять до Брюховичів і рейсові автобуси – № 8 та № 22. Графік роботи пляжу: 9.00 – 21.00.
Бухта Вікінгів
Аналогічні години робити має й інша відпочинкова локація Львівщини – називається вона «Бухта Вікінгів». Адреса цього комплексу – Старе Село, віддалене від Львова на 24 км. Крім чистого озера для купання з пологим входом у воду, туристи знайдуть у даному місці купу атракціонів для активних розваг дітей та дорослих. Відпочивальники можуть в «Бухті вікінгів» розважитися в мотузковому парку, ігровому комплексі, відвідати СПА та покататися верхи, а ще порибалити.
Поїсти тут можна в місцевих рестораціях та барах, а вирушити озерними просторами на орендованому човні чи байдарці.
Запитання й відповіді для допитливих
- Скільки озер у Львівській області?
На території самого міста налічується 82 водойми, а в підпорядкованому йому обласному регіоні таких гідрологічних локацій в рази більше. Проте для відпочинку підходить далеко не кожне з цих озер. Причина – відсутність впорядкованих пляжних зон та неналежна якість води.
- В якому озері Львова влаштовують купання на Водохреще?
Це озерце знаходиться в парку «Горіховий гай». В останні роки його вигляд став набагато привабливішим. Львів’яни відвідують це місце родинами – дітям тут є де погратися, а ще поруч є кіноцентр «Lviv Film Center».
- Яке озеро найбільше люблять львівські рибалки?
Популярним у риболовів є озерце Вульки, що на території відпочинкового комплексу «Бережани», в 10 км від адміністративного центру області. Воно мілке, чисте, і риба зазвичай ловиться тут чудово.
- Яка турбаза з водною локацією є для відпочивальників найдорожчою?
Нею є водойма, що знаходиться в селищі Пасіки Зубицькі (вулиця Мазепи, 120). Вхід до пляжної зони тутешнього елітного відпочинкового комплексу «Отматан», розташованого за відповідною адресою, коштує для дорослих у будні 400 гривень, а вихідного дня – 500 гривень. За користування локацією дітьми віком від 3 років потрібно заплатити відповідно 250 та 350 гривень.
- Де на Львівщині можна знайти водойму з безкоштовним пляжем?
Таке загальнодоступне озеро знаходиться у парку «Здоров’я» райцентру Золочів. Автобуси вирушають сюди з міського автовокзалу Львову, що на вулиці Стрийській, 109.
- Який озерний пляж для туристів доступний цілодобово?
Він знаходиться в селі Суховоля, біля неглибокого озерця, яке місцеві мешканці називають Шутер. З обласного центру сюди курсує автобусний маршрут №184. Це затишне місце уподобане шанувальниками спокійного дозвілля, піщаного пляжу, запашного хвойного лісу та чистої води.
Тож відпочити біля озера на Львівщині точно є де. Обирайте той вид відпочинку, який вам подобається найбільше. А як дістатись до того чи іншого водоймища – ви тепер знаєте!