Ви навіть не уявляєте наскільки корисно та цікаво відвідувати музеї! Просвітництво дає людині стати частиною мистецтва, покращити своє сприйняття зовнішнього світу та інших людей. Емоції, отримані в таких місцях, залишають глибокий слід у пам’яті та дозволяють поглянути на звичайні речі через призму світових та історичних шедеврів.
У даній статті ми розглянемо всі музеї Києва, виділимо їх основні напрямки, дізнаємось всю необхідну інформацію для візиту. Практично всі вони розраховані для дорослих та дітей, просто необхідно враховувати вік та інтереси дитини, коли ви вирішили сходити усією родиною. А для дітей відвідати музеї Києва взагалі просто необхідно! Вони навчаться багатьом правилам поведінки, дізнаються нові терміни та збільшують свій словниковий запас, формується вміння орієнтуватися у часі, дивляться на музейні експонати. Саме тут можна пояснити дитині, навіщо зберігати пам’ятки культури та природи, а також навчити шанувати нематеріальні цінності.
Музей Води
Це дуже цікаве місце, де до всього можна торкатись, включати та перемикати, рухати, а також тут безліч цікавих спец ефектів. Згідно відгуків працюють дуже харизматичні та кмітливі екскурсоводи, тому монотонної інформації ви точно не почуєте.
Відмінне місце для дорослих, школярів та малюків! Ви побачите тропічні ливні, зможете пройти по руслу річок. Місце вибрано не випадково, все розташоване у старій водонапірній вежі. Під час екскурсій ви дізнаєтесь весь процес круговороту води у світі, потім спуститись на ліфті під землю та побачите, як формується очищення води та яким чином вона потрапляє у наші домівки. Вам розкажуть багато інформація про підземні та артезіанські води. Звичайно буде ще багато цікавої та корисної інформації, яку ви отримуєте завітавши до музею!
- Адреса: вулиця Михайла Грушевського, 1В.
- Телефон: +38(044)279-53-33. Працює з середи по неділю з 10 до 18 години.
- Ціни: 25 гривень для дорослих й 20 для дітей, тривалість екскурсії 4 години.
Державний музей Іграшок
Ну як можливо уявити дитинство без ляльок. Навіть дорослі, коли побачать чим вони грались у дитинстві почнуть ностальгувати. Якщо ви шукаєте музеї Києва для дітей цей варіант буде вдалим на 100%.
Незважаючи на те, що заклад був відкритий тільки у 2005 році, всі експонати збирали 80 років. Тут є старовинні музичні інструменти, конструкторі, машинки, різноманітні фігурки тварин та комах, величезна колекція ляльок як старих, так й нових. Тільки уявить 15 тисяч іграшок! Крім цього територія поділена на різні тематичні частини.
- Унікальні настільні ігри.
- Авторські та українські народні ляльки.
- Промислові зразки іграшок 30-90 років.
Дуже цікаві екскурсії, де можна відслідкувати історію виготовлення, методів створення та розвиток цієї сфери. Ви побачите новорічну ялинку, яку створили з курячих пір’їв, їжачків з соломи, пупсика-африканця, колекцію ляльок 17-19 століття та багато іншого. Єдина прикрість для діточок, що тут нічого не дозволять чіпати!
- Адреса: Кловський узвіз 8.
- Телефон: +38(044)253-54-00. Працює з вівторка по суботу з 10 до 18 години.
- Ціни: від 65 гривень за особу (залежить від кількості людей), тривалість екскурсії 3 години.
Музей природи
Ви шукаєте музеї Києва, які варто відвідати та дивовижно провести час? Вам саме сюди. Можете уявити ви просто гуляєте по центру сучасного міста й раптом опиняєтесь у печері з кісток мамонтів. Дорослі та діти можуть побачити, якою була земля у різні часи. Це місце зібрало у собі декілька закладів. Палеонтологічний, геологічний, археологічний, зоологічний та ботанічний музей. Уявляєте скільки тут цікавого! До речі колекція палеонтологічного вважається найбільшою у Європі.
Одному з самих старовинних експонатів археологічних розкопок понад 800 тисяч років. Також тут є діорама, де можна побачити як жили люди різних культур навіть мільйони років тому. Ви побачите все розмаїття рослинного та тваринного світу планети.
- Адреса: Кловський узвіз 8.
- Екскурсійне бюро: +38(044)235-62-66, 096-448-38-13. Приймає людей с четверга по неділю з 10 до 18 години
- Ціни: вартість повного квитка складає 160 гривень (студенти, школярі, інваліди 80 гривень). Тривалість залежить від обраної програми.
Авіаційний державний музей
Цікавий заклад не тільки для хлопців, а й дівчат. Відкрили його у 2003 році й зараз тут знаходиться понад 70 летальної техніки. Музей знаходиться поруч з Київським аеропортом, що дуже тематично. Відвідувачі самостійно можуть роздивлятись те, що їм найбільш цікаве. Якщо замовити екскурсовода, то ви отримуєте ще безліч цікавої інформації про літаки, гелікоптери та громадянську авіацію.
Так, дивитись ззовні класно, але ж набагато цікавіше опинитись у середині. Київ музеї авіації врахував цей факт, тому дозволено побувати в салоні літаків Ту-154, Іл-62 та вертольотів Мі-8 та Мі-26.
- Адреса: вулиця Медова, 1.
- Контакти: +38(044) 451-83-24. Працює з 10 до 16 години, крім понеділка
- Ціни: вартість квитка складає 160 гривень. Екскурсія триває від 1.5 до 3 годин.
Музей «Експериментаніум»
Це сучасні музеї Києва які відкривають точні науки з нового боку, проводять різноманітні експерименти з використанням новітніх технологій, розглядають хімічні, фізичні та біологічні процеси. Починати екскурсію можна з будь-якого залу. Головна перевага – це можливість брати експонати, експериментувати з ними, випробовувати, досліджувати та відчувати.
Багато анатомічних експонатів, які допомагають вивчити пристрій людського організму. Гіди створюють хмари, блискавки. Вчать левітувати, механіку, електрику та магнетизм, оптику, акустику та молекулярну фізику. Тут все набагато цікавіше ніж в звичайних шкільних підручниках.
- Адреса: вулиця Борщагівська 154.
- Контакти: +38(096)477-97-91. Середа/П’ятниця 3 12 до 18. Субота/неділя з 11 до 19 години. Понеділок/вівторок – вихідні
- Ціни: Діти 320 гривень, дорослі 350 гривень, також діють акційні пропозиції, наприклад 2+2 чи 2+1. Термін перебування залежить від обраних програм.
Планетарій
Ще один дивовижний заклад, який входить у перелік музеї в Києві та надасть змогу зануритись у світ зірок, інших планет та космосу. Це головний та найбільший планетарій в Україні, який відкрили у 1952 році.
Лекції проводять доктори наук та професори, тому інформація багатогранна, наукова та цікава. Ви можете побачити не тільки небо нашої країни, а й подивитись на зірки Південної та Північної півкуль нашої планети. Проводять декілька сенсів на день зважаючи на вік дітей, потрібність або інтерес до різних програм. Все зображення проецирується на стелю з діаметром 23 метри та висотою 12. Щоб не занудьгувати, тривалість одного сеансу складає 45 хвилин, потім можна відпочити та відкидати наступний.
- Адреса: вулиця Велика Васильківська, 57/3.
- Контакти: +38(044)(067) 338-19-91. Працює з 9:30 до 21:40, краще ознайомитись з афішею та часом на офіційному сайті.
- Ціни: Вартість квитка від 200 до 500 гривень.
Музей медуз
Дуже незвичне місце куди з задоволенням можна завітати усією родиною незважаючи на вік дітей. Далеко не всі музеї Києва знаходяться у глибоких підвальних приміщеннях. У вас складеться враження що ви пірнаєте саме під воду, адже одразу зустрінете стіни з водою та медузами, які оформлені гарним освітлюванням. Завдяки специфічному інтер’єру створюється ефектна ілюзія занурення в найглибші пласти океану, куди не проникає сонячне світло.
- Адреса: вулиця Хрещатик, 7.
- Телефони: +38 (095) 702-07-07 +38, (098) 702-07-07. Вт-Пт 11:00 – 20:00, Сб-Нд 10:00 – 20:00.
- Ціни: Діти до 4 років безкоштовно, понад 200 грн, дорослі 250 гривень.
Аптека-Музей
Унікальна колекція, яку зібрали звичайні люди знайшовши у себе вдома старовинні мензурки, ліки, шприці тощо. Є один винний зал, спочатку вам здасться, що для аптеки це дивно, але у давнині часи цей напій використовували для лікування. Тут можна відстежити історію аптечної справи, у закладі знаходиться 12 тематичних кімнат. Запашні трави, що киплять у колбах та тиглях невідомі субстанції, лікувальні фарби та багато іншого. Загалом понад 15 тисяч експонатів.
- Адреса: вулиця Притисько-Микільська, 7.
- Телефон: +38(044) 425-24-37. Без вихідних з 9 до 18 години.
- Ціни: звичайний квиток 80 грн, пільговий 60 гривень.
Музей воскових фігур
Шукаєте який музей в Києві найцікавіший та хочете побачити щось надзвичайне? Фігури настільки реалістичні, що здаються як справжні люди. Тут багато знаменитостей, а екскурсовод розповість вам багато цікавої інформації про їх життя та долю. Тут ви побачите багато кумирів, відомого футболіста Андрія Шевченко, Мадам Тюссо, Арнольда Шварценеггера, Юлію Тимошенко тощо.
- Адреса: Берестейський проспект, 29.
- Телефон: +38(093)390-11-04. З 11 до 19 години без перерви та вихідних днів.
- Ціни: Для дорослих 100 гривень для дітей 80.
Музей залізничної техніки
Тут зібрані експонати, яким вже понад 100 років. Тепловози, історичні вагони та потяги. Це своєрідна тематична виставка. Багато хто не знає, що цей заклад знаходиться поруч з центральним київським вокзалом, сюди можна завітати, коли довго чекаєш на потяг, для дітей тут буде також цікаво, адже можна зайти у середину та все ретельно роздивитись. Дозволять навіть залізти у вугільну топку. Самий цікавий експонат – це потяг 20 років, де збережений стиль того часу.
- Адреса: вулиця Привокзальна 1.
- Телефон: +38(044)503-70-05. З 8-00 до 20-00 кожного дня, перерва на обід із 12-00 до 13-00.
- Ціни: вартість 50 гривень, для дітей до 6 років безкоштовно.
Меморіал батьківщина мати та Мамаєва слобода
Якщо вишукаєте безкоштовні музеї Києва, то ця пам’ятка доступна завжди й у будь-який час. Це один з найголовніших символів столиці й України в цілому. Висота 102 метри. Дітки можуть занудьгувати, але місце для відвідування у місті просто обов’язкове.
- Адреса: вулиця Лаврська, 27.
Територія Мамаєвої слободи невелика. Незважаючи на це тут знаходиться близько ста експонатів, але особливе місце серед них займає Мамаєв курган, на якому встановлено кам’яну скіфську бабу.
Адреса: вулиця Михайла Донця, 2.
Музей історії Києва
Звичайно знайомитись зі столицею краще саме з цього місця. Тут зібрано безліч експонатів після археологічних розкопок саме на території міста. Деякі дотуються 13-16 століттям. Екскурсії дуже різні, ви зможете дізнатись багато цікавих та навіть вражаючих фактів про створення міста, його появу з самого початку. Відчути силу історії та справжній Український дух.
- Адреса: вулиця Богдана Хмельницького, 7.
- Телефон: +38(044)520-2825. Приймає гостей з середи по неділю з 12 до 19 години.
- Ціни: від 90 до 150 гривень за квиток.
Музей історичних коштовностей України
Ювелірне мистецтво виникло понад 5 тисяч років назад й тут ви побачите безліч прикрас вартість яких може бути просто шалена. Багато речей, які належали печенігам, половцям та воїнам Золотої Орди. Вироби українських ювелірів від 17 століття до сьогодення. Вони виготовлені за допомогою різних стилів, наприклад, литтям, гравіюванням, карбуванням.
- Адреса: вулиця Лаврська, 9.
- Контакти: +38(044)280-13-96. З вівторка по неділю з 10 до 18.
- Ціни: від 30 гривень.
Музей медицини
У закладі зібрано багато медичних інструментів, які використовували лікарі у різні часи, століття та епохи. Екскурсія складається з історій та розповідей про розвиток медичної науки, сміливості українських лікарів та неймовірних досягнень про винаходження різних ліків й препаратів. Самостійний огляд заборонено, тільки під наглядом гіда.
- Адреса: вулиця Богдана Хмельницького, 37.
- Контакти: +38(044)344-73-57. Без вихідних з 9 до 18.
- Ціни: квиток 50 гривень.
Музей книги та друкарства України
Заклад знаходиться у будівлі старої друкарні, що працювала з початку XVII століття протягом 300 років. Представлені старовинні рукописні книжки, та друкарні технології, які використовувались у різних роках. Ви думаєте побачити звичайні книжки? Ні, в бархатних та шкіряних палітурках, оформлені золотом та сріблом, факсимільні видання, а також мініатюрні та просто гігантськи книги. Тривалість екскурсії 45 хвилин
- Адреса: Киево-Печерская лавра корпус 9 та 10.
- Контакти: +38(044)280-79-76. Без вихідних з 9 до 18.
- Ціни: Дорослі 150 грн, діти 75 грн.
Музей Пирогово
Назва походить від села, де розташований музей – це 130 гектарів, де зібрано унікальні збори пам’яток народної архітектури з різних регіонів України.
Тут начебто все оживає та ви переноситесь на сотні років назад, бачите як працюють ковалі, ткачі, гончарі та інші ремісники, та дихаєте історію.
- Адреса: вулиця Академіка Тронько (с.Пирогове).
- Ціни: вартість квитка від 30до 50 гривень.
Музей Великої Вітчизняної війни
Відкрили у 1981 році до дня перемоги. Огляд можна проводити самостійно, без гіда та роздивитись бойову техніку, яку використовували під час другої світової війни. А також поруч знаходиться діорама, де зображені реалістичні зіткнення з противником.
- Адреса: вулиця Лаврська, 27.
- Контакти: +38(044)285-94-57. Кожного з 9 до 20.
- Ціни: 50 грн для дорослих та 30 грн для дітей та студентів.
Музей сучасного мистецтва
Відкрили його у 2003 році, а сьогодні вже зібрано практично 5000 витворів від 500 діячів різного виду мистецтва. У музеї працює бібліотека, у лекційному залі відбуваються лекції, семінари, майстер-класи та конференції.
- Адреса: вулиця Євгена Коновальця, 44-А.
- Контакти: +38(097)059-70-59. Приймає з понеділка по суботу з 11 до 19.
- Ціни: 50 грн для дорослих та 30 грн для дітей та студентів.
Київський музей хліба
Хліб всьому голова! Та наша славна Паляниця! Вам розкажуть про тонкощі випікання справжнього хліба, як його готували у печах багато років назад, а головне ви зможете скуштувати свіжу буханку як у дитинстві. Також купити різну випічку та смаколики й презентувати своїм рідним та друзям. У музеї зібрано понад 2000 експонатів, які розповідають про історію хліба.
- Адреса: вулиця Вишгородська, 19.
- Контакти: +38(044)430-02-60. Працює тільки на будніх днях 10:00–13:00, 14:00–15:00.
- Ціни: 30 гривень.
Тепер ви знаєте скільки в Києві музеїв основних, але це ще не все. У столиці працюють безліч різноманітних виставок, галерей, театрів тощо. Тому для культурного розвитку наша столиця постаралась на славу. Найцінніший вклад, який може зробити людина – це вклад у власний розвиток, тому розширюйте та поповнюйте свої знання!