Білл Гейтс – людина, що назавжди змінила галузь комп’ютерних технологій, чиє ім’я чув мабуть кожен на планеті Земля, чиї досягнення у цій сфері вже, мабуть, ніхто не перевершить. Сьогоднішня стаття присвячена біографії Білла Гейтса. Ми розкажемо про дитинство цього генія, про його батьків, а також пояснимо, чому і за яких обставин він став відомим та скільки заробляє на сьогоднішній день.
Дитинство та юність. Де народився і де навчався Білл Гейтс?
Вільям Генрі Гейтс, більш відомий для широкого загалу як Білл Гейтс, народився 1955 року, 28 жовтня у Сієтлі (штат Вашингтон). Родина Гейтсів відносилась до класу, що вважався вище середнього, і дізнавшись цю інформацію, багатьох відразу цікавить питання – ким були батьки Білла Гейтса?
Білл старший, закінчивши юридичну школу, одразу влаштувався на приватну практику. Ця посада не давала йому великих грошей, але допомогла пробитись по карʼєрних сходах. Також, він брався за безкоштовну роботу юриста, допомагаючи своїй громаді і впевнено завойовуючи їх повагу. Такий підхід до роботи був для нього ідеальним варіантом, адже він знаходив у ній сенс та отримував задоволення від процесу.
Матір Біла Гейтса – Мері після закінчення коледжу влаштувалась на роботу вчителькою і залишилась на цій посаді аж до першої декретної відпустки. Пізніше, коли діти вже не потребували стільки материнської уваги, Мері знову почала працювати та була членом ради директорів багатьох великих компаній.
У 13 років Білл вступив до підготовчої школи Лейксайд, де й написав свою першу компʼютерну програму. Його успішність не закінчувалась на математиці – він також мав чудові успіхи у англійській мові та природничих науках. Під час навчання Гейтс зустрів свого майбутнього друга та партнера – Пола Аллена, котрий був на два роки старший від нього. У 1970 році, в віці 15 років Пол і Білл запустили свою першу власну програму, що позволяла моніторити трафік в Сієтлі, вона принесла їм згодом 20 тисяч доларів.
Зрештою, їхні шляхи розійшлися по закінченню навчання, Пол вступив до Вашингтонського університету, а Білл – до Гарвардського. Жоден з них не закінчив навчання в закладах повністю.
Попри розлуку, їх спілкування ніколи не припинялося і одного разу Аллен продемонстрував Гейтсу статтю в журналі про міні – компʼютер Altair 8800 – вони обоє захопились його можливостями персональних обчислень. Тоді ж вони звʼязались з компанією – виробником (MITS) та запевнили їх, що розроблять для Altair програмне забезпечення. Натомість, генеральний директор компанії запросив їх у головний офіс в Альбукерке, спершу вирушив Аллен, з вже готовим ПЗ – все чудово спрацювало і незабаром до нього приєднався Білл. І ось 1975 рік – історичний момент заснування кореню Microsoft.
Історія успіху Білла Гейтса
Починаючи від заснування, компанія стрімко, не зупиняючись піднімалась по сходинках угору:
- 1978 рік – відкриття першого міжнародного офісу у Японії.
- 1979р. – головний офіс переміщається з Альбукерке до Вашингтона, з метою працевлаштування найкращих програмістів.
- 1979 рік – прибуток компанії сягнув 2,5 млн доларів.
- Початок партнерства з IBM – що не принесло Microsoft значних статків, але натомість, дало велике визнання у світі.
- 1985 рік – Microsoft випускає першу версію Windows.
Окрім бездоганного професіоналізму у сфері компʼютерних технологій, Білл Гейтс також відомий своєю гострою діловою хваткою та лідерськими завдатками. Саме його практичний підхід та здатність приймати складні рішення вплинули на стрімкий ріст компанії. Його якості допомогли йому подолати юридичні нюанси, конкуренцію та інші проблеми на шляху до успіху.
Скільки заробляє творець Майкрософт?
У 1986 році Білл Гейтс оприлюднив Microsoft і вартість однієї акції становила 21 долар. Білл же, в свою чергу, володів 45% акцій компанії і на той час його частка Microsoft коштувала 234 млн доларів.
І всього лиш за рік, коли акції компанії зросли в ціні до 90, 75 доларів – Білл Гейтс став мільярдером.
Він неодноразово був визнаний найбагатшою людиною світу, починаючи ще з 1995- го року. Станом на зараз, його статки оцінюються в 124 млрд доларів.
Три місця, де Білл Гейтс зберігає свої кошти:
- Нерухомість: ранчо площею 4,5 акра у Флориді, з особняком площею 12 864 фунти; будинок вартістю 43 мільйона у Каліфорнії і ще одна нерухомість у штаті площею 228 акрів.
- Автомобілі: Гейтс є завзятим колекціонером вишуканих авто.
- Акції. Станом на 2023 рік інвестиційний портфель благодійного фонду Мелінди та Білла становить 42,3 млрд доларів.
Також пропонуємо кілька цитат від самого Білла:
- «Радіти успіху – добре, але й слід приділяти значну увагу невдачам.»
- «Усім нам потрібні люди, які дадуть нам зворотній звʼязок – це наш спосіб вдосконалення.»
- «Для виконання важкої роботи я обираю ледачих людей, тому, що така людина знайде простий спосіб як це зробити.»
- «Нехай «я не знаю» для вас завжди буде «я ще не знаю».»
- «Програмне забезпечення – це прекрасне поєднання мистецтва і інженерії.»
- “У мої двадцять я ніколи не брав вихідних. Жодного.»
- «Якщо ти не можеш зробити це добре, зроби щонайменше так, щоб це виглядало добре.»
- «Твої найбільш незадоволені клієнти – це твій найкращий спосіб навчитись.»
- «Чотири кроки для мотивації: прогуляйся 30 хвилин, сфокусуйся на одній задачі, прибери своє робоче місце, почни з найлегшої частини.»
- «Чотири найважливіших слова в бізнесі: « what do you think?» (що ти думаєш?).»
До речі, більше відомих вислові творця Майкрософт можна прочитати у попередній статті: Білл Гейтс – ТОП 20 цитат Білла Гейтса про бізнес та гроші
Вплив Білла Гейтса на розвиток технологій та на світ загалом
За пів століття його проєкти перевернули з ніг на голову цілу галузь науки. Деякі з «проривів», які напряму мають звʼязок з Біллом:
- Виробництво сучасних Smart TV з усіх їх функціоналом.
- Представлення світу кишенькових компʼютерів – що стали попередниками сучасних планшетів та смартфонів;
- Запуск Xbox Live познайомив світ з онлайн іграми, що згодом стало прикладом для Sony PlayStation.
Окремої уваги слід приділити відносно молодій їх інновації – MS Word. «Я можу робити із текстом все, що завгодно – видаляти, повертати, редагувати, перезаписувати, друкувати, зробити шрифт жирним, похилим, корегувати відступи. Це просто блаженство» – такий відгук про Microsoft Word у 2012 році дав ірландський журналіст Джон Нотон, у своїй статті для The Guardian.
Зараз Білл та Мелінда Гейтс також прогресивно інтегрують технології у медицину.
GatesFoundation – компанія, що підтримує та інвестує в нові ідеї людей зі всього світу. Основні напрямки роботи компанії:
- Гендерна рівність – створено спеціальний відділ, що працює над тим, щоб жінки та дівчата у країнах Африки та Південної Азії могли бути здоровими, мали право на вибір, право заробляти самостійно гроші та виступати в якості лідерів в своїй місцевості.
- Глобальний розвиток – відділ, що сприяє розвитку у сферах охорони здоровʼя, товарів та послуг у найбідніших громадах світу.
- Програма США – проєкт направлений на те, щоб кожен, хто проживає у штатах, незалежно від раси, статі, соціального статусу, чи етнічного походження могли навчатись та розвиватися.
Перші фінансування GatesFoundation виконувала ще з 1994 року.
Цікаві факти про Білла Гейтса
- Кожен день Білла Гейтса запланований з точністю до хвилини – дисципліна у нього понад усе.
- Басейн у будинку Білла має підводну музичну систему.
- На щорічному іспиті у середній школі він набрав 1590 з максимальних 1600.
- Вже будучи мільйонером, Гейтс подорожував економ – класом, зараз він володіє своїм рейсом і вважає це марнотратством.
- За його словами, він має намір передати в спадщину дітям лише по 10 млн доларів з власних статків, а решту суми передати на благодійність.
- У 1997 році Apple була на межі банкрутства, тоді Гейтс інвестував в компанію 150 млн доларів, на що Джобс йому сказав «Дякую, Білле. Світ став кращим місцем».
- Під час навчання у школі, за проханням керівництва закладу, написав програму, яка автоматично формувала розклади для класів. Тоді ж, він хитро скористався можливістю та зробив так, щоб його помістили до класу з великою кількістю красивих дівчат.
- Білл Гейтс тричі був заарештований та неодноразово оштрафований за швидку їзду, порушення правил дорожнього руху, водіння без прав та суперечки з поліцією.
- У 1994 році Білл і Мелінда одружились. Для того, щоб уникнути зайвої уваги, було запрошено вузьке коло родичів та близьких. А для того, щоб позбутись зайвих очей, Гейтс забронював усі номера в готелі на острові Ланаї і орендував усі вертольоти, що могли б долетіти до нього.
- Не зважаючи на інвестицію, про яку ми згадували раніше від Гейтса Джобсу, у 2012 році Мелінда Гейтс заявила, що їхнім дітям заборонено користуватись продуктами Apple.
- Білл та Мелінда зустрілись в Microsoft.
- У підлітковому віці Гейтс прочитав усю серію книг «Всесвітня енциклопедія».
- На початку існування Microsoft, Білл Гейтс запамʼятовував номерні знаки своїх працівників, щоб відслідковувати їхній прихід на роботу та вихід з неї. Відмовився Білл від цієї звички коли працівників стало надто багато.
- У Гейтса є колекція автомобілів Porsche.
- Сам Білл зазначає, що якщо б Microsoft не «вистрілила» то ймовірно, він б займався дослідженням штучного інтелекту.
- Улюблені музичні гурти Білла – Weezer та U2.
- За рік бізнесмен читає близько 50 книг і вважає це досі основним способом, за допомогою якого він може дізнатись щось нове, або перевірити свої знання.
- Найбільше про що шкодує Гейтс, за його словами, це те, що він не знає іноземних мов.
Часто Білла Гейтса згадують як аргумент того, що вища освіта не є обовʼязковою та важливою. Проте, один випадок – не закономірність. Він з дитинства займався своїм розвитком, був всебічно заінтересований, розширяв свої комунікації та рід діяльності. Також важливими є риси характеру, які є золотою жилою підприємців – впевненість, вміння йти на здоровий ризик, самокритика та певного роду хитрість.
Це не обовʼязково означає, що для того щоб досягти успіху ви повинні мати усі ці якості. Біографія таких людей як Білл Гейтс, дослідження того, чому він такий відомий та багатий має слугувати як щось, що може вас надихнути. Висновок простий – те, що створив Білл Гейтс знову не створити, не слід зосереджувати свою увагу на деталях та пробувати повторити чиюсь долю. Варто дослідити власні сильні сторони та навчитись їх застосовувати на практиці, отримувати задоволення від того, що робите і ніколи не покладати рук із-за невдач на шляху, адже саме завдяки ним в нас є змога стати кращими.