Важко уявити господарів земельних ділянок, які не використовують газонокосарки, адже вони дійсно значно полегшують догляд за газоном. З таким інструментом набагато швидше впоратись з великою кількістю бур’янів на городі, зберегти сили та час, а працювати з ним – тільки в радість (звісно за умови, що це справді якісна та хороша газонокосарка). Вибір такого приладу дуже важливий, адже він повинен підходити до ваших вимог та виконувати необхідний функціонал, при цьому маючи оптимальну ціну для вашого гаманця.
У даній статті ми розповімо, як вибрати газонокосарку, на що в першу чергу треба звернути увагу, розглянемо їх види та наведемо кілька кращих варіантів від відомих та перевірених виробників.
Ключові критерії для вибору газонокосарки
Основний критерій для гарної покупки: вид газонокосарки, її двигун та засіб живлення. Виготовляють їх у чотирьох варіантах:
- Механічні (ручні).
- Електричні.
- Бензинові.
- Акумуляторні.
Самі доступні це ручні, така газонокосарка для газону невеликих розмірів, власнику не потрібно нічого підключати або заливати, треба просто котити її по траві, а ножі механічно її ріжуть.

Дуже зручна акумуляторна газонокосарка вона легка, дозволяє рухатись вільно, добратись до необхідних ділянок та не залежати від проводів. Але вони і коштують пристойно, є моделі з одним чи двома акумуляторами у комплекті, їх потужність також важливий критерій, краще всього для таких робіт обирати від 4 Ач.
Прилади, які працюють з бензиновим двигуном не легкі, підходять для великих площ, гучні, найчастіше основна частина зверху (такі прилади ще називають мотокосами), вони кріпляться на ременях до плечей. Бензинова газонокосарка також надає переваги вільного пересування, а в нових варіаціях для зручності двигуни вже встановлюють внизу.
Агрегати на електриці працюють від однофазної мережі, не вимагають наявності паливної суміші. Це значно спрощує догляд та обслуговування. Для запуску роботи не потрібна підготовка, що знижує тимчасові витрати на догляд за ділянкою, тому електрична газонокосарка – це оптимальний вибір для невеликої площі. Вони мають різну потужність, на ринку найпопулярніші від 800 до 2500 Ватт.
Для вдалого агрегату поміркуйте над його живленням та оберіть для себе самий вигідний варіант, а далі вже треба звертати увагу на технічні характеристики кожної марки, адже принцип роботи в них не дуже відрізняється, а ось можливості, зручність, ергономічність та дизайн суттєво, отже дізнаємось про найкращі газонокосарки та наведемо приклади моделей.
Топ-10 найкращих газонокосарок для газону
Виробників неймовірна кількість, є фірмові, які роблять на заводах, в Японії, Німеччині та інших європейських країнах, є виробництво в Україні. Звісно, Китай також надає безліч варіантів, але тут треба бути обережним, можна натрапити на не дуже якісні прилади, які швидко вийдуть з ладу.
Honda HRX 476 XB

Вже пройшло понад 60 років, як ця фірма випустила свою першу газонокосарку. У даній моделі дуже легко регулюється швидкість, подвійні ножі Multi Cut, економічний бензиновий двигун, зручна ручка для керування з системою Roto-stop, фільтрація та металевий травозбірник. В ній зібрані інноваційні інженерні технології, якість гарантована. Країна виробник – Франція. Ціна від 40 до 50 тисяч гривень.
Bosch Rotak 37 Li

Акумуляторний агрегат відомої фірми. Безщітковий двигун із системою Powerdrive LI+, що живиться від потужного літій-іонного акумулятора 36 В/4 Ач, який йде з нею у комплекті, заряджається повністю всього за півтори години. Чудова продуктивність стрижки та ефективна обробка скошеного рослинного матеріалу завдяки загартованому сталевому ножу. Легка у користування, зручні та ергономічні ручку, жорсткий каркас для збору скошеною трави. Підійде для газонів середнього розміру. Вартість від 18000 до 22000 гривень.
Makita ELM4621

Відомий виробник не тільки газонокосарок, а й різноманітного професійного інструменту. Завдяки унікальному та інноваційному розташуванню коліс, дозволяє працювати у важкодоступних місцях (біля парканів, заборів, бордюрів). Траво збірник комбінований з пластику й тканини. Модель електрична з потужним двигуном 1800 Ватт. Компактна та легка з приємною ціною для такої якості від 20 тисяч гривень.
Stihl RM 448 TX

Бензинова, самохідна модель, які ідеально підходить для газонів різної площі. Система керування інтуїтивно зрозуміла та не викликає складностей. Завдяки складній рукояті легко переносити та транспортувати. Для отримання найкращого результату можна обирати з трьох режимів систем різання. Вартість від 17 тисяч грн. Компактна та важить небагато.
Flymo Speedi-Mo 360C

Бюджетна та надійна модель китайського виробництва, ціна якої складає від 9000 гривень. Електрична з щітковим (синхронним) двигуном, потужністю 1.5 КВт. Багатофункціональна з великим контейнером для збору трави, довгий шнур 12 метрів. П’ять режимів для регулювання висоти різу.
Einhell GC-EM 1536

Найкращий варіант для невеличких газонів та садівників-любителів. Легенька, компактна, функціональна з пластиковим траво збірником, а ціна від 3000 грн. Живиться за допомогою мережі 220В, однофазна, потужність двигуна 1000 Вт. Гарний результат роботи, легко справляється під кущами та деревами, відмінно маневрує та проста в експлуатації. Німецький, якісний виробник, який надає гарантію три роки.
WORX WG779E

Акумуляторний агрегат з м’яким траво збірником, в комплекті якого 2 літій іонні акумулятори по 2.5 Ач. Дуже зручно, коли один заряджаються, то роботу можна не припиняти, а просто вставити запасний. Невелика вага та роторна система різу. Ціна від 12 до 14 тисяч.
ALKO Easy 5.10 SP-S
Відомий бренд у всьому світі, який виготовляє не тільки побутові газонокосарки, а й навіть великі роботи-трактори для роботи на великих територіях (поля для гольфу, футболу, парки тощо). Це бензинова багатофункціональна модель орієнтована на професійне користування, неймовірна якість та простота, а коштує від 19 тисяч грн, має функцію мульчування, дуже потужний двигун, самохідна та впорається навіть з рельєфною поверхнею. Доступна вартість 20000 грн.
Ryobi RLM36X41H40

Японський бренд, відрізняється неймовірною якістю та функціоналом, це справжні трудяги, які здатні служити багато років. Стильна, потужна з мульчуванням. У комплекті один акумулятор на 4 Ач/36 вольт. Складна й зручна ручка, відмінно працює у різних місцях.
GRUNFELD YT5139

Бюджетна електрична газонокосарка з кіловатним двигуном, вартує до 3000 тисяч. Три рівні висоти косіння, несамохідна треба штовхати, дуже легка всього 7 кілограмів.
Порівняння газонокосарок за ключовими параметрами
Наведений ТОП газонокосарок відрізняється загальними характеристиками, які дуже важливі для правильного вибору. Звичайно тип приводу (бензо, електро, акумулятор) кожен обирає враховуючи на власні потреби та можливості, тому головний параметри – це ширина та висота косіння:
- Honda 47 см, 25-79 мм.
- Bosch 37 см, 20-70 мм.
- Makita 46 см, 20-75 мм.
- Flymo 36 см, 20-60 мм.
- Stihl 51 см, 25-75 мм.
- Einhell 32 см, 20-60 мм.
- Worx 34 см, 20-70 мм.
- RYOBI 40 см, 20-70 мм.
- AL-KO 51 см, 30-75 мм.
- GRUNFELD 32 см, 25-55 мм.
Це основні параметри для отримання необхідного зовнішнього вигляду газону, всі інші додаткові характеристики прописані в інструкціях до експлуатації. Дуже важлива й площа для оброблювання, в усіх моделях вона різна.

Як вибрати газонокосарку? Рекомендації
Коли площа невелика, та поряд є доступ до мережі, звісно краще обирати електричні моделі, вони дешевші та легші, а коли навпаки, зупинятись на акумуляторних чи бензинових. Механічні не впораються з великою кількістю трави, а також з ними складно у важкодоступних місцях.
Ще кілька порад:
- Звертайте увагу на діаметр коліс, чим він більший, тим краще та легше пересувається агрегат.
- В багатьох моделях відсутні збірники, а на фото в оголошенні вони є, тому цю інформацію завжди треба уточнювати у продавців. Теж саме стосується й акумуляторних моделей, не всі йдуть з ними у комплекті, наприклад, Райобі, Макіта, Бош, Алко мають універсальні системи, де заживити одним акумулятором можна шуруповерт, косарку, тример або дриль.
- Гарні результати досягаються тільки завдяки високим обертам двигунів.
- Недорогі електричні та бензинові моделі виготовляють з ударостійкого пластику, більш потужні та надійніші роблять зі сталі, а в професійних серіях використовують алюміній.
- Якщо ви вирощуєте рослини та маєте город, функція мульчування важлива – це безкоштовні, легкодоступні та органічні добрива.
Тверді збірники значно легше вичищати, мити та висипати з них на відміну від м’яких, які застосовують у дуже потужних моделях, через високий тиск повітря. Ще є варіанти зі звичайним викидом трави з боку.
Висновок
Зверніть увагу, що ціни які вказані в статті діють тільки на момент її публікації, з часом вони можуть змінюватись, а ще виробники часто проводять акції, або збільшують вартість під сезон (квітень, травень) й зменшують її взимку.
Однією з головних переваг використання газонокосарки є можливість прибирати траву рівномірно та швидко. Крім того, такий прилад допомагає покращити стан трави. Регулярна стрижка лужка дозволяє видаляти мертве листя, травинки та мох, які ускладнюють зростання здорової зелені. Тож обирайте свою ідеальну газонокосарку і нехай вона прослужить вам максимально довго та ефективно!
Також рекомендуємо до уваги статтю про – ТОП 10 болгарок для роботи з металом — найкращі моделі