Безліч наших співвітчизників віддають перевагу відпочинку в холодну пору року, що відкриває можливість насолодитися засніженими краєвидами та зайнятися зимовими видами розваг, які дарують драйв, наснагу й бадьорість.
Про те, що в Україні пропонують любителям таких відпусток та вікендів чудовий лижний відпочинок Карпати, відомо практично всім.
А дізнатися про курортні локації відповідної специфіки, які набули найбільшої популярності й найвищого рейтингу, можна, прочитавши цей текст до кінця.
1. Буковель
Безсумнівний лідер, який приваблює найбільше туристів і з різних куточків нашої країни, і з зарубіжжя.
Розташований на висоті близько 920 метрів над рівнем моря, Буковель манить тисячі відпочивальників своїми неймовірно гарними гірськими панорамами та преміальним, відповідним найвищим європейським стандартам сервісом.
Територія даного легендарного курорту включає 62 спуски для лижників та сноубордистів загальною протяжністю півсотні кілометрів.
Відпочинок на Буковелі варто розглянути як лижникам із досвідом, так і тим, хто шукає гірськолижні курорти для новачків. Тутешні траси мають кольорове маркування, відповідне рівню їх складності. Спуски для початківців позначені синім кольором, лижні шляхи середньої складності – червоним, а найскладніші – чорним.
Додаткові переваги Буковелі – можливість бальнеологічного лікування (тут є цілющі мінеральні джерела), широкий діапазон цін готелів та іншого орендовано житла.
Найдешевша кімната тут обійдеться як мінімум 700 гривень на добу. Середня вартість номера складає в готелях-віллах «Вікторія», «Анет» та «Shale MarSo» складає 2-3 тисячі одиниць національної валюти за одну ніч. А апартаменти преміум-класу обійдуться вибагливим та заможним курортникам від 5000 грн («Лоїза») і навіть від 10000 грн («Здибанка»).
Ті, кого цікавить лижний відпочинок (Україна) в Буковелі, можуть дістатися до нього, приїхавши залізничним транспортом у Яремче або Івано-Франківськ. Звідси до відповідної локації прямують маршрутки.
2. Славське
Це курортне селище, популярне у лижників із різним рівнем досвіду. Професіоналів даного зимового виду спорту та початківців тут чекає 11 засніжених спусків-трас. Висота найнижчої з них складає близько 1 км, а найвищої – 1,6 км.
А ще Славське відоме своїм найдовшим в Україні крісельним витягом завдовжки 2,7 км та тим, що саме ця «точка» є місцем проведення різноманітних турнірів і тренуваннь вітчизняної олімпійської збірної.
Не всі українські курорти з лижними трасами можуть похвалитися настільки приємним та м’яким гірським кліматом, який він є у Славському.
Додаткова перевага даного куточка Прикарпаття – розвинена туристична інфраструктура. Любителі нічних розваг оцінять тутешні бари й ресторації, а допитливі мандрівники залюбки приєднаються до цікавих екскурсій.
Відпочивальники з обмеженими фінансовими можливостями тут можуть забронювати номер за вартістю від 600-700 гривень на базах відпочинку «Тростян», «Коло друзів» та «Гірський світанок». У межах від 1,5-3 тисяч за добу обійдеться перебування в готелях «Фортеця», «Смерічка» та «Терем». А прибічників королівських апартаментів точно не розчарує вибір на користь готельно-відпочинкового комплексу «Шале Золота Підкова» (від 15 000 гривень на добу).
Зі Львова, Сколе та Стрия до Славського можна доїхати потягом або автобусом. Шлях власним авто сюди пролягає дорогою М-06, але взимку вона може бути засніженою, що ускладнить проїзд.
3. Драгобрат
Вибір тих, кого цікавлять відомі гірськолижні курорти України, віддалені від місцевих містечок та селищ, що дають можливість насолодитися усамітненням в гармонії з чарівною карпатською природою.
На відміну від вищезгаданих курортів, тут чимало трас, загальна кількість яких налічує два десятки протяжністю приблизно 10 кілометрів, пролягає лісом.
Саме тому колоритний і гостинний Драгобат, знаменитий такими фрістайл-трасами міжнародного значення, уподобали істинні фанати драйву та екстриму, яким у повсякденному життя явно бракує адреналіну.
Висота розташування цього гірськолижного комплексу над рівнем моря – 1500 метрів. Відмінність Драгобата від конкурентних локацій у тому, що сніговий покрив утворюється тут ще в листопаді, а розтає він лише наприкінці квітня.
Всі інші відомі регіони, де є лижні траси в Карпатах, мають коротший сезон катання.
Єдиний нюанс цього місця – складність приїзду до нього. Завсідники даного туристичного об’єкту спершу добираються до селища Ясеня, що на Івано-Франківщині, а потім звідти доїжджають до Драгобату позашляховиком. Для авто іншої категорії відповідний підйом є неможливим.
Номер від 1600 гривень за добу тут можна зняти в готелі «Zelena Dacha», а, наприклад, постояльці готельного закладу «Янтри» платять за ночівлю від 3800 гривень.
4. Пилипець
Це затишний куточок Закарпаття на території Міжгірського району, який обирають любителі екстремальних зимових розваг та поціновувачі засніжених гірських пейзажів казкової краси.
Пилипець актуальний для мандрівників, які шукають недорогі, бюджетні гірськолижні курорти України з гідним сервісом.
Це одна з небагатьох локацій, в якій не вдаються до штучних засніжень, покладаючись на мудрість природи, що подбає про вчасний старт сезону. А відстежується стан придатності до катання тутешніх спусків, протяжність яких близько 20 км, системою веб-камер.
Загалом за сприятливих умов зимовий відпочинок у Пилипці є дуже схожим на той, що в Драгобаті, але він тут обходиться курортникам набагато дешевше.
Наприклад, постояльці місцевого гостьового будинку «Лісовий» можуть зняти в ньому комфортне двомісне житло від 400 грн за добу, а гості садиби «Sunny House» – аналогічний номер для 2-х осіб від 950 грн.
Дістатися до курорту Пилипець, що пропонує омріяні любителями активного зимового відпочинку лижні траси (Карпати), нескладно. Спершу слід приїхати залізницею до станції Воловець, а потім пересісти на маршрутне таксі.
5. Яблуниця
Один із улюблених лижниками нашої країни та європейського зарубіжжя курортів Івано-Франківщини, що частково захоплює територію Яблуницького перевалу. Висота над рівнем моря Яблуниці складає 931 метр.
Переваги відпочинку у цьому курортному селищі – демократичні ціни загалом та великий вибір пропозицій житла для мандрівників. Відпочивальники з обмеженим бюджетом можуть зняти зовсім дешево (від 150 гривень) скромну кімнату в приватному секторі або спальне місце в ній.
Такі доступні послуги надає садиба «Зарінок», «Віталія» та «У Василини». Відносно небагато коштів витратять на гірськолижний відпочинок в Україні у відповідному місці і ті туристи, які оберуть готелі. Так, номер у готельчику «Гуцульська спадщина» обійдеться від 1000 UAN, а в помешканні «Хатинка» – від 1520 UAN.
Дорожче апартаменти пропонує орендувати готель «Краєвид» – від 3360 UAN.
Цікаво, що культові карпатські курорти Драгобат і Буковель знаходяться від Яблуниці недалеко. Тож під час відпочинку є можливість відвідати одразу три ці локації, попередньо продумавши план відповідної зимової відпустки в горах.
Приїхати в Яблуницю можна потягом, що прямує зі Львова на Рахів. Зійти слід на станції Татарів. Маршрутки сюди ходять з Івано-Франківська та Рахова, а рейсові автобуси – з Рахова й Мукачева.
6. «Плай»
Розповідаючи про кращі гірськолижні курорти України, не можна оминути увагою Плай, що на Львівщині.
Унікальність цієї локації в тому, що вона серед конкурентів є наймолодшою, відкритою 2007 року, та найбільш компактною – площа даного туристичного об’єкту невелика.
Попри мініатюрність, на Плаї знайшлося місце шістьом повноцінним лижним трасам. А оскільки тут використовується новітнє обладнання для створення штучного снігу, претенденти на лижний спуск під час відпочинку взимку на стан погоди можуть не зважати взагалі.
Проте у даного однозначно чудового курорту є свій нюанс – він у порівнянні з аналоговими локаціями доволі дорогий. Тутешні високі ціни пояснюються значними інвестиціями, що були вкладені в розбудову інфраструктури Плаю. Наприклад, апартаменти у віллі «Карпатська садиба» обійдуться її орендарям від 10 тисяч UAN на добу, а в шале «Тіні предків», що в 6 км від центру курорту, – як мінімум у 6500 гривень.
Статусні мандрівники, які, розглянувши різні гірськолижні курорти Карпат, зупиняють вибір на Плаї, їдуть спершу залізницею до станції Сколе, а потім дістаються сюди маршруткою або на таксі.
7. «Красія»
Таку назву має туристичний об’єкт, що знаходиться в Закарпатті, практично в гірському селі Вишка.
Красії віддають перевагу ті, хто хочу пізнати в період відпустки не лише яскраве відчуття адреналіну й динамічності, спускаючись із засніжених гір, але й поєднати такий екстрим з неперевершеною релаксацією, радістю єднання з природою.
Ця курортна місцевість вражає своїх гостей панорамами, що заворожують погляд, та спокійною й гостинною атмосферою.
Вона стане відмінним вибором для тих, хто шукає лижні курорти для сімей із дітьми. Тут є траси як для професійних лижників, так і для новачків цього виду спорту, що прагнуть освоїти його ази. З юними відпочивальниками та лижниками-початківцями працюють інструктори місцевої спортивної школи.
Крісельних витягів у Красії лише два, зате саме в цьому осередку гірськолижного відпочинку розташовується найдовший в Україні спуск. Довжина відповідної лижної траси складає 3,5 кілометри.
Ціни на житло для відпочивальників тут загалом доступні. Наприклад, двомісний номер у приватних садибах «Калинка» та «Пальміра» обійдеться від 900-100 гривень на добу, а ночівля в максимально комфортабельному готельному закладі «Біля струмка», що практично поруч із підйомником, – приблизно 6 тис. UAN.
Щоб дістатися до села Вишка, в якому знаходиться Красія, що ввійшла в ТОП гірськолижних курортів України, слід вирушати залізницею до обласного центру Закарпаття. А в Ужгороді потрібно пересісти на залізничну гілку в напрямку Львова та Самбору. Виходити слід на станції «Кострино».
8. Яремче
Це містечко є також відмінним рішенням для родинного відпочинку холодної пори. Воно підійде для мандрівників, що стають на лижі вперше. Освоїти ази лижного спорту тут можна на одній із двох пологих, призначених для новачків такої активної розваги трас.
Обирають Яремче не надто вибагливі туристи, що розраховують на лояльні ціни як на житло, так і на харчування в місцевих ресторанчиках.
Родзинками цього славнозвісного куточка Закарпаття є купа дивовижних пам’яток природи. Тут мандрівникам місцеві гіди пропонують оцінити велич бурхливого водоспаду Пробій, вирушити стежкою Довбуша та побувати на сувенірному ринку.
Якщо вас цікавить, де є гірськолижні курорти, підходящі для розміреного відпочинку з екскурсіями, зверніть увагу на Яремче.
Звідси до Буковелі ходять маршрутки. Підйомник у даній відпочинковій зоні лише один. Житло в цьому місті можна орендувати як за помірну плату, так і дорого. Так, одна доба перебування в «Говерлі» змусить постояльців заплатити від 1400 грн за двомісний номер, а розкішні апартаменти СПА-готелю «Романтик» коштують близько 10 тисяч одиниць національної української валюти за ніч.
Дістатися до Яремче можна потягом, що прямує на Рахів, або автобусом з усіх довколишні міст та селищ, в тому числі з Івано-Франківська,Ужгорода, Яблуниці, Микуличина, Ворохти, Верховини й Делятина.
9. Мигово
Це селище Буковини, яке має власний, неповторний і своєрідний автентичний колорит. Знаходиться воно на території Чернівецької області.
Мигово вважається порівняно молодим гірськолижним курортом з чотирма трасами, одна з яких обладнана для катання на сноубордах. Загальна протяжність цих гірських спусків складає близько 3,5 кілометри.
Відвідування даної локації дає можливість поєднати активні зимові розваги з ознайомленням із традиціями, звичаями та етнічною культурою буковинців. Тут є джерело з цілющою мінеральною водою, водоспад та красиве озеро Майдан.
Ціни на житло в місцевих готельних закладах не можна назвати занадто високими, проте вони мають широкий діапазон, від 900 до 4000 UAN за добу.
Дістатись до гірськолижно-туристичного комплексу Мигово можна із Чернівців на маршрутці або рейсовому автобусі. У разі подорожі на автомобілі, слід рухатися трасою, що веде від Чернівців до Коломиї.
10. Гвоздів
Щоб покататися й відпочити в цьому місті, туристам не знадобиться вирушати в Карпати – для лижників є в нашій країні ще один курорт, який знаходиться на території Київської області.
У даному курортному комплексі, що розташовується в Обухівському районі, в оточенні лісової зони й має власне озеро, передбачено все для активного відпочинку.
Відомо, що схили ландшафту Говоздіва під час зйомок декількох фільмів використовували вітчизняні кінематографісти, а ще на них відбувалися спортивні змагання.
Щоправда, на даний час ця локація тимчасово для відвідувачів зачинена з технічних причин.
Гірськолижні курорти України: Висновок
У статті наведений перелік курортних комплексів із лижними трасами, які в нашій країні, згідно відгуків та рейтингу популярності, є топовими. Але своїх шанувальників мають і інші, маловідомі гірськолижні зони відпочинку. До них, наприклад, можна віднести Крутогір на Львівщині та Поляну на Закарпатті.