Умовою можливості використання смартфонів та інших мобільних гаджетів є зарядженість їхнього елемента живлення. Зазвичай втрачений ресурс АКБ цих пристроїв відновлюється підключенням їх до стаціонарної електромережі. А коли доступ до розетки відсутній чи має місце відключення електропостачання, відновити працездатність телефонів, планшетів тощо допомагають повербанки.
Про класифікацію таких девайсів, які ще називають портативними зарядними пристроями (ПЗП) або універсальними мобільними батареями (УМБ), специфіку їх вибору, топових виробників такої продукції та кращі її моделі детально розповідається далі.
Види повербанків
Ці популярні аксесуари класифікують за кількома критеріями, кожен із яких є певною технічною характеристикою портативних батарей.

- Ємність
Компактні моделі від 3000 до 6000 мАг, що важать 200-400г, підійдуть для заряджання телефонів та інших невеличких девайсів. Але для відновлення ресурсу АКБ ноутбука та планшету вони здебільшого є маломісткими.
ПЗП 7000-15000 мАг мають аналогічну масу й габарити, проте вони є продуктивнішими. Ці повербанки для планшетів та ноутбуків підійдуть, причому дозволять відповідні гаджети заряджати як мінімуму двічі.
Моделі понад 15000 мАг важчі, але універсальні. Підходять вони для багаторазового заряджання будь-якої мобільної електроніки.
- Потужність
Цей показник залежить від місткості ПЗП. На вхідну потужність девайса також впливають потужності вхідного USB-порту/портів та зарядного кабелю.
Для УМБ ємністю до 20000 мАг вхідна потужність має бути від 18 до 22,5 Вт, а якщо їх місткість вища – відповідне значення має становити 40-50 Вт.
- Входи та виходи підключення
Такі зарядні пристрої обладнуються різними інтерфейсами. Найчастіше повербанки для подорожей мають порт USB Type C (вважається найсучаснішим та універсальним), USB Type A (вихідний порт) та Micro USB (має істотно нижчу швидкість заряджання та слугує для підключення смартфонів минулих поколінь).
Гаджети від Apple, випущені понад два роки тому, можуть заряджатися через роз’єм Lightning.
- Спектр додаткових функцій
Наразі в продажу можна знайти Power Bank, що підтримують опцію бездротової та швидкісної зарядки, обладнуються інтегрованими або розкладними сонячними панелями та здатні показувати світлодіодними індикаторами або цифрами на дисплеї ступінь зарядженості.
До несприятливих умов експлуатації адаптовані повербанки для смартфонів та інших мобільних гаджетів, конструкції яких отримали стандарт захисту від вологи та пилу ІР67 та ІР68, а також протиударний прогумований корпус. Деякі моделі можуть слугувати додатково ліхтариком.
Як вибрати повербанк: рекомендації
Обираючи ПЗП, зверніть увагу на ряд моментів, кожен із яких має значення:

- для заряджання телефону в умовах міста підійдуть маломісткі варіанти до 10000 мАг, а аналоги з ємністю 20000 мАг дозволять заряджати смартфон 3 або 4 рази;
- якщо для вас у пріоритеті заряджання швидкісне, віддайте перевагу УМБ, що підтримують Quick Charge 3.0 або 4.0;
- найшвидше відновлюють свій втрачений ресурс від електромережі моделі із вхідним роз’ємом потужністю 18-45 Вт;
- користувачам, що шукають повербанк для довгих подорожей, варто обирати портативні батареї з корпусом, захищеним від води і пилу, із сонячними батареями та літій-полімерним акумулятором;
- для заряджання ноутбуків доцільно купити ПЗП від 30000 мАг з показником вихідної потужності від 50 Вт;
- сумісні зі смарт-годинниками моделі підтримують протокол зарядки Smart IC або опцію інтелектуальної зарядки;
- пристрої легкі та найкомпактніші зазвичай є малопотужними – вони є не найкращим варіантом для мобільних телефонів дорогого цінового сегменту.
Більш потужні моделі Power Bank мають передбачений виробником захист від перенапруги, тому вони є надійнішими та безпечнішими.
Провідні бренди повербанків
Найвищий рейтинг в Україні мають такі всесвітньо відомі компанії, що займаються розробками і випуском УМБ:
- Xiaomi. Міжнародна корпорація, яка також спеціалізується на виготовленні мобільних гаджетів. ПЗП її виробництва поєднують в собі сучасний дизайн, механічну міцність та безпечність експлуатації. Вони стійкі до механічних пошкоджень та вирізняються невеликими габаритами.
- Baseus. Бренд випускає Power Bank’и з лаконічним та ергономічним оформленням. Актуальні лінійки цієї продукції від ТМ Базеус обладнані LED-дисплеями та спеціальними рельєфними елементами, що не дозволяють девайсу мимовільно вислизати з руки. Колекція ПЗП даного виробника включає взірці місткістю від мінімальних 10 тисяч мАг до надпотужних аналогів 50000 мАг.
- Canyon. Компанія, що виготовляє повербанки для ноутбуків, смартфонів та інших мобільних гаджетів у широкому асортименті. Вони комплектуються літій-полімерними акумуляторами та сполучають у собі відмінні експлуатаційні характеристики і стильний зовнішній вигляд. У продажу можна знайти такі пристрої різного цінового сегменту, ваги та габаритів.
- ANKER. Даним виробником випускаються переважно УМБ з декількома портами для зарядки гаджетів різного типу. Цю продукцію об’єднує фірмова якість та помірна вартість. В її асортименті є пристрої з портом Lightning, сумісні з iPhone останніх серій, які дозволяють ці технічно просунуті телефони заряджати в швидкому темпі.
- Remax. Провідний бренд Китаю, що спеціалізується на випуску різноманітних девайсів, від флеш-накопичувачів до портативних колонок. Його лінійка продукції включає й повербанки з підтримкою швидкої зарядки, в тому числі для живлення роутерів та терміналів оптичного інтернету. Ціни на ці ПЗП є помірними.

Про моделі портативних батарей різного цінового сегменту, що стали хітами продажів у відповідних категоріях і визнані експертами найкращими, можна прочитати далі.
Кращі повербанки бюджетного сегменту
- Xiaomi 22.5W Integrated Cable (10000mAh) BHR9073GL. Компактний пристрій на 1000 mAh із трьома виходами та літій-іонним акумулятором, сумісний із телефонами, планшетами та бездротовими навушниками. Комплектується зручним вбудованим кабелем та підтримує опцію швидкої зарядки.
- Canyon 10000 mAh black (CNE-CPB1009B). Лаконічно оформлений та легкий девайс із батареєю Li-Pol, захищеним корпусом із міцного пластика вагою 240 г, що підходить для заряджання «яблучних» пристроїв і має 2 порти. Комплектація цього Power Bank включає кабель швидкої зарядки.
- Remax RPL-39 TimeBomb на 20000mAh. Відмінний вибір повербанка для поціновувачів ексклюзивного дизайну, що імітує бомбу уповільненої дії, середньої потужності та практичного функціоналу. Цей пристрій має порт micro-USB та світловий індикатор, що показує рівень заряду. Сам він відновлює втрачений ресурс швидко.
- Baseus Adaman 10000mAh 22.5W. Пристрій, який підтримує технологію QC3.0+PD3.0 та випускається в різних кольорах металевого корпусу, в тому числі чорному, гламурному рожевому та ефектному бірюзовому. Має діодний дисплей та 5 входів, 3 з яких використовується для заряджання. Підтримує інтелектуальну систему керування.
- Anker 5200 мАч. Простенька та суперкомпактна модель, якість якого вища вартості. Демонструє стриманий дизайн та дозволяє зарядити мобільний телефон один раз. Ідеально підходить для експлуатації в міських умовах.
Топові найдорожчі Power Bank
- Canyon PB-2010 27000 mAh dark grey (CNE-CPB2010DG). Слушне рішення для тих, кого цікавлять найкращі моделі павербанків преміального цінового сегменту. Цим універсальним пристроєм ємністю 27000 мАг можна заряджати будь-які мобільні гаджети, у тому числі роутери, планшети та ноутбуки.
- Baseus Adaman 24000mAh 140W 6A. Девайс вагою в 472 г, що підтримує технологію QC3.0+PD3.0. Ним можна заряджати Айфон останніх поколінь чотири рази, а класичний планшет – двічі. Модель сумісна із супершвидкою зарядкою 140 Вт. Сам цей Power Bank, обладнаний цифровим дисплеєм, з нуля до 100% заряджається максимум за три години.
- Anker 737 Prime 250W PD 27650 mAh. ПЗП, що поєднує в собі надшвидке заряджання та смолідну потужність. Інші його переваги – компактність та підтримка новітньої технології ActiveShield. Повністю розряджений MacBook Pro 16″ така УМБ зарядить на 50% менше, ніж за півгодини. Просунуті технічні характеристики пристрою дозволяють його безпечно використовувати навіть під час авіарейсів.
- Remax RPP-662 25200 mAh 140W PD/QC Black. Його обирають вимогливі покупці, яких цікавлять топові павербанки для ноутбуків та всіх інших мобільних гаджетів. Переваги відповідної моделі – стильний дизайн та багатоопційний функціонал. Модель при своїх відмінних технічних можливостях має досить скромні, ергономічні габарити 154.7×52.8×50 мм та важить 645 г.
- Remax RPP-100 Gutitan 60000 mAh 100W Dark Blue. Окрім практично захмарної для такого виду пристрою місткості, даний брендовий девайс вирізняє вражаюча потужність 100 В. При цьому важить відповідний титан серед конкурентів, що продукує максимальний вихідний струм 3000 м А, 1370 г. На нього слід звернути уваги вибагливим користувачам, для яких актуальні повербанки з великою ємністю.

Провідні експерти також відзначають високий рейтинг у 2025 році Power Bank випуску деяких інших виробників. До їх числа фахівці віднесли моделі Belkin BoostCharge Pro MagSafe та Zendure SuperTank Pro.
А в категорії міні повербанки в ТОП наразі входять пристрої Intenso PM5200 5200 mAh та Trust Primo Power Bank 2200mAh.
Фішками ПЗП останнього покоління, на які часто звертають увагу сучасні покупці, стала бездротова зарядка MagSafe, максимальна кількість роз’ємів та вдосконалені системи безпеки експлуатації, які виключають можливість перегріву девайса та виникнення короткого замикання.
Більше порад стосовно гаджетів та девайсів читайте у розділі “ІТ та Техно” на нашому сайті.