Попри те, що більшість людей любить сонячну погоду, є й ті, кому подобається дощ. Дехто любить дощові дні за особливу атмосферу, яка сприяє роздумам та філософським розмірковуванням. Інші ж мають власне господарство, тому опади для них – це перш за все полив городу та саду. А хтось не переносить спеку, тому дощ приносить довгоочікувану прохолоду, даючи можливість організму трохи відпочити й відновити сили.
Дощова погода часто застає зненацька, особливо якщо під рукою немає парасольки чи спеціального одягу. Іноді навіть складається враження, що матінка-природа знає, взяли чи ви з собою парасольку, і робить все для того, щоб вас намочити. Звичайно, постійно носити її з собою не дуже зручно. При цьому довіряти прогнозам погоди на всі сто відсотків не можна. Природа влаштована так, що навіть теплий сонячний день за кілька годин може перетворитися на прохолодний вечір з сильними опадами.
У подібних ситуаціях саморобний поліетиленовий дощовик стане справжнім порятунком. Його легко зробити з підручних матеріалів, він легкий, компактний і добре захищає від дощу. Як зробити дощовик своїми руками? Саме про це ми й поговоримо у цій статті. Буде детальна інструкція з фотографіями.
Дощовик з підручних матеріалів: що знадобиться?
Набір необхідних матеріалів та інструментів не такий вже й великий і більшість з того, що потрібно, є в домі у кожного з нас. Щоб зробити саморобний дощовик, вам знадобиться:

- Великий поліетиленовий пакет або щільна плівка (наприклад, можна використати рулонну, що призначена для укриття теплиць). Якщо у вас немає великого поліетиленового пакета, можна використовувати кілька маленьких і з’єднати їх скотчем;
- Ножиці/гострий канцелярський ніж;
- Скотч (бажано водостійкий, а не з паперу). Можна використати й ізоляційну стрічку, але вона триматиме трохи гірше;
- Дирокол або шилоподібний предмет (для створення отворів під зав’язки);
- Шнурок чи мотузка (для фіксації);
- Фломастер/маркер (для розмітки).
Покрокова інструкція
Варіант 1: Дощовик з пакета
Слід почати з того, що такий варіант є найпростішим, бо поліетиленові пакети є в кожного. Їх сьогодні без проблем можна купити у будь-якому магазині. Як зробити плащ-дощовик? Умовно всю роботу можна розділити на чотири етапи.

Підготовка матеріалів
Вам потрібен великий міцний пакет (бажано з ручками). Наприклад, типовий виріб з продуктового магазину цілком підійде для подібних задач. Якщо пакет занадто довгий, його можна підрізати. Це не принципово, бо ви все одно будете його в процесі різати. Головне – у ньому не має бути зайвих порізів чи отворів. Це важливо, щоб він не пропускав вологу.
Створення отворів для рук та голови
Майбутньому дощовику потрібно надати необхідну форму, щоб його можна було надягнути на тіло. Для цього зробіть наступне:
- складіть пакет навпіл по вертикалі, щоб симетрично вирізати отвори;
- виріжте невеликий отвір у центрі згину – це буде місце для голови;
- з боків зробіть два отвори для рук.
Посилення країв
Аби краї отворів не рвалися, їх можна зміцнити, обклеївши клейкою стрічкою. Якщо робити все акуратно, то виріб матиме цілком пристойний вигляд. Головне − не поспішати та робити все послідовно.
Перевірка зручності
Уважно подивіться на те, що вийшло з усіх боків та перевірте, чи немає якихось дефектів. Краще виявити їх на цьому етапі, а не коли ви вже будете на вулиці під зливою. Одягніть дощовик, переконайтеся, що отвори комфортні. За необхідності розширте їх.

Варіант 2: Поліетиленовий дощовик із плівки
Якщо вам пощастило і під рукою є рулон поліетилену, то не псуйте пакети, а використайте плівку. З неї без проблем можна зробити повноцінний плащ із капюшоном. Пропонуємо покроковий алгоритм дій.
Вимірювання та розмітка
Перш за все, вам потрібно відрізати шматок поліетилену довжиною, рівною вашому зросту. Далі треба скласти його навпіл по вертикалі. Після цього намалюйте контури майбутнього дощовика (ширину плечей, місце для рук). Радимо взяти за основу викрійку, що запропонована на фото.
Створення отворів
Тут все досить просто. Спочатку виріжте отвір для голови у верхній частині згину, а потім визначте місця для рукавів і проріжте отвори й там.
Фіксація боків
Закріпіть боки дощовика скотчем або зробіть невеликі отвори та протягніть через них шнурок. Якщо плівка тонка, то краще використовувати саме клейку стрічку, щоб матеріал не рвався. Якщо полотно міцне, то можна використовувати й мотузку.

Створення капюшона
Зручно, коли плащ-дощовик має капюшон. Саме тому важливо зробити і його. Як? Ось так:
- Виріжте ще один шматок поліетилену (приблизно 50×50 сантиметрів).
- Складіть його у формі капюшона та прикріпіть до отвору для голови скетчем/шнурками.
Кілька корисних порад
По-перше, якщо є така можливість, то рекомендуємо використовувати саме широкий скотч. Чому? Він більш надійно з’єднає між собою різні елементи та забезпечить необхідну водонепроникність.
По-друге, дощовик не повинен бути занадто довгим. Якщо ви трохи не розрахували довжину, то відріжте зайве, бо так всі штани будуть забруднені бризками.
По-третє, можна зробити додаткові отвори з боків і протягнути шнурки для кращої фіксації. Візьміть за аналог конструкцію курток-парок, котрі завжди мають подібний шнурок-стяжку на талії.

По-четверте, заздалегідь складіть плащ-дощовик у компактний згорток і завжди майте його при собі в сумці чи рюкзаку. Немає потреби щоразу виготовляти його заново. Так у потрібний момент він буде під рукою, і вам не доведеться витрачати час – достатньо просто дістати його та надягти.
По-п’яте, не забудьте про дітлахів! Зробіть подібні плащики й для них. Діти часто гублять чи десь забувають свої парасольки. Добре, коли в рюкзаку буде запасний захист від опадів.
Підсумок
Таким чином, зробити дощовик своїми руками не так вже й складно. Головне трішечки проявити свою фантазію та не лінуватися. Це займе не так вже й багато часу, але ви надійно захистите себе від намокання. Під час потужної зливи це саме те, що треба.
Також рекомендуємо до уваги статтю про – Як зробити арбалет своїми руками? Покрокова інструкція