Наша столиця, велична й мальовнича, має чимало пам’яток садово-паркового мистецтва, кожна з яких гарна та дивовижна по-своєму.
Однією з таких київських локацій є парк Кіото, що розташовується в центральній частині головного міста України. Про цей зелений масив, що має власні особливості, принади, специфіку ландшафтну й інфраструктурну, розповідає подальший текст.
Де знаходиться Японський парк в Києві?
Знайти відповідний відпочинково-парковий заклад, улюблений киянами та туристами, можна в Деснянському районі головного міста України, між однойменною вулицею та проспектом Броварським.
Дістатися до нього громадським транспортом найзручніше на метро. Їхати слід до станції Лісової. Відстань від неї до даної локації, що стала унікальним куточком Японії в Києві, становить близько 100 метрів.
У пішій доступності від даної оази розташовується також станція метро «Чернігівська». Власним авто сюди можна дістатися, їдучи вулицею Мілютенка, Кубанської України та Братиславською.
Як починалась історія парку Кіото?
Ідея створення відповідної паркової зони виникла й була реалізована за часів СРСР. Заснування даного об’єкту ознаменувало початок дружнього співробітництва між двома містами, розташованими в різних куточках планети – столицею України та столицею культурного життя Країни Вранішнього Сонця – Кіото.
Закладання саду-парку відбулося 1971 року. Саме тоді між нашою країною та Японією була підписана угода про співпрацю й розвиток Києва й Кіото.
Цій події передувала копітка робота вітчизняних ландшафтних дизайнерів. А консультувати відповідних фахівців у даній справі приїздили їх японські колеги-садівники.
Які особливості має японський парк Кіото?
Територія даної пам’ятки є строго прямокутною і досить великою. Вона займає майже 13 гектарів. Рельєф на відповідній ділянці пологий.
Ключовою фішкою та домінантним елементом цього паркового закладу на момент його появи стала пагода, встановлена до його відкриття. Дана конструкція заввишки 5 метрів є символічною. Виготовлена вона з граніту й має форму квадратної багатоповерхової колони.
По суті, ця могутня кам’яна пагода стала атрибутом обрядових традицій японського народу. Згідно його вірувань, такий стовп покликаний зберігати реліквії та здатен благодатно впливати на оточуючу його місцевість, наповнювати довкілля позитивною енергією.
Фотозони парку Кіото
Чудові світлини можна отримати не лише на фоні відповідного кам’яного ідола, що виглядає водночас могутньо, загадково та зовсім нетипово для вітчизняних зелених відпочинкових куточків.
Багато любителів селфі та любительської й професійної фотозйомки обирають так званий «сад каменів». Дана ландшафтна композиція включає кілька каменів, кожен із яких має власну назву та символічне призначення й роль. Можна сфотографуватися на так званому камені почесного сидіння, поруч із каменем-оберегом, біля каменю місячної тіні та печерного вигляду.
На думку багатьох фотохудожників, відвідуючи сад японських культур в Києві, варто зробити фото перед його штучним пагорбом. Цей насип є символом головної гори Японії – Фудзіями.
Удалим фоном для ефектних фотографій стануть японські клени, витончені скульптурні зображення, квітучі клумби, декоративне озерце з місточком в саду-дзен та інші колоритні локації.
А місцевою топовою фотозоною, що викликає справжній захват у киян та численних гостей нашої столиці, вважається алея сакур у період її цвітіння. Саме в цей весняний час даний садово-парковий об’єкт української столиці відвідують масово, в тому числі задля фотосесій.
Як парк Кіото в Києві оновили в 2010-х роках
Упродовж тривалого часу особливих визначних місць та локацій, окрім кам’яних символів, цей парковий заклад не мав.
Він просто був доволі скромною на вигляд ділянкою з деревами, затишною зеленою оазою в центрі гамірного мегаполіса, приємною для прогулянок та практично позбавленою будь-якої екзотики.
Змінюватися дана ситуація почала 2011 року. Тоді до нашої столиці прибула японська делегація. Її представники за участі місцевих активістів висадили на парковій території алею сакур. Протяжність відповідної алеї, яка перетинала з краю в край весь зелений масив, склала близько одного екліметра.
Подальше облагородження локації та наповнення її атмосферою й духом країні Вранішнього Сонця відбувалося з 2015 по 2017 рік. У цей період природа парку Кіото доповнилася новими, вимощеними пішохідними доріжками. Було встановлене стилізоване освітлення – японські ліхтарики.
Новою окрасою паркового закладу став так званий сад-дзен. Він вважається гарним куточком для усамітнення, релаксації та медитації. Пізніше дану композицію, що являла собою сухе озеро з містком, гармонійно доповнила альтанка й висаджені біля неї декілька магнолій.
А в 2018 році на відповідному місці майстри ландшафтного дизайну створили нове, справжнє штучне озеро з червоними рибками, доповнене водограєм. Тоді ж поруч з’явилися насипані кургани та рододендрони.
Чим цікаві атракції парку Кіото?
По-перше, сучасний вигляд цього оригінального об’єкту-садово-паркового-мистецтва просто дарує насолоду погляду та душі. Він є прекрасним о будь-якій порі року.
Багато киян та туристів відвідують даний куточок відпочинку, щоб в наш складний час відшукати в собі внутрішню силу та наснагу, знайти внутрішню гармонію, якої наразі так потребує кожен українець.
А ще відвідування відповідної локації має пізнавальне значення. Воно дає можливість допитливим українцям познайомитися з самобутньою культурою та етнічними традиціями далекосхідної країни, отримати уявлення про її національний колорит та духовні цінності.
А пейзажі парку Кіото в пору цвітіння алеї сакур виглядають особливо дивовижно та неперевершено. Дивлячись на них, кожен може відчути себе в чарівній казці. Зацвітають ці дерева зазвичай у середині квітня та радують своїм пишним квітом приблизно впродовж двох тижнів.
Як відпочивають у японському парку Києва?
Ця садово-паркова пам’ятка, статус якої вона отримала після облагородження, стає вибором естетів, інтровертів, поціновувачів усамітнення та душевної рівноваги.
Дорослі сюди приходять задля єднання з природою, яке дозволяє хоч на деякий час відігнати тривожні думки й налаштуватися на позитив.
Став популярним київський парк Кіото для сімейного відпочинку також. Адже на його території обладнано декілька ігрових майданчиків для дітей. Коли малеча грається, їх рідні можуть насолодитися місцевими краєвидами та приємним ландшафтним дизайном, сидячи на зручних лавочках чи в альтанці.
Є на відповідній зеленій території і невеликі комплекси для занять спортом. Тож прибічникам активного способу життя, які звикли проводити дозвілля в русі й тренуваннях, тут теж знайдеться чим зайнятися.
Цікаві факти
За непідтвердженими даними, алея сакур даного паркового закладу внесена до Книги рекордів Гіннеса як найдовша в світі. У всякому разі, в нашій країні довшої алеї цих екзотичних дерев точно нема.
На думку психологів, відпочинок у парку Кіото, в якому все випромінює позитив та заспокоює, якнайкраще допомагає відновитися морально після перенесених стресів.
Одна із найцікавіших скульптур даного об’єкту – пам’ятник котові. Він зображує котика-мандрівника, на ймення Тяпа, відомого чотирилапого любителя пригод.
За 13 років саджанці сакур дуже виросли. Зараз їх крони, змикаючись, утворюють своєрідний тунель, що в рожевому цвіті виглядає справді чарівно.
Корінними представниками паркової флори є сосни, а японські клени були на цій ділянці посаджені незадовго до відкриття парку.
Для наших співвітчизників японська символіка є просто красивими, оригінальними дизайнерськими елементами, а для мешканців країни Вранішнього Сонця кожен камінь, кожне зображення має глибокий філософський зміст.
Наприклад, червоні вхідні ворота, які японці називають торії, є уособленням священної брами, за якою мешкають синтоїтські божества – камі.
Додаткова інформація
Час роботу парку Кіото є цілодобовим – він відкритий, доступний для відвідувачів о будь-якій порі доби. А ось ігровий майданчик для дітей на ньому працює з 7.00 до 20.00.
Туристи та кияни, що приїздять сюди на авто, можуть припаркувати свої транспортні засоби уздовж вулиці Кіото.
За вхід до цієї локації не потрібно платити. А екскурсії Парком Кіото є складовою екскурсійних турів визначними місцями Києва.