Останні роки набрали високої популярності новорічні, або як їх ще називають скандинавські гноми. Завдяки цій статті ви зможете зробити цього милого новорічного гному своїми руками, отримаєте усі необхідні розміри та детальні фото з поясненням усього процесу.
Новорічний гном – що потрібно для виготовлення?
Заздалегідь підготуйте усе необхідне:
- Тканина для одягу гнома – для цього чудово може підійти стара кофта.
- Синтепух, або звичайна вата.
- Клейовий пістолет.
- Шматки поролону.
- Шапка .
- Фетр – два невеликих клаптика, один бежевого/ тілесного кольору – інший на ваш розсуд (для рукавичок гнома).
- Ножиці.
- Картон звичайний.
- Втулки від кухонної фольги/ харчової плівки.
- Алебастр (гіпс для декоративного мистецтва).
- Малярська стрічка .
- Штучна борода.
- Нитки та голка.
- Фольга.
- Аксесуари (для декору шапочки).
- 4 шпильки (невидимки) для волосся.
- Штучне біле хутро (або будь – яка плюшева біла тканина).
- Тканина для чобітків.
Як зробити новорічного гнома своїми руками?
Крок 1. Розпочнемо робити нашого гнома з ніг – вони є опорою фігурки та мають бути стійкими і важкими – аби наш гномик не хитався та не падав. Для цього нам потрібно спершу зробити черевички. Вирізаємо підошву наших чобітків з картону – два овали , в яких висота – 8 см, ширина – 5 см. Якщо ви використовуєте звичайний канцелярський картон – краще скріпити за допомогою клейового пістолета декілька шарів.
Крок 2. Перейдемо до самих ніг. Для того щоб закріпити їх до підошви нанесіть шар клею на нижній отвір.
Крок 3. Прикріпляємо ноги до основи чобітка і ще раз обробляємо навколо клеєм.
Крок 4. Вирізаємо смужку картону та обклеюємо їх малярською стрічко. Це необхідно для того, щоб картон не розм’якнув при використанні гіпсу. цю дію також слід виконати з верхньою частиною стопи. Обклеюємо по діаметру овалу- це буде каркас для гіпсу, за прикладом з наступного фото:
Крок 5. На світлинах в процесі роботи для каркасу було використано лише малярську стрічку, проте аби гіпс ненароком не вилився та надійніше тримався, краще зробити стінки так, як описано в 4 кроці.
Замішуємо гіпс так, як це вказано в інструкції виробника та заливаємо у форми.
Крок 6. Аби гном стійко стояв на поверхні, цієї ваги буде недостатньо, тому ми також заливаємо гіпс у самі ніжки. Якщо ви не ”дружите” з гіпсом, або у вас його немає – ви можете використати інший матеріал для того, щоб надати нижній частині фігурки ваги. Для цього краще не використовувати крупи/ інші харчові продукти, адже з часом вони можуть зіпсуватись, або стати домівкою для різних жучків.
Крок 7. Вирізаємо дві полоси тканини розміром 40 на 10 сантиметрів для ніжок. Ці параметри підійдуть, якщо у вас стандартні втулки (30 см висотою і 3 сантиметра діаметром). Склеюємо внутрішню сторону тканини по шву клейовим пістолетом і вивертаємо на лицьову.
Крок 8. Якщо гіпсова основа вже застигла – одягаємо наші штанці на ноги.
Крок 9. Формуємо клубок з фольги, аби відвторити природню форму для чобітків, приклеюємо до верху форми.
Крок 10. Вирівнюємо черевички ще одним клаптиком фольги, кріпимо її клеєм по краях.
Крок 11. Форму підошви вирівнюємо тією ж фольгою, склавши її попередньо у кілька разів тонкою стрічкою. Закріплюємо усі деталі клеєм.
Крок 12. Наносимо шар клею поверх чобітка в передній зоні.
Крок 13. Якщо ви вирішили використати м’яку тканину, як наприклад у нас, вам слід забезпечити нижній рівень – для того, щоб поверхня не мала складок та нерівностей. Для цього візьміть будь- яку тканину та наклейте в якості першого шару.
Крок 14. Тепер можна декорувати взуття основною тканиною. Приміряйте шматок тканини до чобітка та зробіть приблизну розмітку. Виріжте необхідний клаптик і почніть обклеювати. Зайва тканина по краях буде кріпитись до низу – це надасть взуттю акуратного вигляду і забезпечить міцне кріплення елементу.
Крок 15. Щоб краї тканини рівномірно прикріпились до підошви і не створили непотрібних складок зверху – зробіть безліч надрізів, майже доходячи до підошви, з відстанню приблизно по 1,5 сантиметра.
Крок 16. Далі нам слід нанести клей на кожен з відрізків і акуратно прикріпити до підошви.
Крок 17. Беремо ще один шматок тканини і починаємо формувати верх взуття. Для цього обгорніть ногу на відстані приблизно 3 см від початку чобітка.
Крок 18. Розкладаємо тканину на робочій поверхні і наносимо смужку клею, залишаючи вільний край, приблизно 5 сантиметрів (див. на фото). До цієї смужки клею слід один з країв.
Крок 19. Посередині утвореного елементу наносимо клей – це має бути відрізок приблизно 4 сантиметра. Приклеюємо тканину на потрібному рівні на нозі.
Крок 20. Відмічаємо приблизну лінію (яка показано на фото) та відрізаємо лишню частину.
Крок 21. Спершу, аби тканина добре трималась прикріпляємо верхні кутики до основи ноги.
Крок 22. Відгортаємо верхню частину тканини і проводимо лінію клею на стику з нижньою часиною, закінчуючи поза тканиною, з самого низу, поруч з підошвою.
Крок 23. Кріпимо тканину злегка натягуючи її до кінця.
Крок 24. Приклеюємо тканину позаду на п’ятці і в місцях, де ще цього не зробили (внизу підошви).
Крок 25. На цьому етапі ми можемо прикрасити наші чобітки білою пухнастою тканиною.
Крок 26. Тепер ми переходимо до конструювання основи – тулуба, який буде об’єднювати ніжки та верх гнома. Для цього нам потрібно вирізати з картону овал розміром 16 на 11 сантиметра. Всередині формуємо отвори для ніжок (діаметр такий ж, як втулки, яку ви використовуєте). Для того, щоб гном міг мати баланс, відміряйте рівну відстань обох отворів ніжок відносно верху та боків овалу. Тепер слід вирізати шматок тканини, що буде ширше з усіх сторін приблизно на 2- 3 сантиметра. Наносимо на картон клей і прикріпляємо до внутрішньої сторони тканини.
Крок 27. Тепер слід прикріпити тканину до основи таким ж методом, як і з черевичками – робимо надрізи з відстанню 1,5 – 2 сантиметра один від одного, по всьому діаметру, доходячи до картонної основи.
Крок 28. Наносимо невелику кількість клею на кожен шматочок окремо і злегка натягуючи кріпимо до картону.
Крок 29. Ось ми і дійшли до формування самого тулуба.
Для цього слід взяти шматок тканини приблизно 38 на 37 сантиметра. Складаємо даний клаптик двічі (кінцевий зріз має виглядати так, як на фото). Тепер нам слід надати цій тканині конусної форми. Для цього зробіть відступ до середини тканини (можете виміряти, або скласти ще раз вдвоє в вертикальному порядку) і почніть розрізати тканину в напрямку до зворотного кута, утворюючи заокруглену лінію.
Крок 30. Складаємо утворені сторони тулуба разом, лицевою стороною до середини і використовуючи клейовий пістолет скріплюємо дві частини, залишаючи отвір (обведено на фото) і нижню сторону відкритими.
Крок 31. Беремо нашу заготовлену основу, ”одягаємо” на неї тулуб склеюємо (див. фото).
Крок 32. Тепер нам слід зробити два отвори для ніжок у самій тканині – для цього на місці, де вирізані круги з картону робимо невеличкі розрізи. Якщо у вас така ж еластична тканина – необхідності відрізати частинки на місці отворів немає.
Крок 33. Насаджуємо наш тулуб на ніжки і вивертаємо верхню тканину вниз, аби вона нам не мішала на даному етапі. Щоб закріпити ніжки, пропхайте їх вверх приблизно на 3 – 4 сантиметри і обклейте по колу.
Крок 34. Щоб надати правильної нижньої форми нам знадобиться поролон. Розрізаємо його на довільні невеликі шматки і кріпимо навколо ніжок по всьому діаметру основи.Крок 35.Ось так має виглядати кінцевий результат попереднього кроку. Якщо якісь з шматків поролону сильно виступають – обробіть навколо ножицями. А щоб надати ідеально круглої форми візьміть шматок тканини (можна використати будь -яку, аби не витрачати основну, адже вона буде прихована). Виріжіть смужку такого діаметру, як основа, складіть тричі і обклейте навколо поролону.
Крок 36. Вивертаємо тканину в початкове положення і починаємо наповнювати її. Не варто зовсім “розпихати” фігуру, проте наповнювача має бути достатньо, аби досягти ідеального результату.
Крок 37. Ось наш гномик вже повністю сформований. Переконайтесь що наповнили все чітко – розприділіть наповнювач по всій заготовці руками – для цього слід так б мовити ”зжмякувати” фігуру зі різних боків. Якщо з цим вирішено – заклейте отвір, що використовували для наповнення.
Крок 38. Беремо нашу штучну бороду та закріплюємо на фігурі, починаючи з верхньої частини. Далі – за бажанням можна доклеїти по боках і знизу, або залишити вільною.
Крок 39. Кумедний та милий елемент, що безперечно має бути на нашому гномику – ніс. Цей етап потребує шиття. Вирізаємо овал з параметрами приблизно 5 на 8 сантиметрів. Важливо обрати тканину, яка хоч трішки є еластично. Далі починаємо шити на відстані 0,3 мм від краю звичайним прямим швом: пронизуємо тканину, робимо невеличкий відступ і виходимо на початкову сторону, робимо ще відступ і пронизуємо знову. При цьому нитка має бути вільна, не затягуємо. Аби зрозуміти, що шов такий, як нам потрібно – виконайте дані кроки і приблизно на 7 спробуйте потягнути нитку – прошита тканина має стягуватись. Обробляємо так майже весь овал – залишаємо отвір, приблизно такий, щоб туди міг пролізти палець. Нитку не обрізаємо.
Крок 40. Тепер слід щільно наповнити наш мішечок синтепухом. Розправте таким ж чином, як і тулуб – щоб не було горбочків, адже це буде наш носик. Залишками нитки дошиваємо до кінця овалу і стягуємо, після чого закріпляємо нитку.
Наш ніс готовий і можна кріпити його до бороди, приблизно на відстані 4 см від верху.
Крок 41. На цьому етапі додаємо гномику маленькі вуса. Вирізаємо їх з додаткової бороди і кріпимо по двох сторонах поблизу носа.
Якщо у вас лише одна борода, від цього етапу можна відмовитись, або спробувати дуже акуратно від’єднати частинки по боках основної бороди. Але робити це слід зверху, де волосинки скріплені.
Крок 42. Тепер приступаємо до рук. Для цього нам слід вирізати шматки основної тканини, розміром 6 на 15 сантиметра і склеїти їх, утворивши ”трубочку”.
Крок 43. Для того, аби руки були міцними, а також, щоб була можливість додати в подальшому ще декор – наприклад, подарунок, чи маленьку ялинку під рукою гнома, ми використаємо шпильки для волосся. Отже, беремо дві шпильки і скріплюємо їх верхівки клеєм (не обов’язково, аби вони міцно тримались, лиш так, щоб зручно було далі працювати з ними). Підготовлюємо наш наповнювач та маленькими шматками розміщуємо на шпильках, а для того, щоб він тримався – обмотуємо його звичайною ниткою по колу. Коли все буде готово – надягаємо на шпильки рукава.
Крок 44. Переходимо до створення рукавичок. Це ще один момент, що потребує шиття. Отже, вирізаємо рукавичку з фетру – для цього можете використати ось цей шаблон.
Відкоригуйте розмір на екрані телефона чи комп’ютера, прикладіть звичайний аркуш паперу і обведіть олівцем чи ручкою. Після цього виріжте рукавичку і використовуйте для розмітки на тканині.
Крок 45. Тепер нам слід скріпити дві частинки рукавички, для цього нам знадиться голка з ниткою. Для вашої зручності, ось схема шва, який необхідний, аби не затягнути тканину, зберегти її акуратність, а також легко наповнити пухом.
Прошиваємо за даною схемою майже по всій площині, знову ж таки, залишаючи отвір для наповнення. Нитку закріпляємо та відрізаємо, вона нам більше тут не знадобиться. Рукавички не слід сильно наповнювати, але це за власним бажанням.
Далі кріпимо рукавиці до руки за допомогою клейового пістолета.
Крок 46. Прикрашаємо рукав пушком, на місці, де скріплювали попередні елементи.
Крок 47. Настав час приєднати рука до тулуба. Робимо це за допомогою клею, по боковому згині, приблизно на такому рівні, що посередині між початком бороди та носом.
Крок 48. Беремо нашу шапку. Доросла шапка підійде нашому гному, але їй слід надати правильної конусної форми. Для цього вивертаємо її на зворотній бік і вирізаємо даним способом: починаємо знизу і до середини верхівки, ледь заокруглюючи.
Крок 49. Склеюємо місце розрізу зі зворотного боку. Якщо у вас внутрішня сторона шапки має кращий вигляд, або не містить додаткових елементів – використайте саме її як зовнішню для гнома.
Крок 50. Ми майже закінчили! Одягаємо нашого гномика в шапочку і закріплюємо її клеєм позаду, відтягуючи край вниз.
Крок 51. Тепер підклеюємо шапку до гнома в різних місцях по всій площині і надаємо їй естетичного вигляду – робимо складки де – не -де. Аби вдосконалити стиль нашого персонажа і додати різдвяного настрою декоруємо доступними нам прикрасами шапочку.
Ось і готовий наш власний скандинавський гном, що зроблений з любов’ю та душею. Такий новорічний гном, зроблений своїми руками може стати чудовим подарунком для близьких. Ви можете використовувати абсолютно інші кольори та деталі, а ця інструкція слугує виключно для того, аби показати всі технічні моменти та надати приклад. Ви можете додати гномику рис лиця – наприклад, очі, або помістити у руці якийсь тематичний предмет. А задля натхнення, ось вам ще кілька варіантів оформлення гномика.