Хочете провести час разом з сім’єю, але не знаєте як зробити це так, щоб цікаво та весело було як дорослим, так і малечі? Варіантів, як можна підійти до організації сумісного дозвілля, можна придумати чимало. Ми пропонуємо справді універсальний варіант, котрий комусь, можливо і здасться занадто банальним, але на наш погляд він є безпрограшним рішенням. Нам вдалося вас заінтригувати?
Не будемо відтягувати, та перейдемо до справи. Ми пропонуємо спланувати похід сім’єю до зоопарку. Якщо ви проживаєте в Миколаєві, то вам дуже пощастило, бо там є справді класне місце ‒ Миколаївський зоопарк. Якщо ви живете в іншому населеному пункті, то рекомендуємо виділити якісь вихідні, коли всім буде зручно, щоб поїхати туди. Ви точно не пошкодуєте. Там просто не може не сподобатися.
Зоопарк в Миколаєві ‒ це без перебільшення ідеальне місце для відпочинку, яке поєднує пізнавальність, розваги та близькість до природи. Перш за все, там все дуже гарно оформлено. По зелених алеях приємно прогулюватися. Також ви зможете познайомитися з унікальними тваринами, дізнатися більше про їхнє життя та звички. Це буде цікаво не лише діткам, а й дорослим. Особливої уваги заслуговують захоплюючі інтерактивні експозиції. Зоопарк для дітей в Миколаєві цікавий ще й тим, що там є можливість контактувати з деякими тваринами: побачити їх зблизька, погладити, погодувати. Можна буде зробити класні фотографії. Незабутні емоції гарантовані всій сім’ї.

Огляд локації та історія Миколаївського зоопарку
Заснований він був у 1901 році. На даний момент він є одним із найстаріших та найвідоміших зоопарків України. Засновником є тодішній міський голова ‒ Микола Леонтович. Спочатку це був не зоопарк, а не більше ніж просто приватна колекція риб та земноводних. З часом тварин в колекції ставало все більше. Змінювалася не тільки їх кількість. Згодом там були вже й птахи, ссавці а також інші представники фауни, і це вже більше виглядало саме як зоопарк. Цікаво, що місце знаходження даної установи тоді було іншим. Після заснування зоопарку в Миколаєві він знаходився в центрі міста, але в 1978 році був перенесений на сучасну територію. Сьогодні він не тільки є найбільшим в нашій державі, а й має статус національного надбання. Установа активно співпрацює з міжнародними зоологічними асоціаціями, зокрема з Європейською асоціацією зоопарків та акваріумів.
Дикі тварини в зоопарку Миколаєва
Тваринок там зібрано справді багато. Є й рідкісні види тварин в зоопарку Миколаєва. Сьогодні установа налічує понад 400 видів тварин, серед яких 220 видів занесені до Міжнародної Червоної книги. Якщо говорити про найбільш цікавих чи навіть екзотичних тварин Миколаївського зоопарку, то слід виділити наступних представників фауни:

- Амурський або уссурійський тигр ‒ є найбільшим представником родини котових і мешкає в холодних лісах Далекого Сходу. Це один з найбільших та найсильніших хижаків у світі, котрий попри це зараз знаходиться на межі зникнення через браконьєрство та зменшення природних місць існування. Вони здатні полювати на тварин, що значно перевищують їх за розмірами, наприклад, на оленів і кабанів. Сьогодні їхня популяція у світі оцінюється всього у близько 500 особин.
- Білий носоріг – символ боротьби за збереження дикої природи. Це один із п’яти видів носорогів. Він поділяється на два підвиди: північний і південний. На жаль, вони теж перебувають під загрозою зникнення через браконьєрство, оскільки їхній ріг високо цінується на чорному ринку.
- Гігантська черепаха – довгожитель, який може досягати віку понад 150 років. Ці тварини мешкають на островах, таких як Галапагоські та Сейшельські, і є символом неквапливості та мудрості. Їхня вага може перевищувати 400 кг, а довжина панцира – до 1,5 метра. Теж вимирають.
- Лемур котячий – один з найулюбленіших мешканців серед дітей. Це один із найвпізнаваніших представників лемурів, котрий є ендемічним видом та живе лише на острові Мадагаскар. Його можна було побачити у мультфільмі з однойменною назвою «Мадагаскар». Персонаж «Король Джуліан» – це саме він.
- Різні види тропічних птахів – яскраві та гучні ара і какаду, а також тукани, що виглядають дуже незвично, як якісь істоти з казок чи фантастичних кінофільмів.
Огляд території, ціни та як дістатися до зоопарку
Зоопарк займає площу понад 18 гектарів, що дозволяє комфортно розмістити велику кількість експозицій. Вона поділена на тематичні зони: савана, тропічна оранжерея, зона хижаків, дитячий контактний зоопарк. Якщо говорити про них більш конкретно, то ось трохи більше інформації:

- Савана – тут можна побачити левів, жирафів, антилоп та інших мешканців африканських рівнин, котрих всі ми бачили лише по телевізору.
- Тропічна оранжерея – унікальний павільйон із рептиліями, амфібіями та екзотичними рослинами. Якщо вам завжди хотілося побувати в джунглях, але такої можливості за життя так і не випало, то спробуйте зазирнути сюди.
- Зона хижаків – тигри, ведмеді, вовки та леопарди розташовані у просторих вольєрах. Цікаво побачити таких величних та небезпечних тварин зблизька. Спойлер: наживо вони набагато більші, ніж здаються нам, коли ми бачимо їх по телевізору. Всі це відзначають.
- Дитячий контактний зоопарк – місце, де діти можуть погладити та погодувати кроликів, кізок та інших домашніх тварин.
Не слід забувати і про інтерактивні експозиції, про які говорилося вище. Дуже цікавою є експозиція «Тварини доісторичного періоду», де встановлені моделі динозаврів у натуральну величину. Доступні екскурсії з гідом. На території є музей історії зоопарку. Адреса зоопарку: м. Миколаїв, площа Миколи Леонтовича, 1.
Як дістатися до зоопарку в Миколаєві?
По-перше, це можна зробити громадським транспортом: з автовокзалу Миколаєва до зоопарку можна дістатися автобусом №75 або пішки.

По-друге, це можна зробити на власному авто: використовуйте навігаційні системи, щоб знайти оптимальний маршрут до площі Миколи Леонтовича, 1.
А який режим роботи зоопарку в Миколаєві? Відкритий він кожного дня. Працює з 09:00 до 16:00 (каси до 15:00). Цікавлять Миколаївський зоопарк ціни на квитки? Вартість вхідного квитка для дітей віком від 6 до 13 років складає 100 гривень. Для діток меншого віку вхід безкоштовний. Для дорослих ‒ 150 гривень. Зверніть увагу, якщо ви берете з собою собаку, то вона має бути в наморднику та на повідку. За неї прийдеться доплатити ще 50 гривень. Квитки також можна придбати онлайн через офіційний сайт зоопарку.
Послуги та поради
- На території зоопарку є кафе, дитячі майданчики, сувенірні крамнички. Таким чином, є місце, де можна випити кави, чаю чи чогось прохолодного та перекусити, а також придбати щось на пам’ять, наприклад, магнітик для холодильника.
- Відвідувачам пропонуються екскурсії з гідом та інтерактивні програми для дітей. З екскурсоводом завжди цікавіше. Він може розповісти багато захоплюючого про тварин.
- Найкращий час для відвідування – весна та осінь, коли тварини найбільш активні. Взимку там також багато цікавого, але треба пам’ятати, що деякі тварини впадають в сплячку. Тропічним видам, котрі пристосовані для життя в теплому кліматі, на вулиці взимку занадто холодно, тому їх переводять у приміщення.
- Забороняється годувати тварин їжею з дому – для цього є спеціальні корми, які можна придбати у зоопарку. Треба з розумінням ставитися до цієї заборони, бо тваринам не можна їсти те, що їмо ми. Від цього може погіршитися їх самопочуття чи тварина може навіть захворіти.
Декілька цікавих фактів

- У зоопарку щорічно народжуються десятки нових мешканців, зокрема й представників рідкісних видів.
- Перед входом в зоопарк встановлена скульптура «Мауглі і Багіра», що стала символом зоопарку.
- До 100-річчя зоопарку Нацбанк випустив ювілейну монету номіналом 2 гривні «100 років Миколаївському зоопарку», а Укрпошта надрукувала ювілейні конверти з маркою.
- Відвідувачі можуть підтримати тварин фінансово. Допомога волонтерів в наш час тваринкам потрібна як ніколи.
Підсумуємо сказане вище
Ще раз наголосимо, що похід в зоопарк – це прекрасний варіант для сумісного дозвілля з близькими людьми, наприклад, з родиною чи друзями. Миколаївський зоопарк – це місце, де можна насолодитися спілкуванням з природою, дізнатися багато цікавого про диких тварин і чудово провести час. Особливо багато вражень буде, якщо погодувати тваринок та поспілкуватися з ними ближче. Навіть людина у поганому настрої не зможе довго сердитися і одразу почне посміхатися. Квитки в зоопарк коштують не так вже й дорого. Там потрібно побувати хоч раз у житті. Звичайно, краще їхати туди у весняно-літній період, але й зимової пори нудно там не буде. Найбільш цікаво буде, якщо домовитися з гідом про екскурсію.