Виникла необхідність замінити кухонний змішувач? Іноді з цим стикається кожен. Перш за все, потрібно розуміти, що така річ не може служити вічно. Рано чи пізно вона не лише втратить свій первинний вигляд, а й почне працювати набагато гірше, ніж було спочатку. Буває й так, що просто хочеться щось змінити в інтер’єрі. Робити повноцінний ремонт кухні – дорого й непросто. Купити нові меблі? А навіщо, коли ті, що є, цілком пристойні та й подобаються? А от змішувачі для кухні – це те, що можна замінити досить легко та й обійдуться такі маніпуляції не надто дорого.
До речі, це стосується не лише кухні. Можна одночасно замінити його і у ванній кімнаті. На перший погляд, дрібниця, але зовнішній вигляд кімнати справді може заграти новими фарбами, адже це не лише технічне рішення для подачі води, а й важлива частина інтер’єру.

Важливо уважно підійти до вибору. Такі вироби мають безліч конструкцій, функцій і дизайнерських рішень, які впливають не лише на комфорт, а й на довговічність використання. Саме тому рекомендуємо не квапитися, щоб не розгубитися серед розмаїття моделей та купити саме те, що вам потрібно. Якраз про різноманіття і вибір ми й пропонуємо розказати у цій статті, щоб після її прочитання ви точно знали, який змішувач краще та що саме вам варто обрати.
Види змішувачів: що важливо знати
Як вже було сказано вище, вони бувають різні, тому перед тим як вибрати змішувач, необхідно розібратися у їх різноманітті. Обговоримо основні види:
Одноважільний змішувач
Це найпоширеніший варіант. Особливість його полягає в тому, що він керується однією ручкою – нею регулюють і натиск, і температуру води. Щодо переваг, то це зручно і швидко. Одноважільні моделі популярні як для кухні, так і для ванної кімнати. Багато хто обирає саме їх.

Двохвентильний змішувач
Цей варіант вже має окремі ручки для гарячої та холодної води. Класика, яка більше підходить до ретро-інтер’єрів або у випадках, коли потрібна точна регуляція температури. Частіше вони використовуються як змішувачі для раковини чи змішувачі для ванної. На кухні може виглядати трохи старомодно, але при розумному підході це можна класно обіграти, створюючи в інтер’єрі вінтажний стиль.

Термостатичні змішувачі
Вони оснащені спеціальним термостатом, що дозволяє виставити і зафіксувати комфортну температуру. Це ідеальний варіант як змішувач для душу, особливо в будинках з нестабільним тиском у трубах. Такі моделі забезпечують стабільність температури навіть при перепадах тиску. З ними точно не буде ситуацій, коли несподівано йде холодна чи занадто гаряча вода. Водні процедури стануть ще приємнішими та без несподіванок.

Безконтактні (сенсорні) змішувачі
Увімкнення відбувається автоматично при піднесенні рук. Зручне рішення, якщо потрібен змішувач для раковини. Гігієнічно, економно, але потребує підключення до електрики або батарейок. Часто їх можна зустріти в санвузлах в ТРЦ, кафе, ресторанах тощо.

Змішувач з фільтром для води
Це зручний варіант для кухні. Такий кухонний змішувач має два канали: один для звичайної води, другий – для очищеної, з окремим виводом. Це дозволяє не ставити окремий кран для фільтрованої води.
На що звертати увагу при виборі?
Щоб покупка була вдалою, необхідно при виборі враховувати певні фактори. Наприклад, рекомендуємо дивитися на наступне:
- По-перше, це матеріал корпусу. Є різні варіанти і кожен з них має свої переваги, наприклад, вироби з латуні – найнадійніші, зі сталі – бюджетні, з силуміну – ще дешевші, але швидко виходять з ладу.
- По-друге, це тип керування. Для кухні сміливо беріть одноважільний, для душу – термостатичний або двохвентильний.
- По-третє, не забувайте про монтаж. Якість роботи виробу напряму залежить від його установки. Також це слід враховувати ще й тому, що зовнішній вигляд приміщення може суттєво змінюватися від обраного варіанту: настінний, врізний або на умивальник. Не забувайте й про планування. Іноді це може вносити свої корективи і доводиться брати просто те, що підійде.
- По-четверте, зверніть увагу на наявність аератора. Він не є обов’язковим, але допомагає економити воду і зменшує бризки, тому це суттєвий плюс за який можна трохи доплатити.
- По-п’яте, гарантія від виробника – це прекрасний бонус. Якісні моделі від надійних брендів мають гарантію не менше 5 років.
Остаточний вибір
Враховуючи все сказане вище, що ж купити? Звичайно, остаточний вибір залишається за вами, бо всі ми різні і у нас різні смаки, вподобання, розмір бюджету тощо. Хай там як, але пропонуємо озвучити деякі рекомендації, які можуть бути вам корисними.
Який кран кращий для кухні?
Слід враховувати, що для кухні важливі функціональність, зручність і легкий догляд. Саме тому краще віддавайте перевагу моделям, які мають високий вилив та його обертання на 360°. Якщо є висувний душ, то це буде дуже суттєвим плюсом, адже це зручно. Якщо ви бережно ставитеся до свого здоров’я, то змішувач з фільтром для води – це ваш варіант.

Коротше кажучи, ідеальним є той виріб, який поєднує функціональність, якість матеріалів і зручне управління. Щодо матеріалів, то краще обирати латунні/нержавіючі моделі з керамічним картриджем.
Ванний змішувач: що взяти?
Тут вибір залежить не лише від зовнішнього вигляду, а й від того, де саме він буде встановлений. Наприклад:

- Змішувач для душу – зазвичай компактний, з можливістю перемикання режимів.
- Змішувач для раковини – може бути як настільним, так і вбудованим у стіну.
- Ванний змішувач з душовим комплектом – класичне рішення, поєднує функцію подачі води у ванну та душовий режим.
ТОП виробників змішувачів
Якому ж бренду віддати перевагу? Прийшовши до магазину, чи заглянувши на сайт онлайн-магазину, потенційний покупець побачить не лише багато моделей, а й чимало виробників. З одного боку, велике різноманіття – це добре, бо можна знайти щось, що підійде на всі 100%. З іншого боку, легко можна заплутатися і придбати щось не те. В результаті кошти будуть витрачені, але настрій буде зіпсовано. Радимо звернути увагу на наступних виробників та їх продукцію:
- Grohe (Німеччина) – лідер ринку, якість, інновації та дизайн.
- Hansgrohe (Німеччина) – довговічні та стильні моделі для кухні та ванної.
- Kludi (Німеччина) – відомі надійними термостатичними змішувачами.
- Franke (Швейцарія) – спеціалізується на кухонних змішувачах високого класу.
- Lemark (Чехія) – гарне співвідношення ціни та якості.
- Cersanit (Польща) – бюджетні рішення для ванної кімнати.
- Zorg (Україна/Чехія) – змішувачі з фільтром для води, нержавіюча сталь, актуально для кухні.
Підсумок
Таким чином, знайти красивий, якісний та підходящий змішувач для кухні/ванної – це не таке вже й складне завдання, якщо ти знаєш, що шукаєш. Головне – не поспішати та робити вибір обдумано.