Зазвичай, коли мова йде за хмарочоси, в нашій уяві постають височенні споруди найбільших світових міст – Шанхаю, Нью-Йорка, Токіо чи Дубаю. Ці висотні будівлі найчастіше показують у фільмах та телешоу. Після перегляду більшість прагне побачити таку багатоповерхівку на власні очі, а побувати в ній, проживати або ж працювати – це взагалі найзаповітніша мрія багатьох шукачів пригод.
Про хмарочоси в Україні нам мало що відомо. Багато українців навіть не здогадуються, що наша держава теж може здивувати високими будівлями. В Україні найвищих будинків до 30. То які найвищі споруди України таде знаходяться ці будинки-велетні? Здійснімо віртуальний екскурс та дізнаємось найцікавіші факти про них.
Найвищі будинки України
Хмарочоси стали справжніми символами мегаполісів, і нам складно уявити місто-мільйонник без гігантських споруд. Найбільше хмарочосів України знаходиться у столиці. Так, саме в Києві можна побачити 26 таких будинків. Друге місце займає Дніпро, де таких будівель 3. Одна висока споруда розміщена у Харкові.
Що мають на увазі, коли говорять слово ”хмарочос”? Це височенні споруди, висота яких перевищує 100 метрів. Висота враховується від основи будівлі до найвищих архітектурних або ж важливих складових елементів (окрім антен).
Який найбільший хмарочос в Україні?
Carnegie Center + Tower розташований на Кловському узвозі, 7, у Києві. Висотою 168 метрів ЖК посідає перше місце в рейтингу список найвищих хмарочосів України. Ця багатоповерхівка є найвпізнаванішою в столиці та вражає перехожих своїми розмірами.
Розташований в самому центрі Києва, ЖК Кловський став візитівкою міста. Зображення цього комплексу використовують в туристичних буклетах та у рекламі.
Споруда не є звичайним житловим будинком. Вона включає ресторани, модні бутіки, офісні приміщення та просторі оглядові майданчики, звідки відкривається чудовий вид на столицю. А на даху є власний вертолітний майданчик!
Архітектором цієї дивовижної будівлі є Андрій Мазур – фахівець Бюро Сергія Бабушкіна ”Архітектурний союз”. Розбудова хмарочосу тривала всього 4 роки, протягом цього часу неодноразово змінювався план проєкту та кількість поверхів. Наразі він складається із двох секцій: житлового комплексу та офісного центру. Будівля зведена в сучасному стилі з використанням високоякісних матеріалів. У темних час доби вона підсвічується тисячами вогників, які мерехтять у тінях нічного міста.
Скільки поверхів має найвищий будинок в Україні? Загальна кількість поверхівЖК Кловського – 65. Рекордна кількість поверхів будівлі і робить його найвищою спорудою в Україні. За словами архітектора Мазура, поверхів побудувано рівно стільки, що дозволили пілоти, бо вже за хмарочосом літають високо в небі літаки.
Хмарочоси України, які вражають
Україна має захопливу історію та багату культурну спадщину, а з роками досягає високого професіоналізму і в галузі архітектури. Висотних будинків у великих містах щороку стає все більше, а деякі з них сягають гігантських розмірів. Може скластися враження, ніби потрапили до найбільших міст світу.
Gulliver
Gulliver – сучасна 35-поверхова будівля, яка є складовою багатофункціонального комплексу. Висота – 141,8 метрів. Вона вміщає дві частини – 35-поверховий бізнес-центр та 16-поверховий комплекс для розваг. Тут знаходяться салони краси, кінотеатри, зони для відпочинку, магазини одягу, фітнес-клуб. Споруда обладнана сучасними інженерними системами, паркінгом, швидкісними ліфтами та новітнім обладнанням. Це одне з найулюбленіших локацій для розваг молоді в Києві.
Офіційне відкриття відбулося в 2013 році, хоча перші нариси будівлі з’явились ще у 2002. Торгово-розважальний центр був зведений за проєктом компанії ”City Group”. Будівництво розпочалось у 2003 і тривало до 2012 року. Проєкт був реалізований за участю найкращих українських архітекторів та будівельних компаній.
Сучасний дизайн та стильна забудова робить Gulliver одним із найкрасивіших висотних будинків України.
Знаходиться на Спортивній площі 1-А.
”Парус”
Третій за висотою хмарочос України. В 2005 році вважався найвищим хмарочосом нашої країни. Висотою 133,1 метри, він налічує 33 поверхи (включно з двома технічними).
Більшість впізнає цей будинок з фільму ”Ілюзія страху”, в одній зі сцен якого розбивається вщент та зникає ”Парус”. Загалом хмарочос широко використовується в рекламі, промо-роликах, кліпах та українських серіалах. До 2016 року бізнес-центр належав мільйонеру Вагіфу Алієву, проте наразі є власністю українського бізнесмена Вадима Столара.
Цікаві факти про хмарочос:
- ”Парус” – найдорожчий офісний центр в Україні. Щороку його прибуток складає 50 мільйонів доларів!
- В одній із кімнат висотної споруди проводили відбір учасників на шоу ”Україна має талант”. Деякі сцени цієї програми знімали на даху ”Паруса”.
- На 33 поверхах будівлі розміщуються різні компанії – Правекс-банк, Райффайзенбанк Аваль, Українська торгова гильдія, Метінвест, УАК ”Олімп”.
- Всього у будівлі функціонує 10 ліфтів.
- Ще в 2011 році в телешоу ”Сніданок” випустили сюжет присвячений легендарній багатоповерхівці.
Окрім офісів, ”Парус” вміщає десятки ресторацій, торговий центр, кінотеатр. За спорудою закріпилося чимало чудернацьких назв: ”Тинанік”, ”Корабель”, ”Праска”.
Розміщений на вулиці Мечникова, 2, в місті Київ.
Jack House
39-поверховий будинок в столиці, висотою 141 метр. Цей хмарочос житлового типу має цікаву історію побудови. Будівлю зведено впродовж 2012-2018 років. До 2017 року збудовано більшість поверхів, а згодом розпочалися роботи по оздобленню багатоповерхівки. На останньому поверсі розташований ресторан, фітнес-клуб, лаунж-зона, SPA. Дах прикрашає декоративна конструкція з додатковим оснащенням.
Житловий комплекс спроєктовано в 2012 році головним забудовником Києва – Сергієм Бабушкіним та його архітектурною майстернею ”Архіматика”. Це яскравий приклад преміум-житла із сучасним дизайном та високими стандартами будівництва. Квартири в Jack House користуються значним попитом серед киян.
Внаслідок воєних дій у липні 2024 року пошкоджено частину будівлі. Відновлювальні роботи комплексу вже почались.
Знаходиться на бульварі Лесі Українки, 7-В.
Taryan Towers
Вишукана споруда Києва, побудована в стилі футуризму. Сучасний комплекс преміум-класу являє собою трисекційний хмарочос. Висота становить 140 метрів, а кількість поверхів – 35.
Розбудовою займався найбільший інноватор серед девелоперів України – Артур Мхітарян за сприянням компанії ”Taryan Group”. Футуристичний план споруди створив британський дизайнер Джон Доуз. Зведення комплексу почалось у 2016 році та тривало до 2019.
Складається із трьох веж сполучених стилобатом. Скляні мости ідеально підкреслюють вишуканість будівлі. Кожна з веж має панорамну терасу з видом на столицю. Окрім приватних будинків, житловий комплекс вміщує лаунж-зону, SPA-центр, басейн на даху. На верхніх поверхах передбачено зимовий сад та оглядові майданчики.
Розташований у Печерському районі Києва, на вулиці Іоанна Павла II, 12.
ЖК Корона №1 та ЖК Корона №2
В одному зі столичних районів, у Дарниці, знаходиться гігантська багатоповерхівка, яка отримала назву ”Корона”. Вона здалеку привертає увагу висотою, що складає 128 метрів. ”Корона” має чотири величезні секції, одна з яких 38-поверхова вежа. Своїй назві комплекс завдячує оригінальній побудові, зокрема архітектурній верхівці, що нагадує корону. На Осокорках розміщена аналогічна цій будівля.
Будівництво споруди розпочалося влітку 2004 року. План майбутньої забудови склала організація ”Київміськбуд”, а реалізацією проєкту займались 50 будівельних компаній. Вже за три роки, у жовтні 2007, відбулось офіційне відкриття хмарочосу.
Унікальним є стиль побудови – виконаний у стилі модерн із використанням великих скляних поверхонь та різноманітних геометричних форм. Комплекс зведений із використанням високоякісних матеріалів – скла, металу та бетону.
Цікаво, що споруда має власний вертолітний майданчик та підземний паркінг із п’яти рівнів. ”Корона” налічує 530 житлових квартир.
Розташована за адресою Княжий Затон, 21 і Срібнокільська, 1.
Апеляційний суд
Висотна споруда Апеляційного суду також входить до списку найвища будівля в Україні. Цей хмарочос висотою 127 метрів був найвищим в Україні протягом 2006-2007 років.
Впродовж 28 років тривало будівництво багатоповерхівки, оскільки з початком розбудови архітекторами були допущені помилки через які споруда почала відхилятися. Із здобуттям Україною незалежності будівля перейшла в комунальну власність столиці. Повне завершення будівництва Апеляційного суду відбулось у 2006 році. На добудову хмарочоса використали 20 000 000 гривень.
Сучасна будівля виконана у стилі функціоналізму. Споруда складається із 27 поверхів, має вертолітний майданчик та дворівневий паркінг. Нещодавно встановлено нове освітлення в жовто-блакитних кольорах. Фасад просто неймовірний: його чудово прикрашають алюмінієві панелі Alpolic.
Апеляційний суд знаходиться в місті Київ, на вулиці Солом’янська, 2А.
Найвищі хмарочоси світу
Ми вже ознайомились із гіганськими спорудами в Україні та переконались, що у нас є що показати іноземним туристам. У світі існує безліч багатоповерхівок, які вражають своїми розмірами та неймовірним зовнішнім виглядом. Розглянемо найвищі з них.
1. Бурдж-Халіфа, Дубай – найвища будівля у світі висотою 828 метрів.
2. Merdeka 118, Малайзія – 678,9 м.
3. Шанхайська вежа, Китай – 632 м.
4. Абрадж аль-Бейт, Саудівська Аравія – 601 м.
5. Міжнародний фінансовий центр Пінань, Китай – 599 м.
6. Lotte World Premium Tower, Сеул, Південна Корея – 555 м.
7. Всесвітній торговий центр у Нью-Йорку, США – 541 м.
8. Chow Tai Fook Centre в Гуанчжоу, Китай – 530 м.
9. Чайна Цзунь в Пекіні, Китай – 528 м.
10. Тайпей 101, Тайвань – 509 м.
Хмарочоси України наскільки прекрасні,що від побаченого у багатьох туристів перехоплює дух.Мандрівники наче потрапили у віртуальну реальність, де перед очима постає дивовижна картинка та зупиняється час.Майже всі висотні споруди розташовані у Києві. Це й не дивно, адже наша столиця – найвищий мегаполіс Європи.
Українцям є чим пишатися. Кожного року талановиті архітектори та будівельники намагаються втілити у життя оригінальні плани нових багатоповерхівок, зводячи сучасні надвисотні будівлі. А ті хмарочоси, що вже побудовані, є престижними спорудами, що додають нашим мегаполісам все більшої привабливості.