Не тільки в Києві, але на території безпосередньо підпорядкованій нашій столиці області є чимало історичних, культурних та природних пам’яток національного й регіонального значення.
Ця стаття розповість про привабливі для мандрівників визначні місця Обухова – одного з райцентрів Київщини. У подальшому тексті також надається актуальна інформація про кращі локації для відпочинку, заклади громадського харчування та готелі відповідного містечка.
Сторінки історії
Відомо, що місцевість, на якій нині розташовується Обухів, була заселена ще за прадавніх часів. Свідченням цього стали знахідки археологів епохи трипільської культури та скіфської доби, виявлені під час розкопок численних курганів на околицях міста.

У далекому минулому дане поселення називалося Лукавиця. Перша згадка в літописах про нього датується 1362 роком. На той час володарем даної території був Станіслав Юрша, що служив у литовського князя Свидригайла воєводою.
Наприкінці XV століття Лукавицю практично зруйнували полчища кримських ординців. Сталося так, що вона перетворилася на хутір із єдиним мешканцем, якого звали Обух. Звідси й сучасна назва міста.
У наступному відповідному населеному пункту доводилося набувати статусу сотенного козацького містечка та ярмаркового, бути під владою Польщі та осередком визвольної боротьби.
На початку 1920-х років він вважався селом, з 1959 року – селищем міського типу, а з 1979 Обухів став містом.
Цікаві місця Обухова сучасного здатні залишити приємні враження у всіх, хто цікавиться історико-культурною спадщиною, шукає гарні зони для фотосесій та просто хоче добре відпочити.
Музеї міста Обухів
На його території працює кілька музейних закладів різної тематичної спрямованості, кожен із яких заслуговує на увагу туристів.
Обухівський районний краєзнавчий музей імені Юрія Домотенка
Його варто відвідати задля ознайомлення з історією краю від епохи мезоліту до сучасності. Експозиція даного заснованого в 1984 році музею представлена в 11 виставкових залах. Її родзинками є сюжетні діорами, що зображують сцени ярмарок та битв.

Кожна виставка присвячена певному історичному періоду або події. Окремі зібрання розповідають про розвиток поселення й побут його мешканців у прадавні часи, в період козаччини, революцій, голодомору, другої світової війни тощо.
Знайти цю інституцію, що працює з понеділка по п’ятницю з 9.00 до 17.00, можна в міському центрі, на вулиці Київській, 14. Її контактний номер – +38 097 74 43. Квиток сюди для дорослих відвідувачів коштує 20 гривень, для дитини – 10 гривень. Вартість екскурсії – 40 гривень.
Музей-садиба Андрія Малишка
Обходячи популярні місця для туристів (Обухів), зазирніть довідповідного закладу. Розташований він у хатині, що колись належала батькові автору слів легендарної «Пісні про рушник».

Його адреса – вулиця Малишка, 38 (це міська околиця). У даному літературному музеї, що працює з 1991 року, можна оглянути особисті речі видатного поета, письмовий стіл, за яким Андрій Самійлович працював, та друкарську машинку, якою він користувався. Окремий розділ закладу присвячений етнографії регіону. У ньому представлені народні костюми, вишиванки та предмети побуту початку минулого століття.
Графік роботи цього закладу-галереї, в якому кілька років тому був проведений капремонт, – з 9.00 до 17.00 без вихідних, а його телефони – +380 97 530 1865 та +380 98 634 93 58.
На території Обухівського району, в 20 хвилинах їзди від райцентру автотрасою Н01, знаходиться ще один цікавий музей, присвячений історії козацтва. Його адреса: село Трипілля, вул. Героїв Трипілля, 12, тел. +38 097 157 90 59. Дорослий квиток сюди коштує 150 гривень, студентський – 100 гривень, дитячий – 70 гривень. Вартість екскурсійного обслуговування варіюється від 300 до 600 гривень.
Пам’ятки природи
Це дивовижні локації, що подивитись Обухів дає можливість справжнім естетам, претендентам на релаксацію, ефектні фотознімки та незабутні враження.
Гора Педина

Пагорб, з верхівки якого відкривається неймовірна панорама на стару частину міста. На Педину гору сходять, щоб помилуватися картиною заходу сонця та Зеленим, смарагдовим озером, що блищить на дні глибокого глиняного кар’єру, з висоти пташиного польоту. А ще місцеві любителі романтики тут влаштовують пікніки.
Багато обухівців вважають цю найвідомішу міську гору, яка нещодавно набула статусу ландшафтного заказника, місцем енергетичної сили. Тут можна медитувати, абстрагуючись від реальності. Знаходиться Педина гора у східній частині міста.
Зелене озеро
Інші назви відповідної водойми, куди піти з дітьми в Обухові варто задля виховання в них екологічної свідомості та естетичного сприйняття красот живого довкілля, – озеро Фейхоа або Глинянка.

Це рекреаційна точка в самому середмісті. Вона дає можливість для отримання насолоди від споглядання неперевершених краєвидів, смарагдової води озера. Ця вода має цілющі властивості – її називають живою. А селфі на фоні озера Фейхоа виходять дивовижно гарними та дійсно стильними.
Обухівські Карпати
Від озера Глинянки відповідна локація, що є надзвичайно атмосферним урочищем, знаходиться в 10 хвилинах пішої ходи. Можна дістатися сюди й на громадському транспорті, проїхавши пару зупинок.
Якщо ви хочете знати, що цікавого є в Обухові з погляду його неординарних куточків природи, обов’язково відвідайте Обухівські Карпати. Тут ростуть хвойні породи дерев, характерні для справжніх Карпатських гір. А на вході до урочища знаходиться два християнських храми – православний та греко-католицький.
Деякі природні пам’ятники можна знайти і в населених пунктах неподалік райцентру – це гора Козарів шпиль, Мар’їна гірка у Трипіллі та Блакитне озеро в Підгірцях.
Парки для відпочинку і не тільки
В Обухівському районі знаходиться парковий заклад, що входить до ТОП-5 неймовірних локацій Київської області. Він став грандіозним науковим проектом, що немає аналогів у світовому масштабі. Цей об’єкт імітує стародавній Київ княжої доби. Його назва «Київська Русь», телефон – +380 (50) 385 20 35.

Сервіс даного розважально-пізнавального закладу пропонує відвідувачам екскурсійне обслуговування, участь у майстер-класах, дегустацію смачних страв регіональної української кухні минулого та інші цікаві заходи.
Це розташована в селі Копачів локація з потужною енергетикою, де погуляти (Обухів знаходиться в 18 км від неї) варто, щоб набратися наснаги та моральних сил. Доїхати до неї можна маршрутом Р19 або на маршрутці Обухів-Степок. Графік роботи парку – без вихідних, з 10.00 до 19.00. Повний квиток до нього коштує 200 гривень, для осіб пенсійного віку та студентів – 150 гривень, для школярів – 80 гривень.
У самому місті є кілька традиційних парків відпочинку з класичною інфраструктурою. Вони зелені та затишні.
До числа таких об’єктів варто віднести доступний щодня з 5.00 до 22.00 мальовничий парк «Озеро» (вул. Миру, 17). Його обирають шукачі відпочинку в тиші. Сюди приходять, щоб погодувати качок, прогулятися, помилуватися кольоровим фонтаном, який є своєрідною мініатюрною копією знаменитого Вінницького водограю.
Аналогічний графік роботи має й місцевий «Парк Магнолій», що на вул. Київській, 123. Він невеличкий, затишний, а в період цвітіння магнолій перетворюється на культову фотозону.
Адреса Центрального парку, де відпочити в Обухові можна цілодобово, – в. Андрія Малишка, 6. Він собою являє доглянуту зелену зону невеличкої площі з лавочками та стежками для прогулянок.
Центри розваг
Одна із таких локацій, що називається Clever Space, розташовується на Каштановій, 16/8. Відповідний центр орієнтований на дітей. Його найпопулярніші атракціони – настільний футбол та аерохокей, а ще тут на юних відвідувачів чекають батути та лабіринт. Фанати геймінгу можуть провести час, граючи на сучасних консолях. Вхід до відповідного пару, в якому можна яскраво й цікаво відзначити дитячий день народження, коштує 120 гривень.

Інша дитяча ігрова кімната, назва якої Milanka, знаходиться на цій же вулиці, в будинку 26-г. Телефон цього центру, в якому буде цікаво дітлахам віком від 5 до 13 років, – +38 067-220-466-6. Заклад спеціалізується на проведенні свят за участі ростових ляльок, майстер-класів тощо, а своєю місією вважає дарування малятам яскравих позитивних емоцій.
На вулиці Київській, 117, поруч із Обухівським центром культури й дозвілля, наразі встановлений атракціон, доступний з 9.00 до 21.00. Площа цієї розважальної локації, що працюватиме як мінімум до 15 вересня, – 84 квадратних метри.
Інші відомі міські розважальні заклади, куди сходити в Обухові можна всією родиною, – клуб віртуальної реальності Dark Room (Каштанова, 4/4, т. +38 093 003 90 89, 13.00-22.00), сімейний клуб «Паралель» (Миру, т. +38 093 971 1232, 9.00-21.00) та дитячий центр «Джерело радості» (в. Загребля, 18, т. +38 099 043 17 70, 9.00-18.00 без вихідних).
Найкращі заклади харчування
Місто має десятки затишних кав’ярень та ресторанів, серед яких найбільше позитивних відгуків отримали такі локації.
«Лосось»
Заклад, що спеціалізується на японській кухні (Київська, 166). Тут можна скуштувати роли класичні й авторські, класичні та гарячі, стандартних порцій та великих. Меню даного ресторанчика також включає чималий вибір салатів та закусок. Відвідувачів радує професійний та розторопний персонал «Лосося».

«Невагомість»
Ресторація на Піщаній, 101-б, де поїсти в Обухові можна дійсно смачно. Профіль «Невагомості» широкий – це всілякі страви азійської та європейської кухні. Плюси цього закладу – привітні офіціанти, прийнятні ціни, наявність літньої тераси, кальяну та спеціального пісного меню. Містяни тут часто замовляють банкети.
«Зефір»
Це кафе-бар на Піщаній, 1. Сюди варто завітати любителям піци й вишуканих десертів, салатів та супів. Фішки Zefir – це оригінальна подача страв, наявність дитячої кімнати та можливість відвідати відповідне місце з домашніми чотирилапими улюбленцями. Атмосфера тут на рідкість затишна й приязна.
DABRO FooD

Вибір фанатів швидкого харчування зі зручним та оперативним обслуговуванням, в тому числі в режимі доставки. Даний фастфуд-заклад викликає повагу відвідувачів через своє різноманітне меню та високі смакові якості соковитих бургерів, апетитних суші та інших фірмових і класичних страв.
Знайти DABRO FooD, в якому в години пік завжди багато відвідувачів, можна на вулиці Київській, 31.
Готелі в Обухові
У самому Обухові мандрівникам є можливість зняти щодобово квартири та кімнати, звернувшись до місцевих агенцій.
А готельні комплекси розташовуються неподалік цього містечка. Один із них – приватний, елітний будинок для сімейного відпочинку з сауною та басейном у селищі Григорівка (вул. Добрий шлях, 18). Від райцентру до нього можна доїхати за 10 хвилин.
Інший, дешевший готельчик, який власники позиціонують як екосадибу, знаходиться в селі Митниця (вул. Чумацький Шлях, 2, т. +38 067 510 15 04). Даний населений пункт від райцентру віддаляє кілька кілометрів.
Ще один варіант для ночівлі туристів поблизу головного міста Обухівщини – зупинитися вони можуть на турбазі «Шафран» (контактний номер +38 067 510 15 04, сел. Красна Слобідка, Карачаївщина, 45). Стійка реєстрації постояльців у ньому працює цілодобово, а їх відгуки практично всі позитивні.