Сучасна людина на природі буває не так часто, як цього б хотілося. Чому? Більшість людей має досить завантажений графік. У вихідні хочеться просто побути із сім’єю. Не варто забувати й про те, що за робочий тиждень вдома накопичується чимало справ, які потрібно колись робити. Хай там як, але рекомендуємо хоч іноді вибиратися кудись на свіже повітря. Це буде не лише корисно для самопочуття, а й допоможе покращити ментальне здоров’я.
Аби літній відпочинок на природі пройшов гладко та без неприємностей, потрібно приділити увагу підготовці до нього. Звісно, якщо мова йде просто про невеличкий пікнік, то це досить просто. Якщо ж ви плануєте вибратися кудись з наметом, аби заночувати просто неба, то потрібно купити все необхідне, а також знайти підходяще місце для подібного дозвілля.
У нас є чимало красивих локацій. Знайти місця для кемпінгу в Україні не так уже й складно, але спочатку потрібно вирішити, що саме вам потрібно. Хтось полюбляє відпочинок поближче до води, хтось віддає перевагу гірській місцевості, а для когось ідеальним варіантом є просто ліс. Куди поїхати з наметом в Україні? Про це ми й розкажемо вам у даній статті. В її рамках будуть запропоновані різні локації, де кемпінгувати в Україні.
Озера, річки, водосховища
Загалом відпочинок біля водойми – це прекрасне рішення. Якщо погода дозволяє, то можна не лише подихати повітрям, а й позасмагати, поплавати чи половити рибу. Вибір водойми – це не так уже й принципово. Хтось обирає кемпінг біля річки, хтось – біля озера, а якщо є така можливість − навіть біля моря. Стосовно України, то найбільш підходящими для такого відпочинку є наступні локації:

- Дністровське водосховище (Устечко) – село, популярне серед кемперів. Поруч розташована Дністровська ГЕС і каньйон.
- Олександрівське водосховище (Веселий Кут)– водойма в Кіровоградській області. Біля села є рекреаційна зона.
- Озеро Біле (Рівненська область) – природна водойма поблизу села Рудка. Має кемпінг-потенціал. Туди часто приїжджають туристи.
Якщо вам подобається кемпінг біля озера, то обов’язково розгляньте ці варіанти. А як щодо річок? В Україні є чимало мальовничих річкових берегів, де можна зупинитися з наметом. Серед найбільш привабливих – узбережжя Південного Бугу біля села Мигія (Миколаївська область), де проводять сплави й працюють кемпінги. Річка Рось (Черкаська та Київська області) приваблює туристів своїми затишними галявинами для дикого відпочинку. Десна біля села Свердловка на Чернігівщині – ще одна локація, де часто зупиняються кемпери, адже там спокійно, красиво й відносно безлюдно.
А де можна безпечно стати з наметом біля води? Загалом всі перелічені варіанти – це досить популярні локації, які підходять добре для такого відпочинку, тому просто важливо уважно дивитися уже на місці, чи все вас влаштовує та, чи не бентежить той, чи інший момент.
Кемпінг в Україні: лісиста місцевість
Говорячи про кемпінг в лісі, це без перебільшення універсальний варіант, який сподобається багатьом. Вас цікавлять саме дикі місця для кемпінгу Україна? Багато хто хоче опинитися в більш дикій місцевості, аби там не було великого скупчення людей та зайвих очей. Хтось просто втомився від міста і хоче справді відпочити, а хтось планує сумісне дозвілля зі своєю другою половинкою, а що за романтика, коли поруч багато людей? Рекомендуємо розглянути наступні кемпінгові локації Україна:

- Шацькі ліси (Волинська область). Це національний природний парк з великим лісовим масивом. Зверніть увагу, що у лісовій зоні парку встановлювати намет дозволено тільки в визначених місцях або за згодою адміністрації парку – це регулюється правилами Нацпарку «Шацький».
- Залісся (Київська область). Мова йде про урочище в межах Броварського району, яке входить до складу ДП «Комбінат «Дніпро»» (спеціалізоване лісогосподарство). Частина території обмежено доступна, оскільки це об’єкт природно-заповідного фонду й місце проживання диких тварин. Проте деякі зони ближче до лісових доріг можна погодити з місцевим лісництвом або охороною. Туристи там бувають, але краще отримати дозвіл.
- Міжрічинський регіональний ландшафтний парк (Чернігівщина). Це один із найбільших природних парків України (понад 100 тис. га). У парку дозволено піший, велосипедний та кемпінговий туризм, проте без порушення екосистеми. На території є дикі місця для кемпінгу, а також кілька еко-маршрутів. Рекомендується зупинятись у межах екозон, узгоджених із дирекцією парку.
Якщо шукаєте, де кемпінгувати в Україні, то ці варіанти є досить популярними серед любителів відпочинку на природі і це не просто так. Вам точно сподобається!
Найкращі кемпінг-зони в Україні: гірська місцевість
Гори – це вже вибір далеко не для всіх, хоча все залежить від того, що це за локація та чи складно до неї дістатися. Звісно, якщо це десь дуже високо над рівнем моря, то краще кілька разів подумати, чи підійде вам цей варіант. Серпантини, скелі та круті схили можуть бути дуже небезпечними. Звісно, якщо ви молода людина і маєте прекрасний фізичний стан та регулярно займаєтеся спортом, то можна спробувати, але знов-таки це не для всіх. Краще обирати щось більш доступне та безпечніше. Які найкращі місця для кемпінгу в горах? Популярними є такі локації:

- Синевирська поляна – розташована біля озера Синевир, є туристичною атракцією, має зони для кемпінгу. Офіційно входить до Нацпарку «Синевир».
- Полонина Руна – популярна серед авто- та пішохідних туристів. Розташована в Закарпатській області. Доступна для дикого кемпінгу.
- Верховина (поблизу річки Чорний Черемош) – район із численними неофіційними стоянками туристів. Поруч проводиться рафтинг.
А чи є офіційні кемпінги в Україні?
Важливо розуміти, що все, що було запропоновано вище це просто класні куточки нашої країни, які добре підходять для подібного дозвілля, але це не їхнє основне призначення. Цілком логічно, що виникає питання про місця, які зроблені спеціально для цього. Вони справді є. Якщо не хочеться ризикувати і бути буквально віч-на-віч з природою, то можна розглянути їх. Рекомендуємо кілька популярних варіантів:
- Camping «Білий Слон» (Івано-Франківська обл.) – база для водників і туристів, з душами, кухнею, прокатом спорядження.
- Camping «Карпати» (Яремче) – приватний кемпінг із видом на гори, санвузлом, альтанками та Wi-Fi.
- Кемпінг у Затоці (Одеська обл.) – кемпінг біля моря з електрикою, навісами та душовими кабінами. Там є кілька приватних кемпінгових зон на березі моря.
- Навколо озера Світязь і Пісочного кемпінги «Незабудка», «Гарт», «Світязь-Центр», де доступні базові зручності (вбиральні, душі, мангали).

Де дозволено ставити намет в Україні, а де ні?
Перш за все, важливо роз’яснити, що законодавчо немає прямої заборони на дикий кемпінг, окрім об’єктів природно-заповідного фонду. Там намети можна ставити лише у відведених місцях або з дозволом адміністрації. У держлісгоспах можна стати з наметом, якщо не порушуються правила безпеки та не завдається шкода довкіллю. Де можна безпечно стати з наметом біля води – це переважно місця поблизу лісу з природним укриттям, подалі від стрімких берегів і населених пунктів. Не забувайте й про приватну власність. Територія, яка може здатися вам нічийною, на ділі може виявитися приватною. Звісно, там будь-які дії можна проводити лише з дозволу власника.
Підсумок
Сподіваємося, що ця стаття була для вас корисною. Якщо ви найближчим часом збираєтеся відпочити на природі, то обов’язково використовуйте описані тут поради, щодо вибору місця. Вони вам допоможуть!